Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, miwanow napisał:

@lisek311 czy mógłbyś podać ustawienia manualne przy których kocioł najszybciej się rozgrzewa? 

Może źle to trochę ujęłem z tym najszybciej chodzi mi o to żeby pracował na swoich parametrach 100%.

Ja mam kocioł 14 kw i ogrzewam około 180m.  Wychodzi mi teraz około 19 kg ma dobę. Zaznaczam iż nie doszedłem jeszcze do optymalnych ustawien gdyż palę dopiero w nim od 21.11 w domu utrzymuje temp. 21 stopni tylko w łazience 23.

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle to trochę ujęłem z tym najszybciej chodzi mi o to żeby pracował na swoich parametrach 100%.
Ja mam kocioł 14 kw i ogrzewam około 180m.  Wychodzi mi teraz około 19 kg ma dobę.
U ciebie nowy stary dom docieplony?

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich,  jestem nowym użytkownikiem pieca Sas Bio efekt  23kw, piec oddalony 2 tygodnie temu, dom ok 220m, grzejniki piętro i parter ( Na parterze obecnie odcięte) plus podłogowa parter. Dom ocieplony, temp. zadania 55, temp cwu 38 (nie potrzeba więcej bo dom jeszcze nie zamieszkały) , temperatura w domu między 21-23. Piec pracuje w pod, spalanie 120 kg na 3 doby czyli ok 40 na dobę i stad moje pytanie....Co mógłbym zrobić żeby to zmniejszyć....I drugie pytanie, może ktoś może polecić dobry pellet w przystępnej cenie na Śląsku?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie. 22 kilo wychodzi srednia z 5 ostatnich dni,  24 stopnie mamy na parterze. Ale ciagnie na gore bo tam poprzykrecane ogrzewanie, zamiast drzwi zasłonki, grzejniki w dwóch pokojach na 3 a w jednym 2, w lazience minimalnie odkrecona podłogówka. Na gore na klatce gdzie nie ma grzejnika jest 22 stopnie bo mamy schody bez drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie skupiłem się na jak najszybszym ładowaniu bufora przy jak najmniejszym spalaniu i wychodzi mi że kocioł Bio Effekt 23Kw najlepiej wydaje w PIDzie przy 100% mocy, 140st max temperatura spalania oraz 75st temperatura zadana na kotłe (histereza 5st).

CWU z bufora (góra) ale na razie nie korzystam więc ciagle tam stoi wrzątek, podłogówka ze środka, powrót z obiegu na dole i najszybciej wychładza się dól bufora. 

Bufor mam ustawiony na start ładowania przy 35st (mierzone przy wyjściu do podłogówki na połowie bufora), koniec przy 65st (mierzone na dole). 

W całym domku (230m podłogówki) utrzymuje 15-16st (nie zamieszkały, ocieplony nie do końca i spore straty są) 

Przy takich ustaleniach z ciągłym poborem i powrotem z podłogówki nabijam bufor od 2 do 3 godzin, spala się 8-10kg pelletu na ładowanie (przy obecnych -5/-8)

Jestem tylko ciekaw czy bez PIDa może udać się rozgrzać ten bufor mniejszym kosztem? 

Edytowane przez miwanow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może gdzie ustawia się grubość pelletu? Próbował może ktoś palić 8mm zamiast 6mm i jakie są wyniki? 

Edytowane przez miwanow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno ustawienie w menu serwisowym odnośnie grubości opału, ale czytałem gdzieś że to bardziej dotyczy czy się pali pelletem czy owsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lisek311 napisał:

Może źle to trochę ujęłem z tym najszybciej chodzi mi o to żeby pracował na swoich parametrach 100%.

Ja mam kocioł 14 kw i ogrzewam około 180m.  Wychodzi mi teraz około 19 kg ma dobę. Zaznaczam iż nie doszedłem jeszcze do optymalnych ustawien gdyż palę dopiero w nim od 21.11 w domu utrzymuje temp. 21 stopni tylko w łazience 23.

Mozesz podac jakie masz ustawienia pieca, palisz na pidzie, tez ma 14kv na 140m2, nowy dom ocieplony, spalanie na poziomie 45kg na dobe. Temperatura na piecu 55st, cwu na 50st,  podlogowka 32st. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz świeży dom, to nie spodziewaj się w pierwszym sezonie rewelacji, ja obecnie też mam około 30 kg na dobę, choć to drugi sezon, ale dom jeszcze nie zamieszkały. też palę na pid, ale są ustawienia manualne od kolegów, z którymi zamierzam się zmierzyć, jak się przeprowadzę.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś mógłby być tak dobry i podać mi wartości jakie ma w parametrach wygaszania. 

