Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witkowski Carbon 5 16Kw Platinium Plum Ecomax920P1


rymar71

Rekomendowane odpowiedzi

podepne się pod wątek piec często staje mi w nadzorze czy to dobrze czy źle ? , czy lepiej by pracował ciągle bez stawiania w nadzór .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolę ciągłą pracę ze względu na higienę wewnątrz kotła, a im ta lepiej zachowana, to i sprawność lepsza. Sadza osiadająca na ściankach wewnątrz, to super izolator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję w takim razie jakie parametry odpowiadają za tym by piec pracował ciągle bez nadzoru kurczę mam z tym problem

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w modulacji, max moc kotła mam ustawioną na 10 kW i to u mnie poprawiło stabilność pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już zszedlem z 17 KW NA 13 ale zejdę niżej , faktycznie rzadziej bywa w. nadzorze.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lagrossa. Czujnik podłączony (zacisk 32,33) i pojawił się drugi obieg. Pompę podłogówki przełączyłem z cyrkulacyjnej (rozłączyłem z zacisku 7,8) na pompę mieszacza 2 (wpięcie w zaciski 18,19)

post-75343-0-29157400-1515000709_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam pojęcia skąd się wzięłą ta pompa ??? I co ciekawe wskazuje, że pracuje, tylko, że ja jej nie mam  :D Mam w instalacji trzy pompy, a wg. schematu cztery.

post-75343-0-56332500-1515001471_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie polecam zmieniać w serwisówce Czasu cyklu w trybie PRACA. Nie zmieni to w żaden sposób ilości podawanego paliwa. Sterownik i tak przepchnie to samo tylko w innych interwałach. 20-25s ustawianie niżej spowoduje szybsze uszkodzenie kondensatora rozruchowego.

Czyli cykl Praca w zadanym czasie np. 12 s spowoduje szybsze problemy z kondensatorem, natomiast ilość paliwa będzie podana w ilości jak przy max czasie 25 s ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli odpowiedzialne za podawanie są następujące ustawienia sterownika , czy jakieś inne są dodatkowo .9c5e5b1cc708cb348350e2ce1233b8c1.jpgfe73b92f39f10448ff157b18c0c8033d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 parametry.

Maksymalna moc kotła

Wydajność podajnika 

Kaloryczność paliwa

Korekta podawania (marginalne znaczenie).

Najważniejsza jest maksymalna moc kotła. Na podstawie tego parametru i kaloryczności sterownik kotła wylicza ile paliwa powinien podać. A następnie na podstawie wydajności podajnika wylicza jak długi ma być posuw. 

Zmiany wyglądają tak:

 

Maksymalna moc kotła (zwiększamy - podawanie wzrasta, zmniejszamy - maleje)

Wydajność podajnika (zwiększamy - podawanie maleje, zmniejszamy -wzrasta)

Kaloryczność paliwa (zwiększamy - podawanie maleje, zmniejszamy - wzrasta)

Tak naprawdę do zmian powinno używać się Maksymalnej mocy kotła. Wydajność potrzebna jest w przypadku dużych kotłów z innymi motoreduktorami. Np. do 50kw motoreduktor ma ok. 3obr/min i w takim wypadku wydajność podajnika to około 45-48kg/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję , swoją drogą kurczę kotły za tyle kasy a taka uboga możliwość zmiany podawania .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ich patent starałem się zrozumieć zależności między tym opcjami, jak dzwoniłem na serwis MetalFacha technik mówił aby obniżyć moc kotła podawanie będzie mniejsze ale w moim przypadku 17KW zmiana na 16KW nic nie dała nie zauważalne korzyści .Teraz zszedlem na 10KW dopiero widać zmiany Jak wygląda sprawa z testem podajnika czy przy ekogroszku powinno się to robić czy po prostu tylko kalibracja .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Temp.podajnika w jakim przedziale jest w Waszych kotłach ? W retorcie kopczyk OK, a podajnik 47C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem test x3 po 15 min. i wyliczyłem średnią.

dokładnie jak się robi test przy ekogroszku, temp podajnika u mnie 33,9C

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia serwisowe-ustawienia palnika-praca-podajnik-test. Po teście należy zważyć, to co wyrzucił po teście i wpisać faktyczną wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucze mam następny problem  wszystkie kaloryfery   w całym domu   grzeją prawidłowo , u córki na pietrze słychać  jak by się przelewała  woda  postanowiłem odpowietrzyć  ale  nie  daje to rezultatu  początek kaloryfera jest ciepły  reszta zimy  słychać przelewającą się wodę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkręcałem głowicę termostatyczną i szczypcami rozruszałem iglicę i odpowietrzyłem. Problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.