Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogromne Spieki Defro K1Prv4


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem się do kotłowni i sprawdziłem jakie mam nastawy.

min. pod 1 s

max. pod 3 s

min, przerwa pod. 24 s

max. przer. pod 37 s

min. obroty 60

max obroty 230

 

Dla zrozumienia zasady działania halotronu wyjaśniam. Jak sterownik narzuca pracę na 100% to nie koniecznie podajnik musi podawać maksymalną dawkę i podobnie jak będzie pracował na 70% to może podać dawkę która przypisana może być do 100%. Chodzi o to że jeżeli przepływ się zwiększa to dorzuca węgla kiedy jest mały to czeka aż się trochę dopali. Poda tylko wtedy jak IMPULSY będą pokrywać się z DOCELOWYMI. Dlatego uważam że PID z halotronem jest bardzo dobrym pomysłem bo będzie dawkować tyle ile trzeba w danej chwili. Najgorsze że on nie zadziała bez naszej ingerencji (doregulowania).

 

U mnie pozycja turbinki wygląda tak jak na zdjęciu. Każdy musi znaleźć sam taką pozycję.

 

Ja na palniku zrobiłem też dodatkowe nawierty napowietrzające (podglądając zdjęcia palników w internecie) bo uważam że poprawia to spalanie, mam mniej spieków. nawierty pod kątem 45st.

post-16917-0-08195200-1514672993_thumb.jpg

post-16917-0-39195600-1514673004_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak ale jak nie spróbuje to sie nie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czekfra - ten wiatraczek ma mierzyć przepływ bez względu na to czym palicz. Oczywiście masz racje, że dla różnych paliw będzie... różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koego manx sam cytowales kolege dormario w poscie #84.

Zmienilem moc na 45%, przerwę podawania min 27 max 37 i min obroty 60.

 

ok..dzięki za dużo tych informacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dormario: lubisz majsterkować? spróbuj dorobić u siebie takie dysze powietrza wtórnego jak proponował @oman7 w wątku o deflektorze. Pytanie tylko skąd on brał to "gorące" powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli trzeba dążyć do tego aby wahania między docelowym obr. A impulsami były jak najmniejsze Tak? Mam kocioł komfort Eko pz 12 kw k1pv4pz pale pierwszy sezon i ze spiekami nie daje sobie rady. Miał czy groszek to samo. Kulka na palniku. Kolego dormario będę próbował tej regulacji i twoich ustawień i napiszę czy się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dormario ​pisze, że pali miałem, który ma znikomą przepuszczalność powietrza i dlatego "odbijające" się od niego  w palniku zakłóca pracę turbinki. Przy większej granulacji eko groszku  takie zjawisko nie zachodzi {w każdym razie nie w takiej skali) i wszelkie kombinowanie ze szczeliną w wiatraku chyba mija się z celem.

Tu się nie zgodzę. Rzeczywiście napowietrzanie eko jest lepsze ale też nieprecyzyjne. Dlatego trzeba podejrzeć ze ekranie producenta czy imulsy pokrywają się z docelowymi przy spalaniu kiedy płomień jest taki jaki powinien być. Ja mam palnik ekoenergi i ona ma na końcu ślimaka przeciwzwój który mieli część eko na miał i on też zakłóca przepływ.

Taki zabieg na turbince może lepiej wpłynąć na poprawność spalanie. Wszystkim nam zależy żeby w kotle było czysto bez sadzy a jak wiadomo sadza to węgiel który spalony do cna da nam energię czyli mniej spalimy opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem się do kotłowni i sprawdziłem jakie mam nastawy.

min. pod 1 s

max. pod 3 s

min, przerwa pod. 24 s

max. przer. pod 37 s

min. obroty 60

max obroty 230

 

Dla zrozumienia zasady działania halotronu wyjaśniam. Jak sterownik narzuca pracę na 100% to nie koniecznie podajnik musi podawać maksymalną dawkę i podobnie jak będzie pracował na 70% to może podać dawkę która przypisana może być do 100%. Chodzi o to że jeżeli przepływ się zwiększa to dorzuca węgla kiedy jest mały to czeka aż się trochę dopali. Poda tylko wtedy jak IMPULSY będą pokrywać się z DOCELOWYMI. Dlatego uważam że PID z halotronem jest bardzo dobrym pomysłem bo będzie dawkować tyle ile trzeba w danej chwili. Najgorsze że on nie zadziała bez naszej ingerencji (doregulowania).

