Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SZUKAM osoby która ogrzewa dom tylko pompą ciepła Powietrzną.Czy może pompa plus gaz?


apophis330

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w domu o powierzchni 200m.Pierwsze piętro i poddasze.
Ocieplenia z zewnątrz nie ma,ale okna są nowe(współczynnik przenikania bardzo doby,jak twierdził facet od ogrzewań).
Mur ok. 40cm grubości składa się z cegła maks w środku wełna,i cegła modularna.na poddaszu też jest wełna.To wszystko z ociepleń.
Budynek był budowany 10 lat temu.Dach dwuspadowy jaskółki od południa i północy.Grzejniki stalowe u góry żeliwne na dole.(żeliwne do wymiany będą)

Szukam osoby która ogrzewa dom tylko pompa ciepła powietrzną.Mieszkam w Krakowie.

Moje pytanie to:Czy taka pompa pomimo mroźnych dni,ogrzej dom o polowe lub ok 30% taniej niż gaz rocznie np.?

Może pompa ciepła powietrzna plus kocioł gazowy?

Ogniwa plus pompa ciepła powietrzna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gazem według jednej firmy od ogrzewań wyszłoby o połowę więcej niż pompą ciepła.

Według drugiego o ok 30% drożej.

Grzejniki na dole wymienimy są żeliwne wiec do wymiany np. na niskotemperaturowe.Zostają na górze  w sumie 7 plus jeden do łazienki.

W tedy nie poradziłaby sobie? Mam na myśli POWIETRZNĄ.

Czy musi np. we współpracy z gazem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

grzejniki jesli nie sa zamalowane to zostaw

pompe załoz i zapomnij o  problemach z ogrzewaniem i nie babraj z zaden gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pompa to z grzejnikami lekkie nieporozumienie - gdzie niska temp zasilania. Grzejniki muszą być duże - drogie.

Dodatkowo ciekawe jaką pompę dobrał jak budynek bez ocieplenia.

Dziwię się niektórym że wymieniają kotły na pompy ciepła jak za tą samą kasę można ocieplić chałupę i cieszyć się niskimi rachunkami bez różnicy czym będzie grzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No ja grzeję teraz drugi sezon powietrzną LG ale mam samą podłogówkę (250m) i dom dobrze zaizolowany. 20cm styro na MAX-ie, 20 cm pod wylewką akumulacyjną (10cm) i 30cm twardej wełny w dachu. Pompę mam lekko niedoszacowaną bo wychodziło z obliczeń że potrzeba 10kW ale kupiłem 9kW bo była duża różnica do następnej mocy. Efekt taki że październik-listopad i od połowy marca daję radę w drugiej taryfie a teraz chodzi cały czas. Ustawiona temp. na zasilaniu 31 stC a wraca 26. W domu 22-23 ale jak w ubiegłym roku było z dwa tygodnie mrozów po - 15-20 stC to musiałem podnieść temp. na zasilaniu na 34 no i włączały się grzałki a w domu ledwo udało utrzymać się 21 stC co dla nas było niefajne :) W sumie to nie bardzo rozumiem dlaczego tak jej ciężko było podnieść tą temperaturę na zasilaniu podłogówki skoro przy nawet przy mrozach ładowała zasobnik CWU 300 litrów z dwiema wężownicami spiętymi szeregowo do 50 stC. Coprawda zajmuje jej to w nocy ok 2-3 godziny ale i tak taniej niż grzałką tak jak grzałem wcześniej. Ponadto grzeje całe 300 litrów bo pierwsza wężownica jest na samym dole a grzałka grzała tylko połowę baniaka.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony bo rachunki spadły mi w stosunku do brykietu bukowego o ok. 50%. Wczoraj przyszedł właśnie rachunek za dwa miesiące czyli od 24 października do 24 grudnia spisywany nie żadna prognoza i jest 1020 zł na fakturze. a w poprzednich latach o tej porze miałem faktury za prąd ok 600 zł i szło około tony brykietu miesięcznie po 750 zł czyli 2100 za dwa miesiące. Tylko w międzyczasie syn się już wyprowadził z domu a na jego komputer i CWU dla niego trzeba by policzyć jakieś 150 zł. Czyli miałem 1950 a mam 1020 zł :)) No i nie muszę palić w piecu, czyścić go itp. Jedyna niedogodnością jest to że jednak taka pompę słychać w domu. Nie jest to jakoś bardzo przeszkadzające bo w ciągu dnia w ogóle a w nocy ten jednostajny szum pomaga zasypiać :) Jednak co to znaczy przy codziennym rozpalaniu pieca, zasmrodzonych ciuchach i brudzie w kotłowni :) Nawet jak prąd pójdzie w górę 30% to i tak mi się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ogrzewam niemal 400m2 pompą ciepła ,miałem juz wegiel gaz i chyba wszytko inne i powiem tyle nigdy więcej nie chce słyszeć o weglu gazie czy peledzie

budynek ktory teraz stawiam ponad 1000m2  tez w trakcie budowy jest ogrzewany pompą ciepła

co do relacji kosztów na dzień dzisiejszy bez udziału fotoogniw najtańsze najbardziej komfortowe ogrzewanie przy założeniu foto niemal darmowe ogrzewanie

dla obrazu kosztór

w 2007 rok opalanie kopciuchem wynik 16 ton wungla

2008 rok ogrzewanie wunglym groszkiem  12 ton i mniej popiołu ....

2009 gaz -rachunek 12 tys

2009 gaz i drewno w kopciuchu rachunek -11 tys

2010 -2014 drewno w kotle HG  koszt ok 4500 na sezon

2015 -- pompa samoróbka  koszt ok 5300 za prąd -za cały prad

2016 -pompa samoróbka plus 10m3 drewna -rachunek 3500zł

2017 -100% pompa samoróbka plus foto 10kW  rachunek roczny  1830zł

2018 likwidacja kotła i kotłowni montaż pompy samsung i zapominamy że istnieje watek ogrzewania  rachunek za cały rok do października 181zł (pewnie za grudzień przyjdzie wyrównanie ok 150-200zł )

 

i jeśli miałbym robić zestawienie co bym polecał to wiadomo

1-Pompa ciepła

2 gaz jesli mammy na ścianie lub w budynku  jeśli jest w ogrodzie to zapominamy o tym wątku  bo pomijając koszty przyłączenia to opłaty stałe i inne peiedoły powodują ze gaz w eksploatacji jest o 20% droższy od pompy a koszt montażu taki sam pompy ciepła jak i całej infrastruktury gazowej

3 gaz z kaskady butli

4 pellet

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chcesz powiedzieć, że między 2008 gdzie zużyłeś 12 ton węgla, a 2015 gdzie zużyłeś prądu za niewiele ponad 5 tys. zł nie było żadnych zmian w domu pod kątem termomodernizacji, a na koniec do ogrzania wystarczą ci panele  o łącznej mocy 10kW? 

Zastanawiam mnie to przejście z kotła na węgiel kótry pewnie miał z 40kW na pompę ciepła 10kW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama różnica 16 vs 12 jest kosmiczna, dlatego porównałem sezony gdzie palił ekogoroszkiem,  zeby nie padały takie argumenty.  Chociaż włąściwie cięźko stwierdzić, bo te kotły się zmeiniały u kolegi co sezon, może błędnie założyłem, że pisząc groszek myślał o spalaniu w kotle z podajnikiem. 

 

No i na koniec pisze, że gaz jest 20% droższy, a z jego porównaina wychodzi, że jest 100% droższy niż pompa ciepła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.