Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zwiększyć ciąg kominowy.


KacWa

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy.

O 13 nasypałem wiadro węgla,na początku grzejniki gorące.

Teraz coś się chłodniej w domu zrobiło,dotykam  grzejnika a on chłodny ide to pieca a tam cały piec żarzących się ciemnych węgli,temperatura 50stopni w domu chłodno się robi.

Co zrobić???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj więcej powietrza i uszczelnij ten czopuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapraszam do przedszkola (bez obrazy).

Blog ZawiJana i zawijana_2.
Klasyfikacja węgli.
źródło: https://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/klasyfikacja-wegli/

Warto zapoznać się z całością materiału na blogu.


Zapraszam także do odwiedzenia Politechniki Wrocławskiej.
Praca opisująca w prosty sposób zagadnienia związane w węglem.
źródło:  http://fluid.wme.pwr.wroc.pl/~spalanie/dydaktyka/spalanie_wyklad_mechanika/PALIWA/4_Wegiel.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jakąś fotę z daleka jak wyglada ten kocioł   bo dalej nie wiem co to masz ,  no i fotkę komory załadunkowej aby coś było widać.  Kto kupowałe ten węgiel  ? z jakiej kopalni? po kolorze to sie wyznasz tyle co kot napłakał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej_M_ napisał:

Ten kocioł (moim zdaniem) przeznaczony jest tylko do spalania drewna, ewentualnie węgla płomiennego.

Cała komora zasypowa jest obłożona materiałem izolacyjnym, więc w jaki sposób ciepło z odgazowanego węgla ma przeniknąć do wymiennika kotła ?.

 

@Andrzej_M_  a szamot nie przekaże po nagrzaniu tego na wymiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szamot ma także właściwości akumulacyjne. U mnie w kotle jest, po przeliczeniu na duże cegły 6x12x25cm, ok 11 szt i po wygaśnięciu zasypu drewna, które spala się 3 h, jeszcze przez 2-3 godziny temp jest ponad 60*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę dwa problemy. 

Brak ruchomego rusztu, możliwość zapopielania się, przez co zmniejsza się przepływ PP przez palący się opał, który powoli zaczyna wygasać. 

Jak rusztujesz pogrzebaczem, poprawia się ciąg?? 

Natomiast drugi problemem, może być ten szamot, na całej długości i wysokości komory załadunkowej. 

-Ogranicza odbiór ciepła z komory.         załadowczej

- Przyspiesza zgazowanie i rozpalenie,  całego wsadu, przez co w komorze, po kilku godzinach, zostaje sam koks( o ile jest to mocny węgiel) który potrzebuje dużego przepływu PP. Inaczej zaczyna gasnać. 

Dobrze było by wiedzieć co ogrzewasz tym kotłem? Czy poprzedni właściciel celowo dodał szamot, by zmniejszyć moc kotła, czy chciał zrobić z niego, rasowego dolniaka. 

Zanim zaczniesz ingerencje w kocioł, zmień trochę proporcje. Mniej węgla, więcej drewna, robiąc "kanapkę" derwno, wegiel, drewno. Powinno byc lepiej. Być może, będzie na tyle dobrze, że nie będziesz musiał nic kombinować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zastanawiam się dlaczego w domu masz zimno skoro masz na piecu 50stopni. Nie mówię że powinno może masz jakiś zawór termostatyczny na instalację i on obniża ci temperaturę na grzejnikach.

Czy sprawdzałeś czy grzejniki są całe gorące jak palisz w piecu?

Jaką temp mają grzejniki czy mniej więcej taką samą jak piec?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.