 

U mnie pozycja turbinki wygląda tak jak na zdjęciu. Każdy musi znaleźć sam taką pozycję.

 

Ja na palniku zrobiłem też dodatkowe nawierty napowietrzające (podglądając zdjęcia palników w internecie) bo uważam że poprawia to spalanie, mam mniej spieków. nawierty pod kątem 45st.

 

Ta szczelina jest tylko w jednym rogu? ile mm ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli trzeba dążyć do tego aby wahania między docelowym obr. A impulsami były jak najmniejsze Tak? Mam kocioł komfort Eko pz 12 kw k1pv4pz pale pierwszy sezon i ze spiekami nie daje sobie rady. Miał czy groszek to samo. Kulka na palniku. Kolego dormario będę próbował tej regulacji i twoich ustawień i napiszę czy się udało.

 

Jeśli masz kulke, a ja tak miałem to zgłaszałem reklamacje do defro i wymienili mi palnik z większymi otworami, problemu nie ma :)

i uwierz będziesz zmieniał i zmieniał i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dormario: lubisz majsterkować? spróbuj dorobić u siebie takie dysze powietrza wtórnego jak proponował @oman7 w wątku o deflektorze. Pytanie tylko skąd on brał to "gorące" powietrze?

 

Widziałem. Podoba mi się ale na razie tego nie zastosuje bo mam kocioł na gwarancji a powietrze trzeba by było podawać spod palnika tak żeby było gorące. Na razie planuję zrobić eksperyment z piramidką (już zalałem formę i stygnie) potem może skonstuuję rurę dopalającą z płyty krzemianowo wapiennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szczelina jest tylko w jednym rogu? ile mm ma ?

nie wiem... nie mierzyłem. Może z 5 mm?. Ale to co u mnie to niekoniecznie może się sprawdzić u ciebie. Może u ciebie przepływ jest w miarę dobry i wystarczy odsunąć ją 1 mm? Musisz doświadczalnie sam sprawdzić. Pamiętajcie obserwujcie płomień przy zamkniętym piecu. W innym razie regulacją nie przyniesie efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli masz kulke, a ja tak miałem to zgłaszałem reklamacje do defro i wymienili mi palnik z większymi otworami, problemu nie ma :)

i uwierz będziesz zmieniał i zmieniał i nic

 

 

Te palniki ekoenergi to moim zdaniem źle napowietrzają. Całe powietrze jest podawane od dołu trudno mu się przebić, rośnie ciśnienie i jak jest słaby węgiel to robi się spiek.

Jak mi powiedział serwisant z ekoenergi to oni na to wpływu nie mają bo Defro takie palniki sobie zażyczyło. Może kiedyś to zmienią jak ludzie będą zgłaszać problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak wyglądała sprawa reklamacji? Zgłosiłes że masz spieki i przyjechał serwis czy w inny sposób to załatwiłeś?

 

 

tu masz filmik, defro o tym wie i niby już to stosuje w swoich kotłach.

Kolejna sprawa to uszczelniony palnik, nie wiem dlaczego ale po wizycie serwisu go nie miałem, a może już wcześniej nie było, ciężko mi to stwierdzić.

Kupiłem sznur 10mm i zrobiłem i różnica kolosalna.

post-71140-0-82792100-1514674782_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem się do kotłowni i sprawdziłem jakie mam nastawy.

min. pod 1 s

max. pod 3 s

min, przerwa pod. 24 s

max. przer. pod 37 s

min. obroty 60

max obroty 230

 

Dla zrozumienia zasady działania halotronu wyjaśniam. Jak sterownik narzuca pracę na 100% to nie koniecznie podajnik musi podawać maksymalną dawkę i podobnie jak będzie pracował na 70% to może podać dawkę która przypisana może być do 100%. Chodzi o to że jeżeli przepływ się zwiększa to dorzuca węgla kiedy jest mały to czeka aż się trochę dopali. Poda tylko wtedy jak IMPULSY będą pokrywać się z DOCELOWYMI. Dlatego uważam że PID z halotronem jest bardzo dobrym pomysłem bo będzie dawkować tyle ile trzeba w danej chwili. Najgorsze że on nie zadziała bez naszej ingerencji (doregulowania).

