Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogromne Spieki Defro K1Prv4


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

I 50 kg retopalu wypalone na ustawieniach dormario. Spalac sie spalalo, temp tez ladnie utrzymana, a nawet ciut wyzej na plusowych temp. Pisałem 30.12 ze zasyp 25kg ale jeszcze jeden worek wsypalem. Starczylo to na 2.5 doby wiec wynik 20kg/doba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dużo? czy się mylę

Ja właśnie sprawdzałem przed chwilą spalanie i przy obecnych temp i małych korektach mam spalanie około 14 - 15kg/doba

Palę z wyłączonym PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie sie wydaje ze chyba troche duzo. Testuje teraz troche inne ustawienia wiec zobaczymy na koniec tyg. bo musialem wyjechac. Mozesz kolego manx przypomniec twoje z dwustanu bo wiez ze juz w ktoryms temacie podawales.

 

Spalanie bylo na poziomie 15-17kg gdy mialem odwrocona turbine i ustawienia wlasne ktore zapisałem w kajecie. Wiem ze kombinuję ale nawet zejscie o 1kg bedzie super i poznam bardziej swoj piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w domu o 20 to napiszę.

Dla mnie praca w PID powinna być na standardowych ustawieniach...kombinowanie w sterowniku czyli poniekąd ingerowanie w tok myślenie komputera..jakoś nie wierzę w oszczędności a może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie sie wydaje ze chyba troche duzo. Testuje teraz troche inne ustawienia wiec zobaczymy na koniec tyg. bo musialem wyjechac. Mozesz kolego manx przypomniec twoje z dwustanu bo wiez ze juz w ktoryms temacie podawales.

 

Spalanie bylo na poziomie 15-17kg gdy mialem odwrocona turbine i ustawienia wlasne ktore zapisałem w kajecie. Wiem ze kombinuję ale nawet zejscie o 1kg bedzie super i poznam bardziej swoj piec.

 

Podawanie - 5s

Przerwa - 70s

Wentylator - 28%

 

To są nowe ustawienia, zaglądam do pieca a tam fajnie wypalone eko, fakt muszę go prętem parę razy uderzyć, zwał jak zwał ale podobnie miałem w pid, lekko się kruszy więc jak dla mnie to ogromny sukces.

Jak sobie przypomnę moje pierwsze dni z pid, ilością spalonego eko, ojjj ile różnych słów poleciało ;)

spalanie nawet 26kg

rekord prze temp dodatniej 12kg

woda pierwszy sezon za mną 2,8 - 3kg więc nie wiem czy tu jeszcze mogę to poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha spalanie poniżej 20kg mi się przy obecnych temperaturach udało z 60 zejść na 50 przy piecu 30kw . Nie wiem co dalej słyszałem ,że za dopłatą defro może wymienić duża na małą ekoenergii chyba ,że jakoś retorte przerobić . Spalać się groszek spala nierówno na retorcie ale to kwestia chyba uszczelnienia palnika bo z jednej strony jest dużo powietrza na drugiej zaś tylko żar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój piec wyposażony jest w zapalarkę która poprowadzona jest kanałem nadmuchu , czy możliwe ,że problem występujący u mnie czyli spieki to wina powietrza uciekającego na łączeniu zapalarki ? Retorte mam uszczelnioną sznurem w tym rowku nigdzie indziej nie uszczelniałem . Może zmiana na silikon i doszczelnienie wewnątrz coś zdziała ? Do pieca 30 kw chyba montowano palnik 35kw ekoenergii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić na ile zapalarka ma wpływ na spalanie. Ja swój palnik uszczelniłem sznurem 12mm i efekt naprawdę duży.

Wcześniej miałem wentylator na 37% a teraz 27 - 28 przy 30 wydmuchuje mi z palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok.

 

Jaką masz pompę na powrocie?

Bo nie wiem jaką kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie zwykłą za 100zl 25/40 i ustawiona na 1 bieg, tylko musze jeszcze za pompa zamienić zawor kulowy na grzybkowy bo nie ma narazie regulacji przeplywu. Pompe tez bede zmienial na elektroniczna. zastanawiam sie czy ustawiac wtedy autoadapt i czy na pompie w obiegu kotlowym mozna ustawic autoadapt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pompę co i cwu mam na auto ustawioną i działa stabilnie.

Zastanawiam się tylko nad pompą na powrocie, czy zainwestować czy kupić taką samą i ustawić auto no i jak zasugerowałeś sterować przepływem zaworkiem. Myślę że min otwarcie się sprawdzi i nie będzie zabierać wodę z co.

Jedno mnie tylko zastanawia jak to rozwiązać: bo jak załączy się pompa cwu to ona i tak dogrzeje powrót więc po co ma działać ta na powrocie, rozwiązanie jest bo sterownik ma tą funkcję tylko że max jest 50stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obiegu cwu nie ma zmiennych przepływów, więc ustawienie  na auto, czy też zastosowanie pompy z AA mija sie z celem.

