Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.12.2018 o 13:49, grzegorzkrol napisał:

Nie wiem jak wy ale ja wyslalem petycje do techa aby dodali w wykresie zuzycie pelletu. (550zPId) Nie powinni miec z tym problemu poniewaz ta wartosc jest dostepna z menu czy tez ze strony wiec to jest tylko kwestia dorzucenia do wykresow. Calosc mozna sciagnac wtedy jako csv i obrobic w Excelu. Ja robie dokladnie tak samo jak @lechumb, spisuje dni, godziny, % paliwa, temperature, ustawienia itp no i patrze zeby dni byly podobne dla porownania. Tak wiec jesli macie tez 550zPid to prosba z mojej strony aby wyslac im przez formularz kontaktowy taka prosbe. thx

Też pisałem i mnie olali w innych piecach waży się ile pelletu wypadnie przez minutę i wpisuje wartość ale to są piece z rurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lisek311 napisał:

Jaki bieg macie wentylatora przy rozpalaniu ustawiony?

Ja teraz dążę do tego aby wymiennik zmienił kolor z czarnego.

Przed sezonem zgłosiłem na serwis sas Busko problem z rozpasaniem, piec raz palił raz nie. Zawitał serwis i stwierdził ze grzałka jest Ok ale zbyt duży nadmuch schładza grzałkę i dlatego nie może rozpalić peletu. Z fabrycznych ustawień 28% wrzucili na 20% i problem więcej się nie pojawił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak dla informacji, wrzucilem dwa worki innego dostawcy bo moj , u ktorego zwykle kupuje (Slawkow) sie pogorszyl no i od razu spalanie 1,3kg przy obecnej temperaturze na godzine. Czyli 31.2kg /doba. Tak wiec mozemy szukac idealnych ustawien ale jak pellet z du**** to i ustawienia nie pomoga.  Czy ktos z was palil lava lub barlinkiem? Oni deklaruja ze do produkcji nie uzywaja kory itp. Jestem ciekawy jak by mi wyszlo spalanie no i czy bylyby spieki bo spieki to sie wlasnie robia z piachu/kory itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę teraz olczyk iem, ale właśnie ostatnio, auwazylem że robią się spieki. Barlinkiem palilem ale wydaje mi się że jest słabiej sprasowany. Lava mnie zastanawia i też jestem ciekaw tego pelletu i waszych doświadczeń. 

Aha olczyk podaję że jego kaloryczność to 18 mj. I klasa A1 DIN plus i Wszystko co sobie możemy wymyślec. Ale A1 to chyba powinien być bez kory, a on ma kolor jak by właśnie z kora był. I cena 930 zł 1050 kg. 

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet Ekogrant Slawkow - dotychczas byl nie do pobicia, 600zl tona i palil sie jak A1 ale niestety od ostatniej dostawy schodzi mi go okolo 40-50kg/ dobe wiec cena/jakosc juz nie oplacalna, duzo spiekow.

Swietochlowice- podobna cena, kalorycznosc wysoka ale chyba dzieki sprasowanemu plastikowi w srodku pelletu, smierdzi przy paleniu ale spalanie okolo 31kg/dobe

Ruda Slaska ul.Kokota - nie polecam, piec wybuchl - wyczystke i regulator ciagu kominowego mi wywalilo jak z armaty. piec byl caly obsmolony jakby smolą a temperatura zadana byla 60stopni. Pellet wywalilem. Na szczescie mialem tylko pare workow na koniec sezonu.

 

Ja testuje nastepujaco:

wrzucam pellet na zawsze takich samych ustawieniach, ustawiam pompy od 61 stopni i patrze ile potrzebuje zeby przejsc z 50 stopni do zadanych 60. Wiec jakby patrze na sam wzorst temperatury w piecu.

Ekogrant: 7min

Swietochlowice z plastikiem :): 4min

Edytowane przez grzegorzkrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez znaczenia bo robie to w kotlowni na zamknietym obiegu. nic nie idzie na pompy (pompy przestawiam na 61 stopni dla testu). testuje po prostu czas, w ktorym piec podnosi o 10stopni temperature. No a energetycznosc pelletu ma na to wplyw.  A co do spalania na dobe to tak, bo spisuje sobie temp zewnetrzna a ze pracuje przy pc to praktycznie co godzine mam odczyt :)

Edytowane przez grzegorzkrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Yoman napisał:

Przed sezonem zgłosiłem na serwis sas Busko problem z rozpasaniem, piec raz palił raz nie. Zawitał serwis i stwierdził ze grzałka jest Ok ale zbyt duży nadmuch schładza grzałkę i dlatego nie może rozpalić peletu. Z fabrycznych ustawień 28% wrzucili na 20% i problem więcej się nie pojawił. 



mi ostatnio przegrzał się piec i nieszczęśliwie przytopiła się wiązka kabli, a właściwie jeden od czujnika ognia. to spowodowało że piec nie widział jasności płomienia i grzałka chodziła tak długo aż padła. na gwarancji grzałka wymieniona, czujnik ognia wyczyściłem i polutowałem kabel o czujnika. prędkości went. przy rozpalaniu (a mam 28 %) serwisant nie zmienił a konsultant też twierdził, że jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego w Solidzie dzisiaj mina o 20:00 dwie doby jak kocioł chodzi na zmienionych ustawieniach i chyba będzie sukces jeśli chodzi o spalenie paliwa. 

