Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogromne Spieki Defro K1Prv4


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego manx ja mam podpieta ta pompe pod pompe dodatkowa 2 i ustawiona jako pompa co.

 

Kolego PioBin piec mam wyczysczony i jest tez wstawiony zawirowacz i w wyczystce rck. Temp troche przebija ale w nadzor nie wchodzi. A w ekranie producenta z prawj strony pozycje ZAD/AKT to nie dotyczy temp spalin? U mnie teraz te wartosci siemęża pokrywaja.

 

dzięki, właśnie też o tym myślałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wchodzi w nadzór to oczywiście, że jest ok. Przynajmniej dla procesu spalania.

 

Pozostaje pomyśleć nad lepszym odbiorem ciepła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wstawie jeszcze 2 zawirowywacze na dolnej i gornej półce. Moze macie jakies patenty na mniejsza temp spalin? Nieraz ta temperatura jest na poziomie 100-120.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Gdy ta temp bedzie nizsza na wyjsciu to co bedzie z kominem bo na wylocie z komina bedzie juz bardzo niska ta temp. Ponizej fotki jak teraz jest w piecu od wczoraj. Pale retopalem.

post-66718-0-52811000-1514723691_thumb.jpg

post-66718-0-02023600-1514723730_thumb.jpg

post-66718-0-68106700-1514723820_thumb.jpg

post-66718-0-01061300-1514723861_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wstawie jeszcze 2 zawirowywacze na dolnej i gornej półce. Moze macie jakies patenty na mniejsza temp spalin? Nieraz ta temperatura jest na poziomie 100-120.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Gdy ta temp bedzie nizsza na wyjsciu to co bedzie z kominem bo na wylocie z komina bedzie juz bardzo niska ta temp. Ponizej fotki jak teraz jest w piecu od wczoraj. Pale retopalem.

Kolego a ten pet w popielniku to też w wyniku spalania eko? Zawirowywacze jak najbardziej możesz wstawić na każdą piłkę,ja np u siebie mam na każdej czyli 3 i spaliny ok 30-40 st w dół. Ale uważaj jak masz zwykły komin to temp nie może być za niską bo komin szlag trafi.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pet jest w wyniku inhalacji.;-) komin mam ceramiczny fi 200 czy jakos tak. Narazie po 3 latach palenia w piecu w tym roku kominiarz czyscil komin i bylo tylko poj woaderka 12litrowego suchego pylu.

 

Z jakiego wzoru korzystasz kolego PioBin aby obliczyć moc z jaka sie pali. Na tabliczce na piecu jest ze min moc palnika to 4,5kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do grona osób, które pokombinowały ze szczeliną pomiędzy turbiną, a wentylatorem i zaobserwowałem u mnie następującą rzecz. Otóż w rogu turbiny przez który "ucieka" powietrze śruba nie ma nagwintowanego miejsca łączącego ją z obudową wentylatora na stałe. Gdyby ta śruba była nieco dłuższa (niestety takowej nie posiadam) można by za jej pomocą regulować interesującą nas szczelinę. Nie wiem czy to jest błąd konstrukcyjny, czy też jest to celowe, ale ja tak mam i zamierzam to wykorzystać Na tę chwilę założyłem tam klinek i obserwuję parametry na ekranie producenta. 

Dotychczas pracowałem na parametrach w "serwisie" min/max czas podawania 1/10, min/max przerwy podawania 40/95s i w takich zakresach pracuje piec wg. ekranu producenta. Interesujące nas parametry były zbliżone, ale niejednakowe. Piec pracuje na mocy 80%, a korektę zwiększyłem na +5 bo okrutnie zaczął kopcić.

Tak się zastanawiam i tu proszę Was o poradę, czy przywrócić ustawienia fabryczne i zacząć ustawienia od początku, czy też zostawić jak jest, obserwować i ewentualnie korygować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba od czegos zacząć. Co u jednych sie sprawdzi to u innych nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wstawie jeszcze 2 zawirowywacze na dolnej i gornej półce. Moze macie jakies patenty na mniejsza temp spalin? Nieraz ta temperatura jest na poziomie 100-120.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Gdy ta temp bedzie nizsza na wyjsciu to co bedzie z kominem bo na wylocie z komina bedzie juz bardzo niska ta temp. Ponizej fotki jak teraz jest w piecu od wczoraj. Pale retopalem.

 

Nie znamy "patentu" ale lepiej / gorzej rozumiemy po co są. Pomysły z Twojej strony są mile widziane...

