Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociołek Stalmark Ekosilver Pellet Początki


kapifranio

Rekomendowane odpowiedzi

Tego nie wie nikt. Zbyt wiele czynników może na to wpływać. Na pewno dają oszczędności w chodzeniu do pieca i zmianie zadanej zaworu przy zmieniającej się temperaturze zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Eco silver 14 kw ,  wszędzie na forum piszą że piwienien w trybie modulacji pracować jak dzwonisz do serwisu  to znowu odradzają modulację a mówią zeby w standardzie kocioł pracował . 

Swoją drogą macie może jakieś zdjęcia komory spalania i drzwiczek jak to u was wygląda i jakieś nastawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko Box 10KW...Ustawy fabryczne.

Oceńcie sami

komora spalania.jpg

opalnik.jpg

Edytowane przez CeKris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co pomogło.Chyba tak wygląda od zawsze.Próbowałem paru ustawień palnika,ale zostałem przy serwisowych.Nic nie zmieniam i zdaża mi się mieszać pellet od różnych producentów.Spieki występują bardzo rzadko.A jak są to nie większe jak bobek z pelletu.

A popiół wygląda tak:

 

popiół.jpg

Edytowane przez CeKris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dobre spalanie siwo w komorze jest naprawdę fajnie , a pracuje w modulacji czy standard?

U mnie wygląda to tak na ustawieniach producenta w modulacji odpalany kocioł od regulatora pokojowego   IMG20221125093659.thumb.jpg.efead5c3579e4f97df6a5bde3e33f3ea.jpgIMG20221125093659.thumb.jpg.efead5c3579e4f97df6a5bde3e33f3ea.jpgIMG20221125093659.thumb.jpg.efead5c3579e4f97df6a5bde3e33f3ea.jpgIMG20221125093659.thumb.jpg.efead5c3579e4f97df6a5bde3e33f3ea.jpgIMG20221125093659.thumb.jpg.efead5c3579e4f97df6a5bde3e33f3ea.jpgIMG20221125093705.thumb.jpg.f401cb96e6654a4b847e1cba9d170722.jpgIMG20221125093711.thumb.jpg.80180632bdd378ebdb554eba5846230f.jpgIMG20221125093716.thumb.jpg.f3008d1b2d3cb4c3ae9c2d617b8ee73e.jpgIMG20221125120611.thumb.jpg.1a74fcea7ab916ca3fd4da8377e679a7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modulacji 100% 

 

Nastawy modulacji:

Modulacja 30% czas podawania 4 s, przerwa pod 46 s,  siła nadmuchu 17%

60 % 4s/29s/33% odległość od zadanej 1 stopni 

100% 4s/12s/47odległość od zadanej 4 stopni 

I tu już raczej nie jest kolorowo , podniosłem nadmuchy o ,3 proc na każdym progu modulacji bo ewidentnie brak powietrza do spalania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2022 o 07:58, Mateusz000 napisał(a):

W modulacji 100%

No właśnie o to chciałem zapytać.Bo instrukcji pisze o modulacji,lecz u mnie nie można się dostać do tych nastawów.Może w eko boxie nie ma dostępu do tego manu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis odpisał że ST-978i nie posiada funkcji modulacji.Została usunięta.

W dniu 26.11.2022 o 06:52, Mateusz000 napisał(a):

a pracuje w modulacji czy standard?

standard 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jak tam spalanie w kotłach Stalmark? ile Wam zużywa peletu? metraż/podłogówka/kaloryfer/stan ocieplenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnnie ok.20kg/doba.

100m2 same grzejniki.Dużo czy mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec eko box 15kw i same grzejniki z termostatami.  Jak ustawić piec (praca tylko standard):

1. Ma pracowac na histerezie 15 st. Dobije do 70 st. I  się wylaczy. Tak rozpala mi się 12 razy w ciągu doby ( praca z wygaszaniem)

2. Ma pracowac na histerezie 3 st. Dobije do 70 st. I przechodzi w podtrzymanie, tli się tylko żeby podtrzymać żar a jak spadnie temperatura to idzie w pracę 100% ( praca ciągła)

Poproszę o wasze opinie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam jak go ustawić.Teraz ustawiłem histereze na 6 st.(wcześniej 10 st.).Piec jakby równiej chodził,tzn nie ma dużych skoków temperatur na poszczególnych zaworach.Za to załącza się częściej.Jak to wpłynie na pożeranie bobków to musi trochę czasu upłynąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec eko box 15kw i same grzejniki z termostatami.  Jak ustawić piec (praca tylko standard):
1. Ma pracowac na histerezie 15 st. Dobije do 70 st. I  się wylaczy. Tak rozpala mi się 12 razy w ciągu doby ( praca z wygaszaniem)
2. Ma pracowac na histerezie 3 st. Dobije do 70 st. I przechodzi w podtrzymanie, tli się tylko żeby podtrzymać żar a jak spadnie temperatura to idzie w pracę 100% ( praca ciągła)
Poproszę o wasze opinie 
A napisz z ciekawości do serwisu.Powinni coś doradzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź stalmarka

