Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogromne Spieki Defro K1Prv4


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam k1pv4.

Dwustan mam opanowany ale kurcze żeby ten pid działał no i spalanie niższe.

Mam nadzieje że niski powrót wszystko psuje, a jeśli tak to przeróbka i kto wie może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim defro wyrzuciłem sterownik techa i założyłem skzp2 problemy z kotłem ustąpiły ja zapomniałem o kotłowni.

 

A czy byłeś na tyle dociekliwy i doszedłeś do tego co tak naprawdę było przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz cwu na stałe się przekonasz

 

Jak tego dokonać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy byłeś na tyle dociekliwy i doszedłeś do tego co tak naprawdę było przyczyną?

wydaje mi się ze algorytm jest dziwny i myślę że za mała możliwość sterowania wiatrem mogę ci przesłać zdjęcie bo mam połaczony także techa służy umnie jako drugi sterownik mięszacza i mam wykres z pracy kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz cwu na stałe się przekonasz

 

Powiem tak, przy pracy w pid jak spadła drastycznie temp cwu to widziałem jak piec pracował naprawdę stabilnie, bo zapewne była wymiana wody ciepłej więc to dało mi do myślenia.

Nie dowiem się jak nie przerobię tym bardziej że nic nie tracę, gorzej chyba nie zrobię a jak by co odłączę pompę lub zakręcę ten krótki obieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze algorytm jest dziwny i myślę że za mała możliwość sterowania wiatrem mogę ci przesłać zdjęcie bo mam połaczony także techa służy umnie jako drugi sterownik mięszacza i mam wykres z pracy kotła

 

Nadmuch mała możliwość regulacji... Jaka jest możliwość regulacji nadmuchu w tym drugim sterowniku?

 

Dodałem zdjęcie jak jest u mnie.

 

I może wyda Ci się to dziwne ale ja... nie widzę różnicy!

 

Czego dowodzą oba wykresy?

post-70489-0-43499900-1514496234_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres mam taki "nierówny" a spalanie około 8kg/doba budynek 150 użytkowej + garaż ogrzewany. Co daje średnią 2,1kW na godzinę. z węgla.

 

Ale Twoje / Moje spalanie nie wynika ze sterownika, a może dowodzić tego, że np. tyle ciepła wyciąga budynek. Lub źle spalamy węgiel...!

 

Jak wygląda kocioł/wymiennik gdzieś tutaj wklejałem film. Ale powiedzmy, że to nie ma znaczenia. Jak będziesz chciał to odszukasz.

 

Mój wentylator również pracuje od 0 do 100% często również np. na 29,3% lub 21,8% (czego nie widać na tym wyświetlaczu) - czy to nie jest lepiej?

 

Co do mojego wykresu: kocioł ładuje bufor (testuje różne moce kotła i mierze czas w jakim jest to robione). Również w jakim czasie następuje rozładowanie.  Na tej podstawie oraz z pomiaru zużycie węgla wyciągam wnioski co się opłaca... Jeżeli chcesz to ustawie u siebie linie 60C tak jak Ty masz ale wiem, że to mi się nie opłaca!

 

Nie droczę się z Tobą, a moim celem jest znalezienie tak naprawdę co było przyczyną Twoich problemów. O tyle będziemy mądrzejsi jak dojdziemy do sedna sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ładujesz bufor to wszystko zrozumiałe więc nie ma co tu porównywać wykresów. Co chodzi o % dmuchawy to u mnie na 1% wiało strasznie mocno aż zapadał się żar linia prosta przy buforze to pomyłka a nie lepiej palić z pełną mocą na bufor bez modulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawie się w ustawienia. Nie potrafię Ci odpowiedzieć.

 

Wracając do tematu wentylatora. Masz z dodatkowym wiatraczkiem? Ten słynny problemowy hallotron nadmuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie mogłeś dojść do ładu jak było bez?

Przecież wtedy to taki zwykły wentylator jest... silnik dmuchawa... Zadajesz w parametrach min. wentylator oraz max. wentylator. Ile tyle sie kreci (bo ile "wieje" to inna sprawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości otworzyłem instrukcje od sterownika skzp-02. W dziale POWIETRZE jest informacja, która faktycznie może mieć znaczenie przy spalaniu paliwa.

Jest tam podane, że:

 

">>> - otwiera okno korekt nadmuchu.
Można dodatkowo ustawić precyzyjnie powietrze dla wybranych wartości mocy palnika (20%, 30%,50%,70%,90%).
Powstałą krzywą napowietrzenia można podejrzeć w oknie WYKRESY."

 

To faktycznie może być interesujące. Czy ustawiałeś te wartości do swojej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znać jakie efekty

Sprawa u mnie wygląda tak:

Dla przypomnienia moim celem jest zmniejszenie amplitudy temperatury, która u mnie wynosi ok 9 st. co powoduje krótkotrwałe wchodzenia pieca w nadzór.

