Skocz do zawartości
IGNOROWANY

K1Prv4 Defro Komfort Eko Pz 30Kw


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

A jak sprawa z paleniem w tym piecu co może być wyznacznikiem ,ze pali się z lepsza sprawnością i oszczędniej . W dwustanie mam teraz tak ,ze do zadanej dochodzi ok 8 min i podtrzymaniu ok 12min.

parametry 6 sekund podawanie 50 przerwa nadmuch 25-30% . Lepiej jak piec wchodzi na krótko w podtrzymaniu czy jak jest dłużej bo co do dobijania temp zadanej to wiem ,ze lepiej jak powoli to robi niż szybko , pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak wyglada popiół/sadza na ściankach kotła po dniu paleni . Czy ktoś na podstawie tego zdjęcia może powiedzieć czy proces spalania jest poprawny ?

Aktualnke bartex gold na masywach 5/20 nadmuch 20% na piecu 60 stopni . Pali się dość dobrze , ale na palniki Ekoenergii powstaje spiek od strony podajnika . Z powietrzem w górę tez nie pójdę bo spieki gorsze powstają .

F39C3684-47DA-47B7-82C8-37261DFC8B0D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po tygodniu palenia nie ma tyle sadzy i pyłu, (sadzy wogóle nie mam) a pale Czarną perłą, duźo u mnie na czystość dało wymiana deflektora na ceramiczny i mam inny palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech sprawdzi jak bedzie przy paleniu z PIDem

Pozdrowionka Jarek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada popiół/sadza na ściankach kotła po dniu paleni . Czy ktoś na podstawie tego zdjęcia może powiedzieć czy proces spalania jest poprawny ?

Aktualnke bartex gold na masywach 5/20 nadmuch 20% na piecu 60 stopni . Pali się dość dobrze , ale na palniki Ekoenergii powstaje spiek od strony podajnika . Z powietrzem w górę tez nie pójdę bo spieki gorsze powstają .

F39C3684-47DA-47B7-82C8-37261DFC8B0D.thumb.jpeg.39f8d6a51c0776ab153c22ac29aa0596.jpeg

Kolego też palę Bartexem tylko że Silverem , po pierwsze zaczni palić z PIDem i w menu ustawień korekta powietrza>zaawansowane i górną korektę ustaw maksymalnie na minus!!! To podstawa aby się spieki nie robiły. No i oczywiście temp zadana kotła to minimum 65 °C. Podaj wiecej informacji n/t Twoich ustawien , instalacji...U mnie tak wygląda kocioł po miesiącu nie czyszczenia778ed5abc391a6dbf32267d2884862e9.jpg&key=684b7b161b7a8a12d5a58ce3eb41a95edcbf233b00250b8781e80310b9cdb96c

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podawanie min : 3sek

podawanie max : 8 sek

min przerwa : 30sek

max przerwa : 60 sekund

min went. roboczy : 12

max went roboczy : 24

min obroty went : 80

max obroty wen : 480

moc kotła 80%

Korektę główną powietrza zostawić na 0 i tylko korygować tą dolną oraz górną ? Kolego również masz palnik żeliwny ?

Ja mam uszczelniony wersja z zapalarka i właśnie od strony podajnika tworza mi się spieki , może właśnie przez otwór zapalarki taki efekt się robi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co kolego Adamo z ustawieniami zabezpieczenie sprawdzałeś tam jaką masz temperaturę przekroczenia kotła podaną a może jest 65.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piszę o temperaturze ochrony powrotu tylko o temperaturze przekroczenia kotła. W instrukcji jest to nazwane zabezpieczenie temperaturowe.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Poza tym jak masz dobrze zrobiony obieg kotłowy to nie potrzebna jest żadna ochrona powrotu w sterowniku włączona ona robi tylko niepotrzebne zamieszanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj menu Zabezpieczenia. Instrukcja w rękę i sprawdzać. W instrukcji nie ma ujętego menu serwisowego. Jeśli tam są wartości powyżej 80st to tylko reklamacja stera.zobacz jeszcze czy tak samo się dzieje gdy zadana ustawisz na 57 to czy też po przekroczeniu o 5 st otwiera zawór czy taka sytuacja ma miejsce tylko jak 65 przekroczy?

