Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zwiększyć ciąg kominowy.


KacWa

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądnij wszystko- czopuch w kotle, za czopuchem i komin. Sprawdź, czy nie dostaje się szczelinami jakieś tzw. fałszywe powietrze.

Jesteś pewny, że to kocioł dolnego spalania, bo tak Ci powiedział poprzedni właściciel? Ludzie często to mylą. Czy masz ujście płomieni w palenisku na dole tuż nad rusztem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść piec i rurę łączącą z piecem może ona zasypana popiołem. U mnie w MPM po jakimś czasie zasypuje ją w połowie.

Weź odpal google i zobacz piece dolnego spalania zdjęcia może namierzysz przynajmniej model.

Obstawiam lewe powietrze lub po prostu brudny kocioł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poprzedni właściciel czyścił komin co pięć lat to środek kotła można sobie tylko  wyobrazić. Te klocki to nic innego jak cegły szamotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak wygląda twój piec?

jeśli tak to po prostu musisz nauczyć się uchylać drzwiczki przed załadunkiem na chwile, a resztę zamykać szczelnie.

Na zdjęciu nie widzę sznura w górnych drzwiach wyczystki możliwe że łapie sporo lewego powietrza no i dodatkowo wychładza wymiennik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, smerf2 napisał:

Podobny jak od Przemka.

Niech zamknie drzwiczki to zobaczymy czy jest jego logo  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spido a gdzie ja powiedziałem że nie powinno go być.

Zadałem pytanie czy Kacwa ma taki sam piec jak na zdjęciu?

Jeśli tak to prawdopodobne jest że słaby ciąg jest między innymi dzięki temu że niema tego sznura w górnych drzwiczkach.

Cała droga spalin od palinka czyli od dołu paleniska powinna być całkowicie szczelna aż do czapki komina, jedynie RCK jest dopuszczalny po drodze ale tylko tam gdzie ciąg jest akurat za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przerabiany DS z Międzyrzeca.

Powiem że prawdopodobnie po wyczyszczeniu wszystkiego, okaże się że jednak musisz nauczyć się używać pieca z DS i problemy znikną. Czy kocioł pracuje z dmuchawą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kpdp_s.jpg 

 

http://kotlydomanski.pl/wp-content/uploads/2010/10/kotlydomanski_KPDP.pdf   - instrukcja 

Wygląda jak górno dolny jakby do tego zamntować palnik z szamotu może coś z tego by było....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.