Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który Kocioł Wybrać Defro Czy Pereko?


Adam2222

Rekomendowane odpowiedzi

w takim razie po huk kupować ds ,podajnikowe czy pelletowe ,kupić najtańszy gs, wstawić kawałek płyty lub cegły szamotowe i mieć wspaniałe zródło ciepła bez dymu, smoły spalające wszystko co jest do spalenia. Zdrowych ,pogodnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko przekonać wszystkich "umiłowanych przywódców",a także potencjalnych użytkowników tego nowatorskiego "wynalazku" w postaci prostej jak cep szamotowej przegrody i jej "cudownych" możliwościach spalania wszystkich paliw....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam marketowy kocioł za 1300 zeta z tą przeróbką jak dotąd jestem zadowolony pewnie będę go używał dopóki będę mógł a to miała być tylko tymczasowa proteza.

Używam go od mniej więcej grudnia czyli pierwszy sezon za mną, chociaż też nie jest tak, że jest bezproblemowo wiadomo to w końcu kocioł na węgiel i wymaga uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Chyba dali zdjęcie od komfort bo ja mam dokładnie taki sam a mam komfort a z tego co kojarzę klasik to chyba nowsza konstrukcja defro optima comfort i dodali mu jeszcze nazwę clasic ale w dalszym ciągu to jest defro optima comfort ,  dobry porządny kociołek ,

ps szkoda że potrzebujesz malucha ja bym ci za 1/3 ceny sprzedał mojego jeszcze na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

On ma jedną półkę ale płaszcz wodny jest praktycznie z każdej strony poza przodem kotła czyli boki oraz tył , myślę że inne w tej wielkości mają tylko gorzej czytaj mniej powierzchni grzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały Classic jest z cieńszej blachy, jeśli to dla Ciebie ważne i oczywiście podobnie jak Optima nie ma rusztu ruchomego. Ogólnie to potaniona wersja Optimy na koniec ery węgla :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Adam222

I jak,zakupiłeś już coś?

Do mnie jedzie defro optima komfort 8kW na podobny metraż.

Na tę chwilę albo coś kupisz albo zostaniesz z niczym bo do końca czerwca kotły są dostępne.

Jakby co to pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berhold

W lipcu byś go za 3tys sprzedał :)

Oczywiście żartuję z tą ceną,ale myślę,że takie kotły będą nadal pożądane i spokojnie więcej niż tysiaka byś dostał.

Sam szukałem defro 8kW i niektórzy już dawali cenę nawet blisko 3tys,za 2500zł można kupić,ale to też żadna okazja.

Widać kotły schodzą to i cene windują...

Mowa o nowych kotłach 8kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HarryH

Tak,ale tylko do końca czerwca i teraz nie jest łatwo kupić kocioł za dobre pieniądze.

 

Nie wiem jak to jest z kotłami,które mają w nazwie bio np setlans air bio,defro agro itd.czy to zmienia się tylko nazwa czy również budowa kotła.

 

Oczywiście od lipca też będą dostępne kotły,ale tylko 5 klasy i może te kombinowane z nazwą bio itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Dalej będą po lipcu tylko bez nazwy kocioł grzewczy a nowa nazwa będzie brzmiała tak - urządzenie do podgrzewania wody CWU ot cała tajemnica .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berhold61

Jesteś pewny?

Pytam,ponieważ nie jeden producent odpisał mi,że kotły już nie są produkowane i nie będą.

Np defro optima oraz setlans air

 

Proponowali mi kotły na biomasę.

Również w sklepie zajmującym się sprzedażą kotłów informowali mnie,że od lipca nie kupię kotła tzw podgrzewacza wody-nazwa celowa by ominąć przepisy.

 

Gdzieś również czytałem,że zabrania się montowania kotła o niższej klasie niż 5 od lipca,ale na ile jest to wiarygodne to instalatorzy mogą wiedzieć.

 

@Sony23

Zależy jak na to patrzeć.

Ja jakoś nie widziałem kotła 5 klasy o mocy 8kW lub niższej (chyba,że na pellet).

Różnica w kotle to cena około 6tys. (mało?)

A trzeba też wziąć pod uwagę wkład kominowy jeżeli ktoś ma ceglany komin (pewnie ze 3tys).

Nie liczę już bofora bo to też chyba jest wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ten komin to też trochę naciągane , ludzi masa już używa 5-ki i nie narzekają chociaż komuś może coś wychodzić ale to nie reguła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro optima DS ma taki kocioł o mocy 10 KW. Myślę, że inni producenci powoli zaczną wypuszczać coś w ten deseń. Żadenej wielkiej filozofii tu nie ma, tylko spore koszty uzyskania certyfikatu więc zapewne tylko większych graczy na rynku będzie na to stać. Cena też musi spaść, bo chętni uciekną w podajnikowce albo do spawaczy garażowych. Ale dawać teraz 3 tyś. za kopciucha bez papierów, to kiepska inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berhold61

Może i naciągane,nie wiem tak samo jak i Ty tego nie wiesz.

To,że u Kowalskiego nic na kominie nie wychodzi nie oznacza,że u Nowaka nie wyjdzie.

Kominiarz przy sprawdzaniu kominów mówił by nie ładować się w takie kotły mając ceglany komin (u mnie akurat z cegły czerwonej).

 

Sony23

Żyjemy tu i teraz-ktoś kto chce kupić kocioł nie myśli o tym czy za 5lat cena kotła 5 klasy spadnie a nawet jeżeli spadnie o te 2-3tys to rachunek mamy prosty-wymieniamy kopciucha na kocioł 5 klsay nic nie tracąc bo spadek tej ceny (w przyszłości) wchodzi w zakup kopciucha (teraz).

 

Ja dałem sporo poniżej 3tys za defro

O jakie papiery chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie papiery ? Oczywiście o 5 klasę... O ile u mnie może przez jakiś czas będzie spokój i nikt nie będzie o kwity na kocioł pytał, to w regionach, gdzie "smog" jest na tapecie mogą po prostu zmusić do wywalenia kotła bez takich papierów i kasa, nawet mała, pójdzie w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sony23

Chyba każdy wie w jakim regionie mieszka i orientuje się co go czeka,więc wrzucanie wszystkich do jednego wora nie ma sensu.

 

Śmieci nie tylko w kotle ludzie palą...

 

Druga sprawa to tak jak pisałem-zabrania się montażu takiego kotła po 1 lipca,więc odpowiedzialność leży również po stronie fachowca.

 

Także na ten moment nie widzę argumentów na montaż takiego kotła dopłacając około 10tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, mogą po prostu zmusić do wywalenia kotła bez takich papierów i kasa, nawet mała, pójdzie w błoto.

Nikt nikogo zmusić nie może co najwyżej mogą zmotywować poprzez dofinansowania. Podobnie jest z eternitem jest obowiązek wymiany ale jak nie masz kasy to nikt ci nic nie zrobi. Po to uruchamiane są różne środki żeby ociągających się zmotywować. W ostatnim roku nawet dawali blachę pokryciową na cały dach za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.