 

post-70489-0-63768900-1514730326_thumb.jpg

 

post-70489-0-17252400-1514730369_thumb.jpg

 

https://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/pionowe-czy-poziome/

 

Oczywiście, że na komin każde obniżenie tempeartury spalin będzie miało wpływ odwrotny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim kominie raczej nie musisz się obawiać niskiej temp. spalin. Ważne aby była powyżej temp zadanej na kotle. Min moc palnika to jak sama nazwa wskazuje min moc z jaką może pracować palnik. Co do wzoru to nie bardzo wiem o czym piszesz. W domowych warunkach raczej żaden wzór Ci nie pomoże.za dużo parametrów ma w tym udział, abyś był w stanie wyliczyć taką wartość. Jedynie przybliżona wartość może Ci podać sterownik o ile posiada taką funkcję.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Z jakiego wzoru korzystasz kolego PioBin aby obliczyć moc z jaka sie pali. Na tabliczce na piecu jest ze min moc palnika to 4,5kw.

 

... Co do wzoru to nie bardzo wiem o czym piszesz. W domowych warunkach raczej żaden wzór Ci nie pomoże.za dużo parametrów ma w tym udział, abyś był w stanie wyliczyć taką wartość. Jedynie przybliżona wartość może Ci podać sterownik o ile posiada taką funkcję.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Sterowniki to co pokazują również wyliczają to ze wzoru. One tego nie biorą z "kosmosu".

 

Masz racje @zbyszko125  ważne żeby mieć świadomość że jest to z bardzo dużym przybliżeniem ale... w domowych warunkach wystarczającym. To można obliczyć samemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chodzi mi jak kolega pPioBin wyliczyl te 5,3kW. Kolega ma identyczny piec jak mój i do tej pory palilismy na tych samych ustawieniach bo i instalacja jest prawie identyczna i u niego temp spalin jest max 130st a u mnie jak chodzi na 100% to nawet wskakuje 190st. Nawet tu na forum tez takie wyniki sie pojawiaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do grona osób, które pokombinowały ze szczeliną pomiędzy turbiną, a wentylatorem i zaobserwowałem u mnie następującą rzecz. Otóż w rogu turbiny przez który "ucieka" powietrze śruba nie ma nagwintowanego miejsca łączącego ją z obudową wentylatora na stałe. Gdyby ta śruba była nieco dłuższa (niestety takowej nie posiadam) można by za jej pomocą regulować interesującą nas szczelinę. Nie wiem czy to jest błąd konstrukcyjny, czy też jest to celowe, ale ja tak mam i zamierzam to wykorzystać Na tę chwilę założyłem tam klinek i obserwuję parametry na ekranie producenta. 

Dotychczas pracowałem na parametrach w "serwisie" min/max czas podawania 1/10, min/max przerwy podawania 40/95s i w takich zakresach pracuje piec wg. ekranu producenta. Interesujące nas parametry były zbliżone, ale niejednakowe. Piec pracuje na mocy 80%, a korektę zwiększyłem na +5 bo okrutnie zaczął kopcić.

Tak się zastanawiam i tu proszę Was o poradę, czy przywrócić ustawienia fabryczne i zacząć ustawienia od początku, czy też zostawić jak jest, obserwować i ewentualnie korygować ?

Ja bym przywrócił ustawienia fabryczne, ktoś tam w TECHu wyliczał dawki i zobaczył jak się pali. Zapisz sobie ustawienia jakie masz teza tak żeby wklepać je w przyszłości gdybyś nie był zadowolony z ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chodzi mi jak kolega pPioBin wyliczyl te 5,3kW. Kolega ma identyczny piec jak mój i do tej pory palilismy na tych samych ustawieniach bo i instalacja jest prawie identyczna i u niego temp spalin jest max 130st a u mnie jak chodzi na 100% to nawet wskakuje 190st. Nawet tu na forum tez takie wyniki sie pojawiaja.

A macie RCK? Czym cieplej w piecu tym podciśnienie w kominie rośnie i jeszcze bardziej zasysa ciepło. Ja mam zamontowany i max tem spalin jaką ujrzałem to 120 st. po godzinie pracy na 100%. 

Reduktor to fajna sprawa. u mnie jest prawie 9 m komina. Cug jest tak duży że RCK prawie non stop jest uchylony. Najlepsze że serwisant Defro ustawił go 10 Pa mino że w instrukcji producent wskazał 22 Pa. Przy 10 Pa w piecu nie ma dymu więc nie zmieniam bo dłużej ciepło w nim się utrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ czy to jest tzw. "mała"  Ekoenergia 15-25 kW? Otwory w koronie wiercone, czy nacinane? Generalnie korona powinna być wklejona na uszczelniacz wysokotemperaturowy.

2/ jaki typ dmuchawy jest zamntowany?