Witam.
Kocioł powienien osiągać temperaturę jak najszybciej i się wygaszać.
{Podtrzymanie powinno być zbliżone do pracy tak żeby kocioł wygasił się
jak najszybciej. Pomaga to w utrzymaniu rusztu w czystości, dodatkowo ma
to wpływ na żywotność palnika, ponieważ każdorazowe czyszczenie rusztu
schładza palnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego aby histereza była nie wysoka i nie niska.Tak pośrodku.Myślę,że na poziomie 5 stopni będzie git.Mam tak teraz ustawione i kocioł szybko osiąga zadaną temp. I przechodzi w podtrzymanie.Na podtrzymaniu pracuje pare minut i się wygasza.Tylko przez to odpala się częsciej.
A jak Ty masz ustawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mając 2 pompy jedna na obieg grzejniki druga na powrocie to która powinna chodzić z większą mocą? Bo jakoś ten przepływ trzeba zrównoważyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, CeKris napisał(a):

Wynika z tego aby histereza była nie wysoka i nie niska.Tak pośrodku.Myślę,że na poziomie 5 stopni będzie git.Mam tak teraz ustawione i kocioł szybko osiąga zadaną temp. I przechodzi w podtrzymanie.Na podtrzymaniu pracuje pare minut i się wygasza.Tylko przez to odpala się częsciej.
A jak Ty masz ustawione?

Ja do tej pory miałem ustawione że chodził mi cały czas tj. Dobijał do temperatury 70 przechodził w podtrzymanie ( tak tliło się aby nie zgasło) a jak temp. Spadła o 3 stopnie to przełączał się w pracę już bez odpalania bo płomień był. Teraz przełączyłem na histereze 15st . Dochodzi do 70 i wygasza się. Ale rozpala mi się ponad 12 razy na dobę więc chyba oszczędności tu nie ma. 

Licząc czas pracy podajnika przy pracy ciągłej wychodzi mniej sekund na dobę niż podczas wygaszania się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część. Pisałem na forum odnośnie która pompa powinna chodzić z większą mocą mam dwie pompy takie same jak na zdjęciu jedna na powrocie druga na grzejniki na co na grzejniki ustawiona na małym domku z obrazkiem grzejników  chodzi obecnie na 3 W  niebieska skala natomiast ta pompa na powrocie ustawiona na żółtej skali też na małym domku i pracuje z mocą 6 W . Co zrobic? DSC_0220.JPG.f5c56334280929f3f6834653e3c3ee16.jpeg.05a424fdcd211a10afabe5e1b519541b.jpeg

Jeżeli któreś termostaty się przymknał na grzejnikach to też spada moc pompy na grzejniki do 2 W , a ta na powrocie chodzi cały czas na 6 W 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie.Ustawione na auto -pompka na CO 5W a na powrocie 8W.Pompka na CO jak jest potrzeba,to wskoczy na 12W.Zoataw jak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2022 o 14:21, Polo1982 napisał(a):

Ale rozpala mi się ponad 12 razy na dobę

Chciałem zapytać jak to sprawdzić ile razy na dobę się załącza?Chyba nie stoisz przy nim i liczysz?Chyba,że masz kocioł w sypialni 😉 ?

Edytowane przez CeKris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cekris nie mam auto adept.  Mam oznaczenia mały średni duży domek  chodzi o wysokość podnoszenia w metrach im domek większy tym większe podnoszenie i większą moc. Ta na powrocie chodzi na stałej mocy 6 W i tam nic nie  zmniejsza się ani nie zwiększa obecnie pompa co chodzi na 10W jeżeli wszystkie termostaty ostatte na grzejnikach jeżeli  któreś się przymknął pobór mocy spada do 6 W czyli zrównuje się z ta pompa na powrocie . Bo jeżeli pompa na co będzie chodziła na niższej mocy niz ta na powrocie i przymknął się zawory na grzejnikach to wtedy pompa co chodzi na 2 W a powrotu 6 W i dziwnie się instalacją zachowuje to znaczy wariuje pompa powrotu wchodząc aż na 40 W i straszne bulgotanie w rurach 

Jeżeli chodzi o sprawdzenie ile razy się załącza ja u siebie mam wykres i widzę . Obecnie kocioł w tych temperaturach załącza mi się 6 razy na dobę .  Jeżeli chodzi o pracę kotła to kocioł na pellet powinien zagrzewać szybko pomieszczenia i przechodzić w czuwanie . Ja mam regulator pokojowy w najzimniejszym pomieszczeniu i gdy dogrzenie pomieszveni kocioł się wygasza a rozpala się wtedy kiedy jest potrzeba . Jezeli nie masz regulatora pokojowego kocioł powinien chodzić na wysokiej temperaturze np 65 czy 70 stopni z histereza 15 . Wtedy zmniejszysz częstotliwość rozpalen. Inaczej będziesz miał właśnie tyle rozpalen w ciagu doby . A nie stety kotły pelletowe tak działają duża temp kotła i dużą histereza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mateusz000 napisał(a):

Jeżeli chodzi o sprawdzenie ile razy się załącza ja u siebie mam wykres i widzę .

Kiedyś zapytałem o to jak wejść do tych widoków na sterowniku,ale nie dostałem odpowiedzi.Możesz napisać jak wchodzisz do tego menu?Aha i jaki masz sterownik?Ja mam Tech-ST 978T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.