Aby tam wejść

Menu serwis 5162

Ustawienia kotła 

I parametry wygaszania

1 próg wygaszania .....

2 czas wygaszania ....

3 obroty wentylatora. ...

4 czas podsypu. ...

5 czas podsypu 2....

6 odpalanie ....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Próg wygaszania - 35st
2. Czas wygaszania - 10min 0 sec
3. Obroty wentylatora - 20%
4. Czas podsypu 1 - 0,5sec
5. Czas podsypu 2 - 0,5sec
6. Dopalanie - 10st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2018 o 20:58, Krzysztofwab napisał:

Witam Was wszystkich,  jestem nowym użytkownikiem pieca Sas Bio efekt  23kw, piec oddalony 2 tygodnie temu, dom ok 220m, grzejniki piętro i parter ( Na parterze obecnie odcięte) plus podłogowa parter. Dom ocieplony, temp. zadania 55, temp cwu 38 (nie potrzeba więcej bo dom jeszcze nie zamieszkały) , temperatura w domu między 21-23. Piec pracuje w pod, spalanie 120 kg na 3 doby czyli ok 40 na dobę i stad moje pytanie....Co mógłbym zrobić żeby to zmniejszyć....I drugie pytanie, może ktoś może polecić dobry pellet w przystępnej cenie na Śląsku?? Pozdrawiam

Jaka temp. powrotu ?

Masz mieszacz na grzejniki  ?

Mniej spalisz w manualu tylko, że musisz dopracować  nastawy. Histereze ustawisz 2 C, zadana CO ok 60..

Pal blisko mocy maksymalnej, nie przesadzaj z temp. spalin..

Powodzenia..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mateuszcogiel napisał:

Mozesz podac jakie masz ustawienia pieca, palisz na pidzie, tez ma 14kv na 140m2, nowy dom ocieplony, spalanie na poziomie 45kg na dobe. Temperatura na piecu 55st, cwu na 50st,  podlogowka 32st. 

Mogę ci podać ustawienia te które akurat testuje tylko że ja mam bufor i pale na około 100 % mocy kotła.

Na kotle Co mam - 65 stopni

CWU-50 stopni

Temp. załączania pomp aktualnie ustawione mam 60 stopni ale miałem 55 wcześniej

Podawanie - 2

Czas przerwy - 12

Wiatr -22

Aktualnie testuje ustawienia mogę tylko napisać że latem wyszło mi 3,3 kg na dobę i na tym etapie jest to dla mnie zadowalające zasobnik starcza na ponad miesiąc a mam zbiornik CWU 300 litrów i 4 osobowa rodzinna się kąpie. Paliłem raz na dobę od 18 do 19 godziny to pozwało mi dogrzać wodę do ponad 50 stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce przejść na ustawienia manualne ale nie wiem gdzie wejść w te nastawy czasu podawania, dmuchawy itd. Kocioł bio slim 14kw. 550 z pid. Do dej pory się wygasza jak dostanie info z pokojowki ale przy tej pogodzie chce żeby się nie wygasza, jak to zrobić? Pozdrawiam Andrzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od ostatniej aktywności na forum udało mi się nastawić odpowiednio parę rzeczy . Lecz pojawił się problem z moim zdaniem zbyt dużym spalaniem ok.50kg (40% zasobnika) na dobę.  Pięć to bio efekt 23kw 550zpid.  Zawór 4d ustawiony na 3-4 w skali do 10 . Grzejniki letnie ale w domu utrzymuje się temp. 22 stopni na piętrze a na parterze 23+. Więc jest dobrze . Martwi mnie jedynie spalanie . Czy ma ktoś może pomysł jak je obniżyć? Praca trwa ok. 20 minut a podtrzymanie 25 min .

Dom ocieplony . Ma 17 lat . Ok.230m2 grzania 

Praca
podawanie 2s
Przerwa 8 s
Siła nadmuchu 24
Podtrzymanie
Praca 4 s
Przerwa 3min
Wentylator
Praca 15s
Przerwa 2.49
Siła nadmuchu 23 

Bardzo proszę o jakieś porady dotyczące redukcji spalania bądź co zrobić żeby podtrzymanie trwało dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bafi1234 napisał:

Witam, chce przejść na ustawienia manualne ale nie wiem gdzie wejść w te nastawy czasu podawania, dmuchawy itd. Kocioł bio slim 14kw. 550 z pid. Do dej pory się wygasza jak dostanie info z pokojowki ale przy tej pogodzie chce żeby się nie wygasza, jak to zrobić? Pozdrawiam Andrzej. 

Menu - wybór algorytmu pracy i wyłącz PID.

Pokaże ci się wtedy w menu - nastawy pracy

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 i 2

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od góry popatrz na instrukcje

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.