3/ czy masz wyliczony przesyp podajnika? wg mnie powinien być w przedziale 270-300 g/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ czy to jest tzw. "mała"  Ekoenergia 15-25 kW? Otwory w koronie wiercone, czy nacinane? Generalnie korona powinna być wklejona na uszczelniacz wysokotemperaturowy.

2/ jaki typ dmuchawy jest zamntowany?

3/ czy masz wyliczony przesyp podajnika? wg mnie powinien być w przedziale 270-300 g/min

 

Do kogo te pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rck i jest ustawiony wlasnie na 20pa przestawie go na 10. Moj komin ma 5m wysokosci tylko murarz nie zrobil w klinkierze tych przewietrznikow na przestrzal. Nie wiem czy to jest błąd ale patrzac na inne kominy to tam sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki to co pokazują również wyliczają to ze wzoru. One tego nie biorą z "kosmosu".

 

Masz racje @zbyszko125 ważne żeby mieć świadomość że jest to z bardzo dużym przybliżeniem ale... w domowych warunkach wystarczającym. To można obliczyć samemu...

Oczywiście że w domowych warunkach da się to wyliczyć. Niestety nie mam zielonego pojęcia jak. Ja dysponuje sterownikiem który to po wprowadzeniu mu pewnych parametrów np kaloryczność opału,moc palnika,potencjał podajnikai kilka innych sterownik sam wylicza co ile ma podać paliwo,jak dmuchać, mogę zobaczyc ile opału idzie w danym momencie,ile na dobę,z jaką mocą pracuje kocioł i wiele innych rzeczy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo te pytania?

Przepraszam, nie w tym temacie się pytania wkradły.

 

PS: Temat jednak ten, tylko "wykopalisko" z pierwszej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzajemnie. Z mojej strony równiez wszystkiego dobrego.

Łapię się na tym, że już w drugim temacie odpowiadam z głupia frant z pierwszej strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przywrócił ustawienia fabryczne, ktoś tam w TECHu wyliczał dawki i zobaczył jak się pali. Zapisz sobie ustawienia jakie masz teza tak żeby wklepać je w przyszłości gdybyś nie był zadowolony z ustawień fabrycznych.

Powiem tak; jestem bardzo zadowolony z ustawień fabrycznych  :) Po "udrożnieniu" turbiny i wprowadzeniu ustawień fabrycznych piec pracuje równiutko i nie wchodzi w nadzór, robią się spieki, ale myślę, że jest to do opanowania obniżając moc pieca (obecnie jest 65%) i regulując korektą nadmuchu. 

"Docelowe obroty" oraz "impulsy obrotu" na ekranie serwisu ustawiają się właściwie na jednakowym poziomie, a wyregulować to można delikatną korektą powietrza nawet nie zaglądając do palnika.

DZIĘKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o tych ustawieniach bo na razie to tajemniczo jest ;)

co przestawiałeś itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak; jestem bardzo zadowolony z ustawień fabrycznych :) Po "udrożnieniu" turbiny i wprowadzeniu ustawień fabrycznych piec pracuje równiutko i nie wchodzi w nadzór, robią się spieki, ale myślę, że jest to do opanowania obniżając moc pieca (obecnie jest 65%) i regulując korektą nadmuchu.

"Docelowe obroty" oraz "impulsy obrotu" na ekranie serwisu ustawiają się właściwie na jednakowym poziomie, a wyregulować to można delikatną korektą powietrza nawet nie zaglądając do palnika.

DZIĘKUJĘ

Ciezę się że mogłem pomóc. Czyli jak widać da się opanować każdy sterownik i proces spalania.

Wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o tych ustawieniach bo na razie to tajemniczo jest ;)

co przestawiałeś itd.

 

"Przestawiłem" wentylator  :) tzn. zrobiłem szczelinę pomiędzy wentylatorem a turbiną, tak jak sugerował domario, ​wcześniej przy pomocy świeczki sprawdziłem którędy turbina zaciąga, a którędy wypuszcza powietrze zakłócające jej pracę. Później przywróciłem ustawienia fabryczne w menu oraz w menu serwisu. 

Teraz tylko pozostaje korekta mocy kotła i korekty nadmuchu - aktualnie moc 65% i korekta -3. 

Jeśli chodzi o spalanie, bo pewnie o to zapytasz, to nie wiem, okaże się po paru dniach. :)

 

Trzeba tylko pamiętać, że po wprowadzeniu ustawień fabrycznych, po ponownym uruchomieniu należ poustawiać zadane temperatury, ustawić zawór wbudowany, włączyć pogodówkę, itp.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzając ustawienia fabryczne przy pracy pid te wartości nie znikają, robiłem to wiele razy i na pewno tak nie miałem jak to opisujesz.

Ale dzięki za odp. napisz ile ci spala a ile było wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.