Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witkowski Carbon 5 16Kw Platinium Plum Ecomax920P1


rymar71

Rekomendowane odpowiedzi

kocioł nie jest stabilny w sensie że temperatura zmienia się w zakresie 50 - do 65 ale tak  działo sie bez pogodówki. przyczyna tego może byc wadliwie wykonany obieg kotła  z zaworem 4dr 1"" bez pompy mieszacza co powoduje niska temerature powrotu. po sezonie będe modernizował po instalatorze. Ciekawy jestem Twoich ustawień.

M-c czasu walczyłem z wadliwie ustaionym zaworem 4dr. teraz walcze ze spalaniem i kalorycznościa groszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem sterowanie pogodowe kotła działy się cyrki , potrafił zejść do 40C a potem gonić czasami do 70C. Teraz mam stałą temp kotła 65C . Też miałem problemy z zaworem 4D siłownik nim nie sterowal lecz temp powrotu zależy miedzy innymi od temp kotła na pogodówce ciężko uzyskać stałą temp powrotu dlatego że temp kotła wariuje góra - dół .Mam wyłączone sterowanie pogodowe dla kotła ale włączone dla mieszacza 1 CO , oraz wyłączona ochronę powrotu.Napisz jakie ustawienia potrzebujesz .

Ja obecnie jadę na pieklorz 27 z Chwałowic nie mam spiekow i tym podobnych .

Testowałem groszki takie jak jaret , retopal duże spieki typu popcorn dmuchanie małymi ilosciami powietrza, mimo to źle się spalal.

Jesli chodzi o spalanie na początek proponuję byś sobie obniżył moc kotła sukcesywnie i stopniowo w dół

każde obniżenie o 1 stopień jest widoczne w strumieniu paliwa i odczekać trochę czasu zanim sterownik dokona modulacji , zrobić test podajnika dużo daje , kaloryczność paliwa zmieniaj w górę wtedy maleje.Obserwuj palenisko i cierpliwości . Wrzuć ustawienia modulacji FL jakie masz .

W moim przypadku mam kocioł 17 KW a zszedłem na 8KW i spokojnie daje rady przy strumieniu paliwa 0,7 kg/h temp na dworze - 9C . też spokojnie pracował, zjechalem z nadmuchem przy mac pracy kotła mam 19 % nadmuchu , jak miałem 30% szło wszytko w komin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje dane modulacji

max mocy  21kW

100% moc nadmuchu 34%

posrednia moc kotła 60%

50% moc nadmuchu 28%

mini moc 32%

30% moc nadmuchu 22%

histereza kotła 1C

min moc FL10%

max moc fl 100%

palnik mam ecoenergia 25kW retorta, dom powierzchnia ok 170m (jedna sciana nieocieplona z lat 70 pustak)  temp w domu w granicach 22-23

sterowanie pogodowe  kotła mam ograniczone w granicach 64-69 taką funkcje posiada sterownik, temperatura spalin w granicach 150-180 C

?jaki masz palnik  i jaki wynik testu ,jak pracuje kocioł  po załączeniu pompy cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik testu to 8,8kg/h , palnik ekoenergia po załączeniu pompy nie mam żadnych problemów na twoim miejscu zszedł bym z mocą kotła i nadmuchem na poszczególnych modulacjach FL u mnie wygląda to tak i obserwacja przez dzień lub dwa .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

b613624286e62b617bdd3bcfcdc19da3.jpg36e6c4d0e0f830eaf55cc7218e7034dc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od września męczę się z kotłem Witkowski Carbon 5 20kW.

Fachowiec który mi go montował nie miał pojęcia jak ustawić parametry.

Może ktoś ma taki kocioł i pomoże z ustawieniami???

Dom z 2011 roku, docieplony, instalacja nowa z 3d zaworem.

Parametry: 

Czas cyklu w trybie PRACA - 20 sek.

wydajność podajnika 16 kg/h

kaloryczność paliwa - 6.5kWh/kg

pojemność zbiornika 200 kg

maksymalna moc kotła - 25kw

100% Moc nadmuchu - 40%

pośrednia moc kotła - 50%

50% moc nadmuchu - 30%'

minimalna moc kotła -28%

30% moc nadmuchu - 26%

histereza kotła - 2C

korekta podawania - 0%

minimalna moc kotła FL - 0%

Maksymalna moc kotła FL - 100%

 

kocioł osiąga zadana temperaturę i wchodzi w stan NADZORU ( nie wiem czy to dobrze czy źle?)

ustawienia w NADZORZE:

podawanie - 12sek

przerwa 19min

wydłużenie nadmuchu 130sek.

 

To mój pierwszy kocioł z podajnikiem. Parametrów mnóstwo! Nie wiem co mam ruszyć.

Sterownik Platinum Plum

 

Może ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie nie powinien stawać w nadzór wtedy zasmala kocioł . Jeśli dobija do maksymalnej to już duży plus

podaj temp kotła jaka masz , temp spalin ? Jaka powierzchnię ogrzewasz , czym palisz Zjeżdżaj z mocą nadmuchu spokojnie po 10% na każdym stopniu czyli dla 100% 50% 30% , zmniejsz moc kotła na 16Kw na początek i obserwuj. Proponuję byś sobie przejrzał cały wątek od początku tam kolega Nymar podawał ustawienia kotła on ma właśnie Carbona ale mamy te same sterowniki .