Czujnik zawsze można "oszukać" kalibracją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala caly czas i nawet gdy wlaczy sie cwu ustawione na 45 st to i tak powrot jest minimalnie niższy niz zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obiegu cwu nie ma zmiennych przepływów, więc ustawienie  na auto, czy też zastosowanie pompy z AA mija sie z celem.

Czujnik zawsze można "oszukać" kalibracją :)

 

W ustawieniach nie ma kalibracji, max jest 50stopni dotyczy to pompy podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala caly czas i nawet gdy wlaczy sie cwu ustawione na 45 st to i tak powrot jest minimalnie niższy niz zasilanie.

 

Ja cwu mam na 50stopni.

Zobacze jak to będzie działać, na pewno za pompą musi być zawór zwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przekaźnik zrób, w momencie podania napięcia na cwu pompę i przekaźnik styki się zewrą i rozlaczą pompę kotłową

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem sznur i zastąpiłem go silikonem , ewidentna poprawa ogien na całości do tego deflektor z 45cm obniżyłem do 25cm . Jedyny problem ,że mam w pid temp. spalin w rozpalaniu 120 a max. temp . spalin 180 . Kocioł przy dobijaniu temp. chwile dmucha i zaraz się wyłącza dmuchawa i dymi na palenisku bo temp. przekroczona . A i czy moge w sterowniku ustawić mu moc 25kw zamiast te 30 ewentualnie nawet 20kw ? Bo widze ,że są spore róznice np. w ustawieniach wentylatora gdzie przy 25kw max.went. roboczy ma 32 ,a w 30kw tylko 23 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu servis możesz zmienić moc palnika lub po prostu obniżyć moc kotła wtedy charakterystyka pracy też się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisz je sobie i spróbuj ustawić fabryczne ustawienia.

Mi po uszczelnieniu palnika piec inaczej pracował.

Zmieć i obserwuj z dwa dni, niech się wszystko ustabilizuje i piec zacznie normalnie pracować w pid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że to nie taki temat ,ale chyba zapalarka sie psuje . Po wygaszeniu kotła gdzie temp . spadła do 35 stopni chciałem ponownie rozpalić kociołek a tu wyskakuje bład czujnik zapalarki 0251 ,a gdy w ręcznych chciałem ją odpalić to pojawia się komunikat wysoka temp. zapalarki gdzie gołą ręką można ją trzymać . Chyba się coś zjeb... ? Przecież to normalne ,że w sezonie letnim grzejąc na wode kocioł będzie sam się zapalał i wygaszał więc nie ma tu miejsca na alarm i zaburzenie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Proszę o pomoc od założenia kotła walczę z ogromnymi spiekami , groszek miał się ładnie spalać ale niestety codzien mam zawalona szufladę i muszę wybierać . Myślę ,że to nie problem opału bo mam dwa różne eko 24j-26j oraz 28j.

Mam również zastrzeżenia co do retorty i płomienia na palniku ? Moim zdaniem płomień bardziej idzie od strony podajnika niż po całości.Kocioł pracuje w PID korekta -15 powietrza. Proszę o pomoc moze macie jakieś ustawienia wentylatora w PID ,żeby spalał groszek na retorcie i nie było spieków ? Od nowości przesłona na wentylatorze zablokowana w pozycji na zdjeciu.

 

https://zapodaj.net/e5e3760f26a57.jpg.html

https://zapodaj.net/899bd240a4126.jpg.html

https://zapodaj.net/46f0e78f79d4d.jpg.html

https://zapodaj.net/d59cebe95a728.jpg.html

https://zapodaj.net/fa45fb420c7cc.jpg.html

https://zapodaj.net/10da57ce40ac5.jpg.html

https://zapodaj.net/99788b44e168e.jpg.html

https://zapodaj.net/0dd8434100832.jpg.html

 

Za dużo powietrza, spróbuj obniżyć moc kotła albo korekta jeszcze w dół.

Masz uszczelniony palnik?

Możesz też ustawić większe min podajnika w pracy pid, bo wydaje mi się że masz za krótki czas podawania a za dużo powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 27.12.2017 o 16:04, adamu napisał:

Nic to nie daje  , jak zmniejszam korekte na wartosci minusowe czy tez wylacze nadmuch hallotronu  to spieki są ale mniejsze wgl pali sie bo pali ,pelno sadzy na wymienniku no i przesypuje nie dopala temperatura spalin 90stopni , znowu jak wiecej powietrza to temp. spalin 120-140 ale ogromne spieki . Juz nie patrze na to spalanie rzedu 60-80kg wole żeby choć fajnie sie ten wegiel spalał tak jak na tym samym opalem paliłem w starej iskrze to był tylko proszek z niego.

Kwestia też jest tego ,że jak dużo nadmuchu nie dam to nie pali sie całe palenisko najwiecej ognia idzie od strony nadmuchu ,a na koncu słabo. Serwis defro umywa ręce i straszy ,że za przyjazd wystawia mi rachunek . Jest ktoś ogarniety kto ma podobny problem ,albo powie wreszcie gdzie jest problem, bo ja widze tylko ten palnik.

Prosze ok kontak 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.