Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

może czujnik spalin zabrudzony

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz dotknąć rury łączącej piec z kominem ? bo 75 st. to niezbyt duża temp. więc spokojnie można nawet się zagrzać

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem nieźle oblepiony czujnik spalin wyczysc moze pomoze

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andy1111 napisał:

a możesz dotknąć rury łączącej piec z kominem ? bo 75 st. to niezbyt duża temp. więc spokojnie można nawet się zagrzać

Mozna dotknac...rura letnia... A czujnik oblepiony sadza...  W Piecu czarno, zwiekszylemoc went. gorny

Edytowane przez bony83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PID ma na celu utrzymania stałej temperatury zadanej na kotle, np. 60st. Dlatego dobija do tej temperatury, wiatrak zwalnia i temperatura spalin jest mała. Przy pracy manualnej (tzw. dwustanie) jest praca i podtrzymanie. W pracy palnik chodzi, powiedzmy, na maksa i temperatura spalin może wynosić np. 140-160st, a w podtrzymaniu następuje wyciszenie kotła i podtrzymanie żaru - co jakiś czas załącza się na chwilkę wentylator i podsypuje garstkę pelletu. Temp. spalin utrzymuje się w granicach 60-70st. 

Przy dwustanie temp. kotła potrafi przebić nawet o 10st temp. zadaną - zależy od ustawień i odbioru ciepła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawie... A czy ma sens palenie z podtrzymywaniem (taki dwustan?) przy buforze ciepła?

Na razie palę z PID, staram się jakoś ten cały układ ustabilizować – kocioł ładuję bufor do 70st i się wygasza aż do chwili jak bufor się wychłodzi, potym od nowa go zagrzewa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak to się sprawdza z buforem ;) Podejrzewam, że zasada będzie taka sama - dogrzeje bufor do 70-tki i się wygasi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że z buforem będzie jak z regulatorem pokojowym, po wygrzaniu przez kocioł CO i CWU i sygnale, że pomieszczenie osiągnęło zadaną temperaturę piec się wygasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 12:04, Andy1111 napisał:

u mnie sytuacja wygląda podobnie, pracuje na pid, i jak pozamyka mi pętle i dogrzeje cwu to zaczyna chodzić na małym obiegu, co ostatnio doprowadziło do przegrzania kotła. dokupiłem regulator pokojowy, który po dogrzaniu pomieszczenia wygasi mi kocioł. na dzień dzisiejszy to jedyny pomysł, na jaki wpadłem po konsultacji z dziadkiem (pozdrawiam przy okazji).

Mozesz pomyślec o wykorzystaniu pompy dodatkowej 2 ( jeśli masz wolną) jako dodatkowe załączenia pompy zbiorniika CWU po przekroczeniu np. 68C na piecu, zawsze troche zbije.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Herminator napisał:

Mozesz pomyślec o wykorzystaniu pompy dodatkowej 2 ( jeśli masz wolną) jako dodatkowe załączenia pompy zbiorniika CWU po przekroczeniu np. 68C na piecu, zawsze troche zbije.. 



w tamtej sytuacji zadziałały wszystkie zabezpieczenia, piec chodził na małym obiegu, pętle zamknięte, woda wygrzana. mam nadzieję, że regulator pokojowy mi to wszystko wyreguluje. teraz palę co 3 dzień i w domu mam 19-21 st.C. jeszcze nie mieszkamy więc na taki komfort mogę sobie pozwolić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2018 o 20:46, miwanow napisał:

To ciekawie... A czy ma sens palenie z podtrzymywaniem (taki dwustan?) przy buforze ciepła?

Na razie palę z PID, staram się jakoś ten cały układ ustabilizować – kocioł ładuję bufor do 70st i się wygasza aż do chwili jak bufor się wychłodzi, potym od nowa go zagrzewa. 

Jeśli chodzi o bufor to ja posiadam bufor i pale na nastawach manualnych bo zależy mi żeby kocioł z maksymalną mocą naładował jak najszybciej bufor. Zresztą z PID palił mi dużo więcej.A bufor nie ładuję do tak wysokiej temp. gdyż zaobserwowałem iż każdy stopień wyżej ładowania powyżej 60 stopni pochłania coraz więcej pelletu a nie przekłada się to aż na tyle większy zapas ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie odnośnie pracy w PID bez wygłaszania. I moje pytanie jest następujące. Czy po dogrzaniu kotła nie powinien przechodzić w PID nadzór? U mnie ciągle PID praca tylko  czasem wchodzi w nadzór. Druga sprawa to taka, że mam ustawiona żądaną CO 60 stopni a dobija do 68 czy tak powinno być?

Screenshot_20181129-163057_eModul.jpg

Edytowane przez gniochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam także włączony PID nadzór bez wygaszania. W moim przypadku piec przekracza 65C (zadana) czasem dobija nawet do 73C tylko w trybie bojler. Wówczas nie włącza się nadzór mimo, że przekroczył zadaną. Inna kwestia to jaki masz współczynnik mocy, może zmniejsz go o kilka procent i zobacz zmiany. Moja zadana to 65C, a histereza to 10C, czyli nadzór włącza się powyżej 65 i 55 (jeśli dom jest dogrzany). Kiedy temp kotła spada poniżej 55 to wtedy wchodzi w pracę nawet jeśli regulator nie daje sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Panie i Panowie zużycie pelletu u mnie srednio schodzi ok 70 kg/dobę z tymże nie mam bufora grzeje na 45 na zawor 4d w domu ok 20_21stopni

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze nie 180m2

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 180m nieocieplonej budowy to chyba nie tak dużo! Ale i tak pewnie boli. 

Ostatnio ładuję bufor (600L) 3 razy na dobę, zużywa jakieś 12kg na ładowanie czyli 36-40kg na dobę.

Nie mieszkamy więc grzeję cały dom do 15st na czujnikach temperatury w pokojach (240m podłogówki). Niestety są spore straty ponieważ zamiast drzwi wejsciowych mam tylko kawal płyty osb 22mm, wewnętrznych drzwi nie ma wcale, na strychu 15cm wełny między krokwi (docelowo będzie jeszcze 20cm styro na stropie ale na razie nie zdążyłem), no i 6 okien dachowych nie docieplonych przy ramach... w sobotę tym się zajmę chyba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.