Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witkowski Carbon 5 16Kw Platinium Plum Ecomax920P1


rymar71

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie mam pojęcia skąd się wzięłą ta pompa ??? I co ciekawe wskazuje, że pracuje, tylko, że ja jej nie mam  :D Mam w instalacji trzy pompy, a wg. schematu cztery.

Niezłe 43 st w kaloryfery to przecież sauna , co masz stary dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam stary nie ocieplony dlatego pytam pogodowka ustawia sobie na kaloryfery tak jak teraz 1 lub 2 stopnie na dworze około 43 C na kaloryfery liczę się że spalaniem zanim nie ocieple ścian , krzywą mam 1,0 , nie mogę zrozumieć jak ocieplenie ścian wpływa na oszczędności opału.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od niedawna piec Carbon5 sterownik to platinum plus ogrzewa 120m2 budynek ocieplony zawór trójdrożny.Jak ustawić żeby nie wchodził w tryb nadzoru,w trybie nadzoru potrafi wejść w tryb wygaszania co jest nie tak .Za wszystkie porady z góry dziękuję......

Piec musi cały czas działać nie ma się odstawiać , trzeba ująć paliwa do stanu takiego by nie zaczęła spadać temp. Na kotle .powrot musi być min 55st .ja ma na piecu 57 a powrót 56,9.to mamy stabilna prace kotłapost-1379-0-34807300-1516722368_thumb.jpgpost-1379-0-04192700-1516722408_thumb.jpg

Wiadomo ze to ne ten sam ster. Ale tylko zdjęcia do wylądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale komin trochę zimny. Możesz wrzucić fotki wykresu ale pojedynczo, nie grupując ich po trzy: osobno moc kotła, temp. kotła, temp. spalin, zwłaszcza temp. kotła gdy załączy się pompa ładująca cwu.

Masz na kotle (nie myl z piecem) 57C, a powrót 56,9C, czyli róznicę 0,1C noooo nic jak tylko gratulować stratę cieplną prawie zerową i do tego ogrzewasz 230m2, masz 17 grzejników + podłogówka. Myślę, że powinieneś odkręcić zawory 16 grzejników i uruchomić podłogówkę, i wyjść z jedynego ogrzewanego pomieszczenia nad kotłownią. Zapewne spalasz 2,0kg grochu na dobę. Sorry, nie kupuję tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marked jaki masz kocioł i jako sterownik ? w jakim trybie obecnie palisz

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rymar zrobiłem test wydajności i co dalej z groszkiem który wyrzucil podczas testu4822b00de1baeebf9756e47a4a09d642.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale komin trochę zimny. Możesz wrzucić fotki wykresu ale pojedynczo, nie grupując ich po trzy: osobno moc kotła, temp. kotła, temp. spalin, zwłaszcza temp. kotła gdy załączy się pompa ładująca cwu.

Masz na kotle (nie myl z piecem) 57C, a powrót 56,9C, czyli róznicę 0,1C noooo nic jak tylko gratulować stratę cieplną prawie zerową i do tego ogrzewasz 230m2, masz 17 grzejników + podłogówka. Myślę, że powinieneś odkręcić zawory 16 grzejników i uruchomić podłogówkę, i wyjść z jedynego ogrzewanego pomieszczenia nad kotłownią. Zapewne spalasz 2,0kg grochu na dobę. Sorry, nie kupuję tego

No cóż ja nikogo nie oszukuje bo nie potrzeby grzejniki ODKECONE NA MAX , powrót tak mam bo czasami tak się wyświetli co mam wyciągnąć czujnik bo jest za mała różnica ? Podłogowa Hm mała łazienka i wc w sumie może rury 25 mb.

Spałam teraz 19,3 kg co trochę boli.

Spaliny teraz 81 st dla mie ok .

Czy to kupisz czy nie to mi to wisi jak tak ma i jestem zadowolony.post-1379-0-84136600-1516899084_thumb.jpgpost-1379-0-97050700-1516899129_thumb.jpgpost-1379-0-61393600-1516899203_thumb.jpg

By było dobrze to trzeba mieć pasje do tego co się robi , a nie wposcic FACHOWCA HYDRAULIKA co może klop podłączy dobrze i coś tam wie ze tak może będzie dobrze ale trzeba mieć wiedzę choć trochę.

Kocioł z podajnikiem to nie piec gazowy ze jest zal / wył i ustaw temp. I reszt ma się sama robić .

