Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Opinię Na Temat Intalacji


Deiv82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam instalację wykonaną jak na dołączonym obrazku. Problem w tym, że mam zimny powrót. Mam 2 zawory 4D (1 na CO, drugi na podłogówkę), które na pewno są dobrze podłączone pod względem mieszania wody. Temp. zadana pieca to 60*C a powrót mam max 40*C z tendecją spadkową (do 30*C). Temp. na podłógówkę zadana na 25*C i na grzejniki 40*C. 

 

PS Zdjęcia jak co będę uimiał jutro wrzucić. 

post-77731-0-68124600-1517773743_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - od postu #62

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/25349-prosz%C4%99-o-analize-schematu/page-4

ale nie ma sięco dziwić skoro takie schematy można znaleźć w DTRkach kotłów. Instalator jest kryty - Panie jest zamontowane zgodnie z propozycją producenta. Z pretensjami do niego jak coś nie tak.

Czyżby kocioł Defro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie montowałem, bo się nie znam wszytsko robili instalatorzy. Już podaję informacje: Kocioł SAS ECO23KW, wyjście na króćcu ciepłej wody:1,5 cala (zdj.1), zawory mieszające 1-calowe, wszystkie rury w obiegu plastikowe 32x44 odpowiadające  1 calowi (ponoć-tak mówią instalatorzy). Jeśli ktoś z was wie jak powinno to podłączenie wyglądać to proszę o informacje/ schemat bo jutro przyjeżdżają ci "fachowcy" i nie chciałbym, żeby znowu coś poknocili a mnie wykrycie tego zajmnie sporo czasu przy użytkowaniu pieca. Jeśli temat się powtarza to wybaczcie, ale nie znam się na tym i nie eiwm jakie tam ludzie mają schematy.  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest naprawdę duzo do przerobienia, zaś zawór 4D nad sterownikiem ma na bank żle przegrodę ustawioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór został już poprawiony wcześniej (zdjęcię mogło wprowadzić w błąd). Dosyłam jak to wygląda na rysunku.  Chciałbym poprosić o informacje co konkretnie muszę zmienić i czy tą pompę kotłową dokładać(czy nie nie zakłuci ona pracy pomp podłogowych i co)? 

post-77731-0-32263400-1517842823_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem, pooglądałem oto efekty:

temp. zadana pieca 60*C do chodzi do 69*C na podtrzymaniu (ok 20 min przewry w pracy pieca), powrót dobija max do 42*C, pomierzone temperatury na zaworach mieszających- dopływ ciepłej wody ok 68*C, zadana na CO 35*C, powrót z co 31*C, powró na piec 34*C; zawór do podłogówki - dopływ ciepłej wody ok 68*C, zadana 27*C, powrót z podłogówki 24*C, powrót na piec 34*C. Wynika mi z tego, że piec nie potrafi zabrać nadmiaru ciepłej wody spod zaworu z powrotem do pieca. Czy zastosowanie tej pompy kotłowej rozwiąże problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunek 2 - tak mam teraz

Rysunek 3 - czy tak mogę to rozwiązać? Czy te rurki z obydwu powrotów mogę tak połączyć?Czy może musi to być rozwiązane w jakiś sposób na listwie przyłączeniowej powrotów do pieca? Czy jeszcze coś trzeba, zaworki czy inne ustrojstwa?

 

post-77731-0-94898500-1517854840_thumb.jpg

post-77731-0-74239000-1517854847_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Byli dziś fachowcy i nie zgadzali się ze schematem kolegi Sambora, powiedzieli, że pierwszy raz słyszą o takim rozwiązaniu. Twierdzą też, że jest to bardzo niebezpieczne bo w razie braku prądu może wybuchnąć piec jeśli nie zadziałają zawory bezpiezpieczeństwa, co nie ukrywam mnie zaskoczyło i przestraszyło. Dodaje obrazek 5 i pytanie: czy zawór na powrocie cwu jest konieczny, skoro jest przy pompie zasilającej ogrzewanie cwu? Na obrazku 5 na zielono zaznaczyłem moje aktualne zawory zwrotne. Instalatorzy twierdzą, że jeśli rozwiązanie z pompą kotłową to tylko w taki sposób jak na obrazku 6 - teraz pytanie, które zawory (na niebiesko) muszą być zaistalowane? Ogólnie, który schemat (5,6) jest według was lepszy względem utrzymania ciepłej wody na powrocie? Producent zaleca powrót 55*C - o czym również fachowcy stwierdzili, że słyszą po raz pierwszy... Wiem, wiem, najlepiej zmienić fachowców niestety w mojej okolicy nie ma ich wielu a poprzedni wypróbowani jeszcze gorsi... Panowie po prostu dokonają zmian takich, jakich ja zażądam. 

post-77731-0-79784900-1517935315_thumb.jpg

post-77731-0-40673700-1517935321_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do naczynia wyrównawczego mam tak jak na rysunku poniżej. Czy tak to może zostać czy powinna ta rurka iść prosto (jak na Twoim rysunku) bo nie wiem czy ma to jakieś znaczenie czy ona idzie najpierw trochę w prawo/lewo i do góry?

Na rysunku sambora para pójdzie do naczynia ,a na twoim się rozdzieli i częśc pójdzie na instalację W takiej sytuacji dosyć szybko pozbędziesz się wody z instalacji.Rura do naczynia musi być metalowa .A jak szybko pozbędziesz się wody z instalacji to pierwszą ofiarą  będzie ten "telewizorek" na kotle  .Tak jak masz instalacja ci nie wybuchnie pod warunkiem że rura będzie metalowa 1cal  i po drodze od kotła do zbiornika nie będzie żadnych zaworów , zwężeń i syfonów.

 

Jezeli ci "fachowcy" twierdzą ze rys,#18 kolegi sambora spowoduje wybuch kotła ,to "ruki" opadają- to jest modelowe podłączenie i zabezpieczenie kotła przed wybuchem.

Tu masz normę ktora mówi ja należy zabezpieczyć instalację przed wybuchem.

document (35).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety rurka do naczynia przelewowego jest już zabudowana w pionie bez opcji zmiany, jedynie zmiana podłączenia jak na rys. kolegi Sambora. Kwestia jedynie tych zaworów zwrotnych czy muszą być tak jak na rys. Sambora czy wystarczy tylko za pompą kotłową skoro jest już taki zawór przy pompie cwu. Co myślisz o schemacie z obrazka 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.