Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witkowski Carbon 5 16Kw Platinium Plum Ecomax920P1


rymar71

Rekomendowane odpowiedzi

ok w takim razie zmieniłem

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z obniżeniem spalania ale poniżej 20 kg/24h, chyba nierealne w moich warunkach. Hmm....swoją drogą już czytałem na forum, że są Asy, którzy spalają 9kg/24. Ciekawi mnie czy cokolwiek ogrzewają prócz kotła  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah kurde aż mnie serce zabolało też próbuje obniżyć spalanie ale jak na razie wywalczyłem by nie stawał w nadzorze , co ciekawe krzywa grzewcza mieszacza 1 w moim przypadku nie może być większa niż 1/5 od razu rozlacza pompę na CO czemu nie wiem , tak samo w przypadku mieszacza 2 na podłogę krzywa 1/3 też wyłącza obieg pompy. Jak na razie mam 10KW moc max 1kg/h groszku , podobnie jak u ciebie ale dalej korci mnie opcja kaloryczność stopniowo co 1 ją podnoszę ale tak co dwa dni na spokojnie .Ja mam chałupe nie ocieploną z zewnątrz tylko stropy ocieplone wełna 15 i tak się dziwie że 150kg starcza na 6 dni .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah kurde aż mnie serce zabolało też próbuje obniżyć spalanie ale jak na razie wywalczyłem by nie stawał w nadzorze , co ciekawe krzywa grzewcza mieszacza 1 w moim przypadku nie może być większa niż 1/5 od razu rozlacza pompę na CO czemu nie wiem , tak samo w przypadku mieszacza 2 na podłogę krzywa 1/3 też wyłącza obieg pompy. Jak na razie mam 10KW moc max 1kg/h groszku , podobnie jak u ciebie ale dalej korci mnie opcja kaloryczność stopniowo co 1 ją podnoszę ale tak co dwa dni na spokojnie .Ja mam chałupe nie ocieploną z zewnątrz tylko stropy ocieplone wełna 15 i tak się dziwie że 150kg starcza na 6 dni .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

W serwisówce w ustawieniach mieszacza 1 proszę zmienić obsługa mieszacza na włączona CO. Fabrycznie wybrana jest włączona podłoga i w tam wypadku jeżeli czujnik wykryje w obiegu ponad 50 stopni rozłączy pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogodówke dla kotła już dawno wyłączyłem działy się cyrki z temp. mam załączone CO dla mieszacza 1 , podłogę dla mieszacza 2 , po obniżeniu krzywych grzewczych problem ustąpił.b2289250f896e6ebdd74df8bcd2677c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz TAK na wyłączeniu pompy od termostatu.Prawdopodobnie dlatego zatrzymuje pompę. Nie mogę teraz sprawdzić u siebie, bo do wieczora mam dyżur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza się na panelu pokojowym jest ustawione 21,5C jeśli temp zostanie osiągnięta ma wyłączyć pomogę , ale jeśli temp spadnie niżej 2 C histereze powinna się załączyć a tak się nie stało i na CO temp spadła do 26C teraz czekam jak osiągnie temp zadaną przy zmianie krzywej czy się ponownie załączy.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zawor + silownik 4D ma.cos wspólnego z temp maksymalna kotła otóż do tej pory jak mi pomogłeś z podłączeniem siłownika nie było problemów sterował w obie strony , dzisiaj wyłączyłem kocioł by go wyczyścić zajęło to jakieś 40 min , włączyłem kocioł ruszył siłownik przełączyl zawór na powrót do kotła, kocioł nabijał do temp maksymalnej ale do niej nie dzoszedł zauważyłem że temp na CO spadła do 28 C siłownik stał w miejscu wyłączyłem zasilanie od pieca siłownika 4 D ponownie włączyłem , siłownik przestawił się na pozycję grzania na CO i tak zostawiłem ale teraz widzę że przebija temp zadaną pogodowo 49C zadana jest aktualna 54 C powinien juz sterować powrotem jeśli sie nie mylę .Stąd moje pytanie czy temp maksymalna kotła ma coś wspólnego z pracą siłownika 4D

czy aby kocioł nie musi osiągnąć temp maksymalnej by siłownik zaczol pracować jeśli nie to coś mam dalej nie tak z siłownikiem lub jego sterowaniem

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od niedawna piec Carbon5 sterownik to platinum plus ogrzewa 120m2 budynek ocieplony zawór trójdrożny.Jak ustawić żeby nie wchodził w tryb nadzoru,w trybie nadzoru potrafi wejść w tryb wygaszania co jest nie tak .Za wszystkie porady z góry dziękuję......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym palisz , wrzuć ustawienia z ecostera

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema mnie w kraju żona walczy z tym piecem palimy eko groszkiem gdzie ma przestawić żeby temperatura nie spadała ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie mamy żadnych danych ustawień to sobie może gdybac , więc jak mamy pomóc musimy mieć jakieś dane by cokolwiek zadziałać

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piecu jest tamperatura zadaniowa 55 czas cyklu praca20 sek.wydajność podajnika 3,6kg]h,kaloryczność paliwa25,0[kwh[kg to jest w trybie praca,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w modulacji mocy jakie są parametry , w jakim trybie piec pracuje fuzzylogic, standard czy tryb reczny, temperatura kotła stanowczo za mała daj 65C, jaka jest moc kotła

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jeżeli w trybie praca wydajność podajnika chcę zmniejszyć to na skali mam podnieść czy obniżyć ,nap. mam 8 kg\h a chciałbym zmniejszyć na 6 kg\h .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zwiększasz wartości kaloryczność i wydajność to zmniejszasz podawanie ekogroszku , jeśli zmniejszasz do podawanie jest wieksze , tak jak pisał kolega lagrossa.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego,czy mógłbyś podac na jakich parametrach masz ustawienia w trybie praca i czy się różni tryb fozzylogic od standardowego,,,a temperature żona podniosła do 65 stopni.28 będe w kraju to wyśle fotki z moimi nastawami......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie pracy FuzzyLogic algorytm regulatora dobiera i moduluje moc kotła, tak aby osiągnąć i utrzymać temperaturę kotła na zadanym poziomie. W porównaniu do trybu standardowego w którym kocioł „porusza” się po trzech zdefiniowanych stopniach mocy w trybie Jak pisał kolega wcześniej podawanie przede wszystkim zmienia się poprzez obniżanie mocy kotla.dd6234ac22577af4bcb8dd556494fa90.jpg

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

4c903377b7e4a4c2ed2241808dac1a7c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydajność podajnika mamy 6]kg\h a ciebie jest 12,2 to znaczy że nasz piec więcej spala czy podnieś do np,,10 wtedy mniej będzie spalał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że więcej paliwa podaje kolokwialnie więcej spala lub niespalony węgiel ląduje w popielniku , jaką masz moc kotła? , proponuję byś sobie przejrzał cały post od początku Rymar ma podobny piec i wrzucal ustawienia modulacji i trybu praca ,jeśli chodzi o wydajność podajnika to zwiększasz wartości podawanie ekogroszku maleje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rymar jakim palisz groszkiem i jakiej kalorycznosci

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję w ciepłowni miejskiej, bo prowadzą sprzedaż opału i mają własne laboratorium, tak że każdą dostawę sprawdzają. Ostatnio kupiłem węgiel ekosmyczek i wg. badania laboratoryjnego kaloryczność - 23 000 - 25 000 kJ/kg, popiół 5 - 7 % i płacę 23,50 pln za worek 25 kg.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi czy dalej jedziesz na 10 KW nawet przy tak minusowych temp jakie były, piec dawał rady.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.