Mam tylko pytanie gdzie pokazuje poziom peletu zasobniku jeśli kliknie że jest pełen?  I co oznacza migajace czerwone NK na wyświetlaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andy1111 napisał:

mi ostatnio przegrzał się piec i nieszczęśliwie przytopiła się wiązka kabli, a właściwie jeden od czujnika ognia. to spowodowało że piec nie widział jasności płomienia i grzałka chodziła tak długo aż padła. na gwarancji grzałka wymieniona, czujnik ognia wyczyściłem i polutowałem kabel o czujnika. prędkości went. przy rozpalaniu (a mam 28 %) serwisant nie zmienił a konsultant też twierdził, że jest ok

To dlatego że do piecy bioefekt Montowane są 2 rodzaje grzałek, (okrągła i kwadratowa) to zależy od roku produkcji pieca. Po nr seryjnym sprawdzi serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, eliks napisał:

U znajomego w Solidzie dzisiaj mina o 20:00 dwie doby jak kocioł chodzi na zmienionych ustawieniach i chyba będzie sukces jeśli chodzi o spalenie paliwa. 

Mam tylko pytanie gdzie pokazuje poziom peletu zasobniku jeśli kliknie że jest pełen?  I co oznacza migajace czerwone NK na wyświetlaczu?

Mruga Nk to masz nie skalibrowany podajnik. Nie wskazuje stanu paliwa w podajniku. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Piec Pracuje w manual Ok 20min potrzebuje aby uzyskać temperaturę od 50 do 60st, czy to nie jest zbyt długo.??? Co można poprawić? W podtrzymaniu pracuje Ok 30min ale zauważyłem ze trochę kopci na czarno w podtrzymaniu.

Moje ustawienia :

Czas pracy :3 s

Przerwa w podawaniu :15 s

Czas pracy wentylatora :6sec

Czas przerwy wentylatora :6min

Obroty wentylatora : 26

Ruszt:

Ruszt przerwa w pracy 15 min

Ruszt przerwa w podtrzymaniu : 15min

 

podtzymanie 

 

praca: 3sek

przerwa: 6min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze masz za duza przerwe w podawaniu, predzej cos typu 3sek praca / 12 sek przerwa  , a co do wentylatora to musisz obejrzec jak wyglada plomien. ma byc jak w kominku zakrecony troche jak banan do srodka, nie rwany ani nie za wolny :) u mnie 26% to zdecydowanie za duzo. ja jade na 16-17%

Edytowane przez grzegorzkrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię tak ;)

1337633847_Zapisspalania.thumb.jpg.b8ede42d4cb20182c023875ecf966791.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszło, jak nie doszło to sprawdź spam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trochę historii - najperw miałem taki z Juli za 79.99 i tego dziada trzeba było wyłączać i szorować ze trzy razy w ciągu jednego zabiegu czyszczenia aż w końcu silnik się spalił jak żona go kiedyś dorwała :) No to kupiłem separator do popiołu bez silnika, taki co się podłącza pod normalny odkurzacz. Ale podobna historia z zapychaniem się filtrów i szorowaniem, plus w kotłowni już się robiło ciasno.  No i teraz zamówiłem taki podobny jak Lisek napisał ale ten ma jeszcze otrząsacz filtra więc kiedy moc spada wciskam guzik i trrrrrrrrrrr filter troche sam się trzepie, można dalej dziać. 
To taki https://allegro.pl/odkurzacz-przemyslowy-kominek-gruz-2000w-3x-filtr-i7535461591.html?utm_source=rtbhouse&utm_medium=CPC&utm_campaign=rtbhouse-retargeting-desktop
Wczoraj go wytestowałem u teściów na wielkim śmieciuchu (pałą przeważnie drzewem ale też bywa różnie) noi dał rady świetnie wybral dwa worki popiołu z syfem. A przed chwilą skończyłem swego bio efekta czyszczić i też jestem zadowolony. Miałem przy tym jasne spodnie i nawet bardzo się nie uświniłem :) 
Super mam już odkurzacz to jednak podstawa w naszych kotlowniach smiga jak szalony az milo wejsc ten filtr czapka to goracy popiol chyba zaciagnie na rszie dzialam na tym z klamerka swietny zakup jeszcze raz dzieki :))

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Dzi4d3k napisał:

poszło, jak nie doszło to sprawdź spam

trochę bardzo to skomplikowałeś dużo zabawy żeby dodać nowy tydzień i z tą miara skomplikowane. Czy i ciebie jest podsumowanie z sezonu czy tylko z załadunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.