Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana ogrzewania z ekogroszku na pompę ciepła... a może na gaz?


geo78

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.07.2021 o 23:23, automatyk napisał:

to przeniesiesz pompę do domu ,czyli wygospodarujesz 1m2 podłogi az do sufitu i sie pominie ogrzewanie podwórka

To nie takie proste. Na kotłowni mam zainstalowane solary. Przeniesienie wszystkiego do domu nie wchodzi w grę. Musiałbym poświęcić jeden pokój na kotłownię 🙂 Wiem, że przy 200 m2 to brzmi dziwnie ale tak jest. Nie mam miejsca w domu na to. Zastanawiam się czy z czystego Powietrza mógłbym wymienić/docieplić odcinek łączący kotłownię z domem. Jest tam taki punkt co mówi coś o instalacji C.O. i C.W.U. ale nie wiem czy to by się łapało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2021 o 06:32, berthold61 napisał:

Trzeba by się skusić bo cena nie zabije a kto wie być może okaże się że to całkiem dobry sprzęt .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem. Na pierwszy rzut wydaje się ciekawa opcja. Napisałem maila do nich. Zaproponowali mi pompę 18 KW co lekko mnie zaskoczyło bo do tej pory wszystko wskazywało na 12-13 kW. Cena pompy 21 tyś bez montażu. Gwarancja 24 m-ce lub 10 lat ale 660 zł za każdy rok. Jak tak sobie na szybko policzyć dodatkowe koszty typu jakiś zbiornik, rurki itp oraz montaż to już tak super tanio nie wychodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.