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od września męczę się z kotłem Witkowski Carbon 5 20kW.

Fachowiec który mi go montował nie miał pojęcia jak ustawić parametry.

Może ktoś ma taki kocioł i pomoże z ustawieniami???

Dom z 2011 roku, docieplony, instalacja nowa z 3d zaworem.

Parametry: 

Czas cyklu w trybie PRACA - 20 sek.

wydajność podajnika 16 kg/h

kaloryczność paliwa - 6.5kWh/kg

pojemność zbiornika 200 kg

maksymalna moc kotła - 25kw

100% Moc nadmuchu - 40%

pośrednia moc kotła - 50%

50% moc nadmuchu - 30%'

minimalna moc kotła -28%

30% moc nadmuchu - 26%

histereza kotła - 2C

korekta podawania - 0%

minimalna moc kotła FL - 0%

Maksymalna moc kotła FL - 100%

 

kocioł osiąga zadana temperaturę i wchodzi w stan NADZORU ( nie wiem czy to dobrze czy źle?)

ustawienia w NADZORZE:

podawanie - 12sek

przerwa 19min

wydłużenie nadmuchu 130sek.

 

To mój pierwszy kocioł z podajnikiem. Parametrów mnóstwo! Nie wiem co mam ruszyć.

Sterownik Platinum Plum

 

Może ktoś pomoże?

Zawór 3D sterowany siłownikiem, czy ręcznie ? Podaj faktycze temp. kotła, zasilania co, powrotu, spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temperatura zasilania - 56 stopni

temperatura powrotu - 51 stopni

zawór 3d sterowany ręcznie ( w sumie to raz ustawiony i tyle)

temperatura spalin:

w nadzorze przy przedmuchu dochodzi do 160C

w pracy jak sie rozpędzi to nawet 200C

wegiel groszek kl.26/5/0,5

ogrzewam dom o pow. 160m2, docieplony, z 2011 roku

Mam kłopot ze spiekami. nie moge sie ich pozbyć. Zmieniłem już wegiel ale to nic nie dało. Gdzieś czytałem że spieki powstają jak jest za dużo powietrza. hmmm....sam juz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisałem zejdź z nadmuchami na FL i mocą kotła.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temperatura zasilania - 56 stopni

temperatura powrotu - 51 stopni

zawór 3d sterowany ręcznie ( w sumie to raz ustawiony i tyle)

temperatura spalin:

w nadzorze przy przedmuchu dochodzi do 160C

w pracy jak sie rozpędzi to nawet 200C

wegiel groszek kl.26/5/0,5

ogrzewam dom o pow. 160m2, docieplony, z 2011 roku

Mam kłopot ze spiekami. nie moge sie ich pozbyć. Zmieniłem już wegiel ale to nic nie dało. Gdzieś czytałem że spieki powstają jak jest za dużo powietrza. hmmm....sam juz nie wiem.

zrób tak jak radzi w poście fotopasjajelcz . zmień ustawienia w modulacji palnika na mniejsze, sterownik na sterownie FL, zmiany trzeba robić stopniowo.

jeśli wchodzi w nadzór jest za mocny

jestem w trakcie zmian i są efekty

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik testu to 8,8kg/h , palnik ekoenergia po załączeniu pompy nie mam żadnych problemów na twoim miejscu zszedł bym z mocą kotła i nadmuchem na poszczególnych modulacjach FL u mnie wygląda to tak i obserwacja przez dzień lub dwa .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

b613624286e62b617bdd3bcfcdc19da3.jpg36e6c4d0e0f830eaf55cc7218e7034dc.jpg

idę w dół z parametrami są efekty

dzięki za poradę

dam info jakie efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście kupiłem 100 kg na próbę. Ale już lepiej pali po kilku korektach, Jednak groszek do 27000 kJ/kg jest najlepszy. Ten ma od 29000 do 31000 kJ/kg. Jeszcze walczę :wacko:

Jak sytuacja wygląda u kolegi .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest OK. Wczoraj sprawdziłem retortę, czy aby nie wyrzuca lewego nadmuchu, no i była lekka nieszczelność. Poprawiłem silikonem 1500 C i jest książkowo. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nikt mi nie powiedział przy zakupie kotła, że retorta jest nieuszczelniona. Teraz robiłem to drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zrobić foto dokładnie gdzie być może też mam ten problem , kocioł wygaszales .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zajmę się tym

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Mam prośbe  w oknie " info" jest zakładka  o aktualnej mocy i wydajności palnika jakie wartości u Ciebie pokazuje , czy wg Ciebie  wydajnośc palnika w zakladce praca ma wpływ na zuzycie paliwa czy tylko do obliczeń zuzycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma wpływ na zużycie paliwa najlepiej widać to w info strumień paliwa na /h najprościej to sprawdźic jak ustawisz sobie moc kotła na maxa i zerknij na strumień paliwa jaki będzie , potem zmień na powiedzmy 8Kw i zobacz wtedy jak będzie mało podawał paliwa im więcej paliwa musisz mocniej dmuchać by to spalić .3abd60e01521599456d3a6cb0d594177.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zajmę się tym

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Jak szczelność retorty ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lekką nieszczelność ale nie wiem czy grzebać przy tym bo jak będzie do wymiany zapalarka.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam ocieple dom wtedy będę kombinował.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.