Zdjęcia do góry nogami może będzie lepiej dla niedowiarkow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rymar zrobiłem test wydajności i co dalej z groszkiem który wyrzucil podczas testu4822b00de1baeebf9756e47a4a09d642.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Ważysz to co wyrzucił kocioł i wpisujesz w okienko, wynik testu podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marked jaki masz kocioł i jako sterownik ? w jakim trybie obecnie palisz

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Kocioł 25 kw Kapid z Pleszew sterownik taki sobie ale bardzo mądry Skzp-02 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Marekd

 

Czytałeś post Małej to co napisałeś wogole nie ma nic wspólnego z jej piecem i sterownikiem , masz inny kocioł my to wiemy że powrót jest ważny , praca bez nadzoru itp forumowicz Mała ma inną sytuację chłop za granicą a małżonka walczy z piecem to się ceni że kobieta walczy z ustawieniami kotła . Jak dla mnie bezsensu byś pokazywał swoje wykresy i spalanie nie są adekwatne do tego jak to się ma z kotłami ze sterownikami fuzzylogic i całej reszty .

Zauważ że mała ma podobny sterownik do naszego dlatego zapytanie tu zostało napisane. Z twoich 1304 postów na forum widać że większość jest sztucznie nabijana i nic nie wnosi do wątków

jeśli masz tu pisać bzdury daruj sobie Albo pisz i doradzaj konstruktywne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotopasjajelcz, jak u Ciebie z temp. kotła przy załączeniu pompy cwu ? U mnie bardzo podbiera temp. z kotła i później nadgania na 100% mocy żeby dobić temp bojlera i utrzymać temp na instalację. Czasami zawór na c.o. otwiera się na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi czy dalej jedziesz na 10 KW nawet przy tak minusowych temp jakie były, piec dawał rady.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Tak. Bez problemu, dodałem tylko +10% podawania i tak zostawiam narazie. U mnie najniższa temp spadła do -7C (15.01.18) i kocioł miał swoje 70C, a 4D na c.o wyrzucał ok. 56C, przy krzywej 1,3. Tylko to nabijanie bojlera zbija mi mocno temp. kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Marekd

Czytałeś post Małej to co napisałeś wogole nie ma nic wspólnego z jej piecem i sterownikiem , masz inny kocioł my to wiemy że powrót jest ważny , praca bez nadzoru itp forumowicz Mała ma inną sytuację chłop za granicą a małżonka walczy z piecem to się ceni że kobieta walczy z ustawieniami kotła . Jak dla mnie bezsensu byś pokazywał swoje wykresy i spalanie nie są adekwatne do tego jak to się ma z kotłami ze sterownikami fuzzylogic i całej reszty .

Zauważ że mała ma podobny sterownik do naszego dlatego zapytanie tu zostało napisane. Z twoich 1304 postów na forum widać że większość jest sztucznie nabijana i nic nie wnosi do wątków

jeśli masz tu pisać bzdury daruj sobie Albo pisz i doradzaj konstruktywne .

Jakie bzdury pokazuje jak jest i to nie pasuje , sztuczny to może .... bawcie się dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotopasjajelcz, jak u Ciebie z temp. kotła przy załączeniu pompy cwu ? U mnie bardzo podbiera temp. z kotła i później nadgania na 100% mocy żeby dobić temp bojlera i utrzymać temp na instalację. Czasami zawór na c.o. otwiera się na 100%.

mam identycznie tak jak ty.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Bez problemu, dodałem tylko +10% podawania i tak zostawiam narazie. U mnie najniższa temp spadła do -7C (15.01.18) i kocioł miał swoje 70C, a 4D na c.o wyrzucał ok. 56C, przy krzywej 1,3. Tylko to nabijanie bojlera zbija mi mocno temp. kotła.

Ja akurat jadę na 11 KW Ale korektą zszedłem na -20 kaloryczność 8,9 w sumie wychodzi że 1 kg/h , ja schodzilem z krzywą grzewczą faktycznie u mnie było - 9 wywalił na 59 C na CO z pogodowki. Od Poniedziałku będę testował na ile można podnieść moc kotła by innymi parametrami zejść do 1kg/h gdzieś tu na forum czytałem artykuł że 10Kw i 1kg/ stanowczo za mało dawki paliwa by kocioł nie gonił temperatury i za mało mocy by utrzymać instalację .Ale powiem Ci że mam baniak 150 litrow jak zejdzie cały na raz temp spadła do 17 Cwu w tym momencie na piecu było ustawione 65 C to maksymalna spadła do 54 C

..Masz włączony priorytet Cwu?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważysz to co wyrzucił kocioł i wpisujesz w okienko, wynik testu podajnika.

wyszło po zważeniu 2200 g przeliczył 8,8kg/h

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę zmieniasz czas cyklu w trybie praca i widać reakcję ?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam z powodu spieków. Jeszcze nie wiem, ponieważ wczoraj przestawiłem, a teraz do 19 mam dyżur i niestety nie mam możliwości zajrzenia w retortę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też próbowałem zmieniać ten parametr lecz nie widziałem efektów dlatego korekte podawania mam na -20 i dalej zwiększam kaloryczność .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nadmuchem będę próbował. A jak masz klapkę ustawioną przy wentylatorze? Nie chodzi mi o przysłonę wentylatora, tylko o klapkę przy wyjściu nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie wiem czy coś takiego mam gdzie szukać i jak to wygląda ?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zerknę dam znać

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.