Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nowy dom. kociol elektryczny plus bufor


Rekomendowane odpowiedzi

witam. prosze o porade w doborze ogrzewania. mam nowy dom 180 m2 plus garaz. obecnie wstawiane okna , sciany pustak ceramiczny plus 20 cm grafit. okna 3 szyby. dach teriva plus 30 cm welny. podloga 15 cm styropian. koniny pod kominek plus w kotlowni. wentylacja grawitacyjna.  dom bedę na razie uzytkowal sporadycznie, wakacje, weekendy, kiedys przeprowadze sie  na emeryture. zastanawialem sie nad pelletem ale z racji specyficznego uzytkowania potrzebuje cos automatycznego . pozniej moge zmienic. co sadzicie o piec elektryczny plus bufor 1000 l plys kominek z wezownica plus podlogowka na calosci? mam 2 taryfe wiec nie powinno wyjsc drogo. prosze o opinie i porady jakiego sposobu grzania uzyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma ma dom ale ciut mniejszy ok 140m2. Wszystko na prąd, założyła panele fv (dostała dotacje), jest po pierwszym sezonie grzewczym. Z tego co mówiła sezon kosztował ja 2k. Ale z racji tego, że naprpdukowala pradu latem to sezon wyszedł ja ok 200zl. Sam zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem ale będę mial w ulicy gaz więc zdecydowałem się na gaz. Choć nie wiem czy to dobra decyzja bo w 2020 wygasa obecny kontrakt gazowy z Rosją. A nasi rządzący wydają się działać na szkodę osób obywateli więc nie wiadomo jaka będzie cena gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.