 

U mnie pozycja turbinki wygląda tak jak na zdjęciu. Każdy musi znaleźć sam taką pozycję.

 

Ja na palniku zrobiłem też dodatkowe nawierty napowietrzające (podglądając zdjęcia palników w internecie) bo uważam że poprawia to spalanie, mam mniej spieków. nawierty pod kątem 45st.

A jaki masz palnik i jaki konkretnie model kotła?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i minęło 12 godz. tak teraz to wygląda. Węgiel sie wypala choc jeszcze musze jeszcze wstawić tez taka szybke i obserwowac płomień. Zmiane zastosowalem od godz 20. Wczesniej troche bawilem sie dwustanem a potem czyszczenie pieca i kąpiele.

post-66718-0-81331900-1514711734_thumb.jpg

post-66718-0-46277500-1514711750_thumb.jpg

post-66718-0-09695900-1514711762_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie. Zobaczymy jak wyjdzie z ilością grochu spalonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie. Zobaczymy jak wyjdzie z ilością grochu spalonego.

 

To daj znać co i jak, jak ty to widzisz.

Ja obecnie pale dwustanem i do póki nie rozwiąże problemu z powrotem to nie ma sensu się w to bawić.

powiedz mi gdzie byś dał pompke na krótkim obiegu ?

post-71140-0-96755700-1514715524_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze powiem ci ze nie jestem specjalista od hydrauliki wiec bardzo nie poradzę. Ja mam instalacje przerobiona wedlug tego schematu i pompke wstawilem na powrocie z 4d do kotla. Temp powrotu mam teraz taka jak na zdjeciach w poscie wyzej.

post-66718-0-46179600-1514717682_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze powiem ci ze nie jestem specjalista od hydrauliki wiec bardzo nie poradzę. Ja mam instalacje przerobiona wedlug tego schematu i pompke wstawilem na powrocie z 4d do kotla. Temp powrotu mam teraz taka jak na zdjeciach w poscie wyzej.

 

Ja myślałem by połączyć z sobą rurkę z zabezpieczenia bo ona wychodzi bezpośrednio z zasilania kotła i wpiąć ją do rurki z powrotu bo to najmniej będzie przeróbek.

Wpiąć dwa grzybki - pomiędzy nimi pompa i zawór na dole by woda się nie cofała do zasilania.

No i najważniejsze jak ją wpiąć w sterownik, bo są dwie opcje:

- czasówka, ustawiam co ile i na ile ma ona działać

- pod podłogówkę, czyli czujnik na powrocie i min 45 a max 50 stopni bo tyle mogę ustawić plus histereza np. na 2 stopnie - plusem tego rozwiązania jest to że jak załączy się pompa cwu to ta na krótkim obiegu się już nie włączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechumb: popatrzyłem na Twoje ostatnie foto.

 

1% PID przy ustawieniu 1,0 podawanie 37,0 przerwa u mnie jest 5,3kW mocy. Ile u Ciebie to nie wiem?

 

1. Może Ci przebijać zadaną przy małym odbiorze ciepła (jeśli to jest 5,3kW)

2. Jeśli jest to 5,3kW to temperatura spalin jest za wysoka 130C - wyczyść dobrze półki (zwłaszcza górną stronę!) lub pomyśl nad zawirowaczami - zmniejszysz zużycie grochu...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego manx ja mam podpieta ta pompe pod pompe dodatkowa 2 i ustawiona jako pompa co.

 

Kolego PioBin piec mam wyczysczony i jest tez wstawiony zawirowacz i w wyczystce rck. Temp troche przebija ale w nadzor nie wchodzi. A w ekranie producenta z prawj strony pozycje ZAD/AKT to nie dotyczy temp spalin? U mnie teraz te wartosci siemęża pokrywaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.