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sobie już poradziłem jak wspomniałem zadanie wyższej ochrony powrotu pomogło .

I jak zostawić na fabrycznych nastawach Pid ? Max tem mam 185 stopni a temp rozpalania 115 stopni .

korekta powietrza górna max na minus nic nie pomaga dalej spieka od strony podajnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Proszę o poradę jeśli chodzi o palenie. Kocioł Defro komfort eko pz 30kw.. Dom ok 320m, kocioł w garażu ok 15m od domu. Palilem w Pid na ustawieniach podanie min 2s max 5s , min przerwa 25s max 55, dmuchawa tak jak w ustawieniach automatycznych. Temp żądaną 65st.(Temp na zewnatrz ok 6-7°Spalanie 25-30 kg)Gdy zrobilo się zimniej ,Zwiekszylem temp na zaworze w domu i po tym nie był piec w stanie złapał temup zadanej, max 50st. Nie wiem czy to wina ustawień? Przeszedłem na dwunastaw i pali ladnie (choć jest trochę spiekow ), praca 5s przerwa 25 dmuchawa 35%,histereza 2, w podtrzymaniu 8min przerwa, 5s podanie, nadmuch 30s przerwa 5min,ale spalanie w granicach 50kg na dobę. Około 10 min  pracy i 10 min w podtrzymaniu. Czy w Pid ustawienia były ok? Czy takie spalanie jest ok? Czy coś  byś zmienił? Wczoraj jak zwiekszylem przerwę do 40s to piec  nie wyrabial. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz palnik ekoenergii? Jeśli tak to nie ty jeden z tym tematem się borykasz i wiem że ten problem został rozwiązany i są tematy o tym problemie

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano muszę spuścić wodę z układu i kotła , ponieważ będę miał jakieś przeróbki w instalacji od ostatniego czasu założona pompa na powrót z 4d do kotła . Pytanie jak wyglada opróżnianie układu skoro jest pompa i zwrotny za nią woda nie przejdzie ? To znaczy ,ze przy wpuszczaniu wody a potem nabijaniu muszę ta pompę załączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez zawór na powrocie przejdzie spokojnie bo zawór będzie otwarty. A zależy co będziesz przerabiał. Kiedyś magika widziałem że pompował powietrze i wypychał wodę z układu.

 

Można też odcinek Na którym nie potrzeba spuszczać wody zamrozić na czas wykonywania pracy.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli normalnie woda przejdzie przez pompę i zawór zwrotny ? Sądziłem ,ze zawór wody nie przepuści stad się go montuje za pompami ,żeby nie przeciągały a po zatrzymaniu zamarzały dany obieg ?

A np. Jak mam powrót z podłogi wpięty do powrotu CO za 4D między powrotami ZZ to jak wyłącze obieg podłogówki to może mi powrót CO ciągnąć zimnej wody z powrotu Podłogowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę zejdzie powrotami a tam nie masz zaworów zwrotnych a jak są np na podłogówce to i tak w dobrym kierunku ustawione.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnego nie ma tylko na powrocie CWU , tak jak na schemacie kilka postów wyżej.

 A np. jaka temp ustawić załączania pompy kotłowej ?fabrycznie 40 st.?

Bo jak ustawioną miałem na pompie temp max. 55 powrotu i wyłączyło ją przy takiej temp. to spadała temp zadana za pompa CO tak jakby cały obieg 4d stał w miejscu , więc chyba pompa na stałe musi chodzić i załączanie ustawić juz od 20st ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompą kotłowa musi chodzić cały czas

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.