Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zwiększyć ciąg kominowy.


KacWa

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, KacWa napisał:

Pisze Kocioł Ekologiczny z Certyfikatem ,,,,

@KacWa na spokojnie dowiedz się jaki kocioł masz zainstalowany w zakupionym domu.
Ten napis to zapewne jakaś nalepka reklamowa.

Tabliczka znamionowa posiada bardziej szczegółowe dane o kotle (nazwa, typ, moc, producent, data produkcji). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pytanie - jaką masz średnice wew komina?

2. pytanie -  obsługi pieca dolnego spalania musisz sie uczyć od nowa - najprosciej to przed zamknieciem klapy załadunkowej- pozamykać wszystkie drzwiczki i wloty powietrza do pieca - jeżeli jest stary to trzeba wymienić sznury na drzwiczkach - mały koszt,  potem jak całosć jest szczelna i zamkniesz dopływ powietrza to piec powinien byc zduszony - wtedy otwierasz ktrótki obieg spalin i lekko uchylasz drzwiczki załadunkowe - lekko jakis 1, 2cm żeby nie dymiło na kołtowini i aby wciągneło dym z komory załadunkowej do wew pieca. Czekasz tak 20-30 sekund z tymi lekko uchylonymi drzwiczkami i powinnno wessać dym - i można w miare sprawnie dokładać. Szybry na wylocie muszą byc otwarte na max.

tak to mniej wiecej wyglada choć i tak czasami lubi sie przydymić - ale ten sposób który opisałem redukuje dymienie na kotłownie raczej w jakiś 70%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://imgur.com/a/L43Fnwz  - poz. nr 10.  Tylko niewiadomo czy twój kocioł to ma . najlepiej jakbyś wiedział co to za marka i model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2018 o 23:04, KacWa napisał:

Witam jak zwiększyć ciąg kominowy w kominie współpracującym z kołtem Dolnego spalania?

 

23 godziny temu, KacWa napisał:

Nie wiem nie znam się kupiłem dom na wsi w kotłowni jest kocioł,piec dolnego spalania (tak mówił sprzedający) i są w nim jakieś cegły koloru żółtego.

 

4 godziny temu, KacWa napisał:

Komin ma podobno 14cmx20cm i podobno 10m wysokości ale nie jestem pewien do końca,tak mówił sprzedający.

Czym karmisz ten kocioł?   Czy kocioł ma jakiś sterownik, dmuchawę, miarkownik?

Czy komin jest ciepły na całej swojej długości?  Czy komin nie przebiega przez nieogrzewane poddasze?  Jak dawno komin był czyszczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmie go drewnem i węglem.

Nie ma żadnych dmuchaw miarkowników (co to jest)?

Jest tylko klapka w dolnych drzwiczkach.

Komin przechodzi przez nieogrzewane poddasze i piętro.

Ciepły jest mnie więcej do sufitu łazienki potem już nie.

Komin był czyszczony rok temu,sprzedający mówił,że częściej niż co 5 lat nie ma sensu czyśćić bo nie zarasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że drewno na rozpałkę, a potem czarne złoto?

Miarkownik to termostatyczny regulator. Za pomocą łańcuszka otwiera tę klapkę na dolnych drzwiczkach.

Czy u Ciebie klapka w drzwiczkach jest stale uchylona? Czy zamykasz na głucho?

Czy odcinek komina przechodzący przez nieogrzewane pomieszczenia jest zaizolowany cieplnie? 

Dlaczego te pytania? Ciąg w kominie powstaje gdy gazy w kominie są lżejsze niż gazy na zewnątrz komina. Jeśli palisz drewnem i podajesz dość powietrza do spalania, to sporą część produktów spalania stanowi para wodna, lżejsza od powietrza. Ciąg się robi aż dudni. Gdy palisz węglem, to on po odgazowaniu węglowodorów zmienia się w koks. Produkty spalania koksu to głownie dwutlenek węgla, który jest cięższy od powietrza. Gdy komin będzie ciepły, a lepiej gorący, to będzie ciąg. Gdy komin będzie zimny - ciągu nie będzie.

Co do czyszczenia, sprzedający mógł sobie mówić co tam chciał. Ja bym ci radził czyścić komin częściej. Pożar sadzy w kominie nie jest pożądanym zjawiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin ważna sprawa - tam gdzie jest nieocieplone weź sobie osciepl = ja tak ost zrobiłem wełną 5cm z rokwoola - w leroju m2 niecałe 8zł,- smieszna kasa.  Ja łożyłem to szczelnie przy kominie jedna płyta na drugiej nawet bez kleju a nast obwiązałem sznurkiem - trzyma sie dobrze pomimo że konstrukcje zrobiłem prawie na 5m wysoką... ale co najlepsze komfort cieplny w domu wzrósł sporo bo sciana kominowa sie teraz nie wychładza. + komin przestał być mokry bo teraz ocieplony sie szybko wysuszył. - same plusy a koszt zrobienia tego 1 wieczór i niedużo kasy. Zmian w ciągu kominowym nie zauważylem wcale.  - u ciebie mysle że komin jest zawalony sadzą + popiołem w srodku i dlatego może niechcieć sie palić - wywal wyczystke wygarnił popiół z komina + ew sprawdz lusterkiem czy jest duży przelot - tj jak widać niebo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gondoljerzy napisał:

Obstawiam, że drewno na rozpałkę, a potem czarne złoto?

 

Dopiero teraz to zauważyłem.

Tak jak piszesz to nie,ponieważ piec się zadusza.

Podpaliłem drewnem i wsypałem wiadro węgla wszystko pięknie, cacy,grzeje na początku potem cały piec czerwonych węgli i się zadusił,węgle się żarzyły i żarzyły a ciepła z tego mało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.