Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który Kocioł Wybrać Defro Czy Pereko?


Adam2222

Rekomendowane odpowiedzi

To Eko Wery.

Kup od nich kocioł 4kw i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz starą instalację,moze jakis bojler,komin z cegły,70 m2 do ogrzania,nieocieplone (byle sufit zaizolowac dobrze). Co bys nie wybrał to do palenia ciągłego i tak sie nie bedzie nadawało. Pozostanie przepalanie np na 60-65*C (przez 12-20h),a wiec Defro jako lepsza konstrukcja.Jesli sie boisz niewygrzanego komina (co przy przepalaniu na 60-70* nie powinno miec miejsca) to zamontuj termometr w czopuchu.

Niem ma tu prostych odpowiedzi.

Buforek ok 500l ustabilizuje kocioł.

W małych starszych domach osobiscie montowałbym kuchnię z dobrze przemyslaną węzownicą,kominek z dgp lub piec akumulacyjny (ten ostatni jednak kosztowny). Przy mniejszym budżecie do tego kotła dołozyłbym mały bufor,na etapie montażu kosztowałoby cie to niewiele drożej,przy załozeniu,ze bufor zdobedziesz tanio i sam ocieplisz. Np widziałem hydrofory do 1000 pln i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś upewnic się, ile rzeczywiscie półek wodnych ma to Pereko,bo zdjęcie poglądowe niekoniecznie przedstawia kocioł 5 kw. Moze okazac się,że spaliny będą od razu waliły w czopuch. Wtedy nie bardzo różniłby sie od kozy.

 

PS. Na olblix jest ten kociołek,jako potencjalny kupiec mógłbys rozpytać o kociołe u uzytkownika,a nawet poprosic o zdjęcie wnętrza,ile półek itp

 

https://www.olx.pl/oferta/pereko-ksw-5-kw-kociol-c-o-CID628-IDq50mX.html#4f9fae53c4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak jest wybór,to nie ma wyboru. W marketach budowlanych były tego dziesiątki,i zwykle 6-7 kw to była dziura czopucha i cos tam a la półka. Utylizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam zadzwoń do Eko Wery podobno robią kotły od 1kw.

Zrobią ci kocioł mocy jakiej ci pasuje.

Spali każdy węgiel w dodadku bez dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w co tu wierzyć? Wystarczy popatrzeć na schemat, jeśli masz wystarczający ciąg kominowy. Jeśli nie można się wspomóc PIDem.

Ja mam podobną płytę własnej konstrukcji i mogę potwierdzić, że da się spalić czysto bez dymu każdy węgiel z prostej przyczyny - cały dym MUSI przejść przez żar i nie ma siły żeby się nie spalił więc co ma dymić? Nie ma typowego palnika DS gdzie dym może iść bokiem albo może być za mało powietrza, może się zatkać czy cokolwiek innego.

 

Jednak to nie znaczy, że nie ma wcale żadnych kłopotów typowych dla kotłów DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norman1212

Co się stanie jak nasypiesz do swojego kotła trocin lub groszku albo groszku z miałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norman1212

Co się stanie jak nasypiesz do swojego kotła trocin lub groszku albo groszku z miałem?

Jeśli nasypie na żar to się po prostu spali bezdymnie. Nawet miał się spala oczywiście jako dodatek bo sam miał na ciągu naturalnym to wiadomo co będzie, dlatego pisze, że można spróbować z dmuchawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze od góry przejdzie przez np.trociny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważam u siebie to dodanie nowego paliwa wspomaga ciąg i przy dokładaniu nie ma dymu. Dlatego przed dołożeniem nowego paliwa i przed otwarciem drzwi zasypowych należy najpierw przerusztować zasyp oraz przestrzeń pod palnikiem, otwieramy drzwi zasypowe wsypujemy odpowiednia ilość i pali się dalej, bez smoły, bez dymu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.