Wczoraj zmniejszyłem moc pieca z 80% na 70% ale to jeszcze bardziej rozjechało amplitudę. Wróciłem więc do mocy 80% ale zmniejszyłem korektę powietrza na -10%. W nocy stwierdziłem, że za bardzo mi "kopci" (za mało powietrza), więc wróciłem z korektą na "0". Ale równocześnie w "serwisie" zmieniłem max. wentylator roboczy z 50 na 40; teraz mam min/max 20/40. 

Jest sukces bo amplituda zmalała i piec nie wchodzi w nadzór, ale zrobiły się jakby większe spieki (nie blokowały jednak palnika) więc zmniejszyłem korektę powietrza na -5% i czekam na efekty.

Przepraszam za moje przydługie wywody, ale może komuś przydadzą się spostrzeżenia i działania laika w tych sprawach jakim ja jestem.

Jeszcze jedna taka uwaga - od wczoraj temperatura na zewnątrz spadła o 12 st. C i z pewnością ma to duży wpływ na pracę pieca szczególnie w moim przypadku, przy nieocieplonym budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości otworzyłem instrukcje od sterownika skzp-02. W dziale POWIETRZE jest informacja, która faktycznie może mieć znaczenie przy spalaniu paliwa.

 

Jest tam podane, że:

 

">>> - otwiera okno korekt nadmuchu.

Można dodatkowo ustawić precyzyjnie powietrze dla wybranych wartości mocy palnika (20%, 30%,50%,70%,90%).

Powstałą krzywą napowietrzenia można podejrzeć w oknie WYKRESY."

 

To faktycznie może być interesujące. Czy ustawiałeś te wartości do swojej instalacji?

Tak bawilem się mozna też zablokować na danej mocy i dobrac fajnie powietrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak umnie nowy ster prowadzi kocioł

Ładny wykres...pytanie czy na tym starym da się to osiągnać i jak by to się miało do spalania.

Gdyby nie kasa i jeśli ten sterownik jest lepszy to brał bym go.

A jak z instalacją tego sterownika do kotła...możesz coś opowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie obyło problemu z instalacją nawet czujniki plasują wszystkie zaprawić trzeba tylko wtyczki i gotowe. Pan tomek co sprzedaje odrzucił mi wtyczki gratis. Powiem ci przyjacielu tak przez 2 lata biegałem do kotłowni i coś poprawiałem teraz nie poprawiam. Sasiad sobie zafasowal do swojego kotła strownik rekalarta z czujnikiem żaru to dopiero fajny ster ale ta kasa. Pisz kolego na priwa żeby nie zaśmiecać tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to menda że odrzucił.

Kurcze zaraz dojdzie do tego że kupie nowy sterownik plus panel do pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz to daj znać czy rzeczywiście jest lepiej.

Moim zdaniem wszystkie da się ustawić.

Może ten techa nie jest tak intuicyjny ale jest do ogarnięcia.

Kluczem do sukcesu jest ustawienie przepływu powietrza czyli doprecyzowanie obrotów turbinki wtedy sterownik załatwi za nas cała resztę. Będzie podawał paliwo w takich ilościach jakie są niezbędne do prawidłowej pracy i optymalnego spalania. Gdzieś pisałem jak to zrobiłem i wiem ze się da. A wykres to mam nawet bardziej prosty niż kolega. Warunek nie może być żony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak kupisz to daj znać czy rzeczywiście jest lepiej.

Moim zdaniem wszystkie da się ustawić.

Może ten techa nie jest tak intuicyjny ale jest do ogarnięcia.

Kluczem do sukcesu jest ustawienie przepływu powietrza czyli doprecyzowanie obrotów turbinki wtedy sterownik załatwi za nas cała resztę. Będzie podawał paliwo w takich ilościach jakie są niezbędne do prawidłowej pracy i optymalnego spalania. Gdzieś pisałem jak to zrobiłem i wiem ze się da. A wykres to mam nawet bardziej prosty niż kolega. Warunek nie może być żony[/quote

 

Ja zauważyłem że aż tak nie muszę walczyć z korektą od 0 do plus2.

Najgorsze jest schodzenie z mocą kotła by nie wchodził w nadzór lub zwiększanie przerwy podawania bo sensu zmian min czy max wentylatora w menu servis nie widziałem...no i to spalanie w pid mam wyższe niż w manualu.

W pid miałem

1/4s

50/90

A moc chyba 45 do 60 a i tak wchodził w nadzór...więc pytanie jaki parametr jest ważny podawanie czy przerwa...bo spalało się fajnie.

No i co daje innym korekta -10 bo u mnie jakoś niezafajnie to wygladało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.