Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Opinię Na Temat Intalacji


Deiv82

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze,że o przepływach w ostatnim zdaniu wspomniałeś, bo wielu o tym zapomina. Moc to w końcu temperatura X przepływ :)

A nie musiałem wspominać o przepływie)Wystarczy moc i delta T) czyli albo albo,na to samo wychodzi,doskonale wiesz że przypływ się liczy z mocy i różnicy temp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie konkretne potrzebujecie dane na temat tej mojej instalacji żeby określić prawidłowość tej instalacji (czy dobre rury, moc pieca) ? 

A tak jeszcze, czym obniżyć temp. CO na piętrze: zaworem trójdrożnym czy termostatem a może jeszcze czymś innym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas i tak czeka mnie wymiana pieca więc też instalacji. Czy taka jak na obrazku jest ok, zwłaszcza jeśli chodzi o usytuowanie zaworu 3D na podłogówkę? Czy może zabezpieczyć to jeszcze zaworem termostatycznym i w którym miejcu go umieścić? Prosiłbym o naniesienie ew. zmian na rysunek. Z góry dzięki.

post-77731-0-97998800-1518980830_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle wpięta podłogówka.Zawór różańcowy zbyteczny i tak grawitacja nie zadziała.Jaka duża jest ta podłogówka?i jaki jest typ zaworu dla niej przewidziany?Chcąc mieć szanse na grawitację w obiegu kotłowym sam zawór 4D musi być też 6/4"

Podłogówka ok.70m2 zawór 3D 1 cal bo  mam 4D 1 cal i smiga, zawór w obiegu kotłowym mam 4D 1 cal plus pompa kotlowa, jak zmienie na 6/4 i grawitacja kotlowa nie zadziala to pompa 25/40 co mam moge wykozystac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.