Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimny Powrót Z Bojlera I Zimna Woda Użytkowa


esme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno została zrobiona u mnie nowa kotłownia wraz z wymianą pieca i zasobnika.

Cała instalacja C.O. działa prawidłowo ale problem wystepuje w chwili zamontowania pompki c.w.u.

Grzejniki były ciepłe i wszysko działało bez zarzutu jednak woda użytkowa była na poziomie 38-40st. Postanowiłem zamontować pompkę cwu aby wymusic obieg na  węzownicy bojlera i od tego czasu powtał problem. mam cały czas zimną wodę (wczesniej letnia). Zamontowałem na zasilaniu węzownicy w kolejności zawór zamykający, filtr, pompkę cyrkulacyjną, zawór zwrotny i zawór zamykający. Mam równiez zawór4drogowy ale on słuzy tj do zasilania grzejników i zabezpieczenia pieca.

Poniżej podaje schemat i proszę o pomoc co zostało zrobione nie tak i jak to zmienić.

post-75604-0-54470600-1509916108_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , kolego jeśli masz tak zrobiona instalację jak przedstawiłeś to przyczyna Twoich kłopotów może być zawór 4d jest źle zamontowany, bo porównując masz podobną instalację do mojej (zdjęcie poniżej mojej instalacji) u mnie jest ok i wszystk jest ok. Załączam jeszcze foto że strony Afriso z prawidłowym montażem zawór 4d.

Poza tym piszesz o pompie cyrkulacyjnej a chyba chodźi o pompę C.W.U ...ładujaca zbiornik - bojler. Pompa cyrkulacyjna to co innego

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moją instalację, bo sugerujesz się zdjęciem które zamieściłem to mam instalację otwartą , zbiornik wyrównawczy jest na poddaszu samobójca nie jestem...chciałem zwrócić uwagę autorowi wątku na źle zamontowany zawór 4d.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4-d nie ma nic wspólnego z grzaniem CW, pewnie jest zapowietrzony bojler.

A swoją drogą 4D jest źle założony

bojler został odpowietrzony poprzez śrubunki, oraz na zasilaniu jest odpowietrzony automatyczny.

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie wygląda to tak.

wejście z pieca jest po lewej stronie zaworu 4d

u góry jest cały bypas i zasilanie grzejników

po prawej powroty z grzejnika

a od dołu powroty z pieca i bojlera

zasilanie bojlera jest z przed zaworem 4d

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego c9cf51b8297bf7e97ff169f891a1e150.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4d8c52bd2ee9b507ffa6298a0f33d4f98c.jpg551bcba8367b1720f0cd407897602e2d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Zamieściłeś to zdjęcie jako przykład jak nie powinno się montować kotła. Podłączenie spalinowe jest ....boskie, a naczynie nawet jak jest na strychu to nic nie zabezpiecza

 

coś takiego c9cf51b8297bf7e97ff169f891a1e150.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

To co na zdjęciu nie ma nic wspólnego z załączonym schematem. Tu nie ma pompy ładowania cwu, ani żadnego odpowietrznika. Brak zabezpieczenia podgrzewacza, o zabezpieczeniu kotła nie ma co wspominać bo nawet jak jest to jest wykonane błednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "mak " napisałeś ...Zamieściłeś to zdjęcie jako przykład jak nie powinno się montować kotła. Podłączenie spalinowe jest ....boskie, a naczynie nawet jak jest na strychu to nic nie zabezpiecza...możesz podać konkretny o co ci chodzi ? Dlaczego u mnie podłączenie kotła z kominem jest niewłaściwe i dlaczego naczynie wyrównawcze i tak nic niezabezpiecza?...a to zdjęcie schematu ze strony Afriso też jest złym przykładem?

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie wygląda to tak.

wejście z pieca jest po lewej stronie zaworu 4d

u góry jest cały bypas i zasilanie grzejników

po prawej powroty z grzejnika

a od dołu powroty z pieca i bojlera

zasilanie bojlera jest z przed zaworem 4d

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Hee makarena.

Wejście z pieca to może być do narnii - piszmy tak by inni zrozumieli - co to jest powrót z pieca? W sensie DO pieca / kotła?

 

Zawór 4D nie działa na krzyż - popraw schemat by działał tak jak opisałeś. Na rysunku widać zasilanie od dołu tu piszesz od lewej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam wam zdjęcie z dokładnym opisem co i jak.

Dodam jeszcze że bojler nie jest zapowietrzony (węzownica) gdyz w najwyższym punkcie zasilania bojlera jest automat.

Czy moze być przyczyną to że cała instalacja jest wykonana z PP fi32 a ostatnie zamontowanie pompki C.W.U jest zdławione na 1/2cala???

rura jest 32 potem zawór zamykający, filtr, i pompka , za nia zawór zwrotny i zawór zamykający, potem znowu przechodzi na 32. Czy to nie jest problemem?

post-75604-0-16965800-1509990083_thumb.jpg

post-75604-0-77501600-1509990094_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omnigena C.W.U 15-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy winnego, to pompa do cyrkulacji a nie do obiegu grzewczego.

Powinna być zwykła 25/40

czyli zmienić na zwykłą i bedzie działało??? ta za słaba jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn że co? bo nie rozumiem??? przeciez ja nie mam tam odejścia na zbiornik wyrównawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że zmiana pompy CWU na zwykłą 25-40 wyeliminuje problem z zimną wodą???

 

Do kolegi kiminero:

dlaczego mam żle??? skoro wszystko działa (poza wodą) chodzi ci zapewne o wpięcie zbiornika wyrównawczego?

nie mam cyrkulacji więc pompa pójdzie na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.