Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witkowski Carbon 5 16Kw Platinium Plum Ecomax920P1


rymar71

Rekomendowane odpowiedzi

problem rozwiązany spadło ciśnienie w układzie musiałem dopuścić wody z sieci , kaloryfer na piętrze nie wydalał jako że ostatni w układzie .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ich patent starałem się zrozumieć zależności między tym opcjami, jak dzwoniłem na serwis MetalFacha technik mówił aby obniżyć moc kotła podawanie będzie mniejsze ale w moim przypadku 17KW zmiana na 16KW nic nie dała nie zauważalne korzyści .Teraz zszedlem na 10KW dopiero widać zmiany Jak wygląda sprawa z testem podajnika czy przy ekogroszku powinno się to robić czy po prostu tylko kalibracja .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Tak najprościej sterować podawaniem poprzez zmianę Mocy maksymalnej. Należy pamiętać, że sterownik moduluje więc rezultat zmiany jest widoczny po jakimś czasie. 

99% osób nie kalibruje podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie parametry wpływają znacząco na to by piec nie wpadał w nadzór już obnizylem moc kotła do 9KW wolno sobie dochodzi do temp maxymalnej ale i tak wpada w nadzór . Korekta podawania - 13, kaloryczność też zmienione jak i wydajność .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie i dalej wpada w nadzór , jeszcze spróbuję wyżej kaloryczność i na FuzzyLogic zejść z nadmuchem po 1 % ec8bc66613371f171139025f035dd1f6.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak jeśli wchodzę w opcję test podajnika dostaje informacje że ta opcja wymaga w wyłączenia kotła , stąd moje pytanie wyłączamy kocioł i czekamy aż zrobi test czy , wyłączamy kocioł i ponownie włączamy i klikamy opcję test wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietety. Nie można, a szkoda. Nie wysłało mi pliku mp4.

wrzuć na you tube i wklej link

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz ustawiony nadzór u siebie podrzuć screena

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawie działa ładnie pali

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać daje rady płomień idealny

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymar jaka masz krzywa grzewcza na mieszaczu nr 2 , od czego jest uzależniona temp powrotu , czy mieszacz nr 2 masz też na pogodówce.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Pogodówka jest tylko na mieszaczu nr 1. Mieszacz nr 2 jest na obieg podłogówki i tam mam wstawiony zawór termostatyczny. Dokładnie taki:

https://www.afriso.pl/pl/katalog-online/afriso/termostatyczny-zawor-mieszajacy-atm/produkt/1234110

Po zakończeniu sezonu grzewczego wstawię tam zawór 3D i siłownik.

A temp. powrotu zależy od temp. kotła i mieszacza, który podaje odpowiednią temp. na CO, a naddatek wraca do kotła. U mnie w tej chwili jest tak. temp. kotła 70c, mieszacza co 45c, mieszacz podłogi 40c, powrót mam 52,8 c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.