Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimny Powrót Z Bojlera I Zimna Woda Użytkowa


esme

Rekomendowane odpowiedzi

To, że coś działa nie oznacza, że jest prawidłowo zbudowane. 

Naczynie jest źle wpięte, a całości dopełnia ten zawór odcinający nad kotłem.

 

...ale działa i dopóki nic się nie wydarzy, to będziesz się upierał, że jest "dobrze".

ten zawór jest tylko po to aby zamknąc w przypadku wymiany pieca .\(oby nie)

naczynie nie mam tak wpiętego jak na obrazku o czym ci juz pisałem wczesniej, jest zaraz za bypas`em.

wiem wiem wiem powinno być wpięte w piec ( wyjscie producenta 3/4 cala) ale wiaze sie to z demontażem 2 łazienek po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie wyobraź, że sprzedajesz chatę (wygrałeś w Totka i kupiłeś willę na Karaibach). Chatę kupuje od ciebie blokers z dziada pradziada i o obsłudze CO wie mniej niż dzikie koty z piwnicy pod jego blokiem. 

 

Dlatego układ musi być bezpieczny nawet, gdyby w kotle przyszła palić blondynka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat był inny ( brak zimnej wody )

myslę ze inna pompa pomoże.

 

a jezeli chodzi o wygrana w totolotka to nie grałem i nie gram. Wolę zarobić z ciężkiej pracy (budowlanka) a poza tym 3miesiące temu rodzice przepisali mi dom i nie zamierzam go sprzedawać....

Sterownik podłączony do modułu internetowego i widzę na telefonie co się dzieje na piecu. Nikt poza mną (żona, dzieci, rodzice)nie schodzi do kotłowni. A poza tym zawsze mozna zdjąść rączkę z zaworu i tyle. A jak ktoś bedzie chciał to nawet palca w tyłku złamie.

 

Jak wymienię pompę to dam znać czy problem rozwiązany, na razie pozostawiam otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj usunąć sprężynkę z zaworu zwrotnego, bardzo często blokuje przepływ wody w instalacji, pompka nie może sobie poradzić, aby go otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "mak " napisałeś ...Zamieściłeś to zdjęcie jako przykład jak nie powinno się montować kotła. Podłączenie spalinowe jest ....boskie, a naczynie nawet jak jest na strychu to nic nie zabezpiecza...możesz podać konkretny o co ci chodzi ? Dlaczego u mnie podłączenie kotła z kominem jest niewłaściwe i dlaczego naczynie wyrównawcze i tak nic niezabezpiecza?...a to zdjęcie schematu ze strony Afriso też jest złym przykładem?

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Kotły dostępne są w prawie każdej konfiguracji. Naprawdę nie można było kupić kotła z zasobnikiem z lewej strony? Wtedy znikają kolanka a rura łącząca ma 40 cm nie metr.  W kotłowni łaźnia jest Ci potrzebna? Ta rura to, raz potężny grzejnik dwa wychłodzenie spalin a to wcale nie jest wskazane dla twojego komina.   

O podłączeniu naczynia wzbiorczego też na forum pisano już ze 2000 razy. Podłączenie naczynia bezpośrednio z kotła bez żadnej armatury minimum rurą o średnicy 25. Myślę że rozumiesz co znaczy bezpośrednio z kotła. Schemat który zamieściłeś jest prawidłowy,  wykonanie jest błędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś montuje pompę 25/40 zobaczymy czy zadziała.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie muszę nic pisać? ?? wystarczy zdjęcie?

06a4a133cb40ef617ae9cd37185814cb.jpga03587a3665f1a6fddd216f2d9856f18.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.