Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Trolik76 napisał:

Chcem popróbować

Heheh... lepiej popróbować innych rzeczy niż palenia w manualu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie pytanie... Jaką opcje wybrać na wyjściu dodatkowym aby pompa działała od np. 50* na piecu i działała do momentu dogrzania budynku, w tym momencie pompa się ma wyłączyć. 

Chyba już wiem, mam wolne wyjście pompa co,i załączenie od 50* a w regulatorach pokojowych w głównym menu instalatora zaznaczyć pokojówka co. Dobrze to kminie? 

A chodzi mi o cwu, tzn. mam na stałe zaznaczone w termostacie dogrzewanie piętra od 16 i w tym momencie aby piec dogrzewał również cwu. Często zdarzało się tak, że piec dogrzał piętro i się wygasił a za 10min. znowu rozpalanie przez cwu. Pompę przepiąłem na co, zobacze czy się to sprawdzi. 

Edytowane przez pepa81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ooo Stary dobrze widzę ! Drzewo! 

Opowiadaj wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie odczucia ze szybciej się nagrzewa, a jeżeli tylko chwilą dogrzewa dom, to później.... trzymie. O 13.20 piec się wyłączył a drewno się paliło do 16 i trzymało temperaturę. Będę testował przy samym cwu.,pierwsze bez drewna i zmierzę ile czasu się nagrzewa a później z drewnem i pomiar. Wiadomo że spalane drewno też oddaje jakąś energię przy spalaniu. W każdym bądź razie będę próbował czy to ma sens. 

IMG_20200323_205106.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może minimalne otwarcie zaworu!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da, zawór i tak się otworzy żeby osiągnąć temperaturę. Chyba że piorytet CWU włączy ale nie wiem czy zadziala bo na Sasie nie działa :P

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taka sytuacja... dodam że odpiąłem podajnik i zapiąłemi jest okej, ale tak czy siak zgłosiłem reklamację, dobrze że mam film do pokazania

Edytowane przez pepa81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w tym dziwnego, że hałasuje na sucho? Przecież to nie jest łożyskowane, koniec jest swobodny i musi jęczeć bez pelletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to hałasuje dosyć mocno a tym bardziej że nad kotłownią jest sypialnia i wszystko słychać. Nie było tego od samego początku tylko pod koniec tego sezonu i nie zawsze. Mnie osobiście drażnią te dźwięki i to jest podczas normalnej pracy kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba trochę wyczyścić w środku tam gdzie ślimak obraca się. Może być jakiś zbity pył, nagar...

Odpiąć zaczepy, delikatnie wysunąć i sprawdzić. Przy okazji sprawdzić mocowanie ślimaka czy dokręcona śrubka. Oczywiście wszystko na wyłączonym sterowniku :)

Pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ociera z jednej strony ślimaka. Mogło coś się trafić twardego w pellecie i dostało się pod zwój ślimaka powodując jego wykrzywienie i w konsekwencji obraca się teraz mimośrodowo.

Otwórz drzwiczki włącz podajnik i zerknij do środka powinieneś zobaczyć w którym miejscu ślimak ociera o obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wyciągnąłem cały ślimak odpinając zaczepy palnika i włożyłem na swoje miejsce i jest okej, jednak to było już po telefonie do sklepu w którym zakupiłem piec. Czekam na telefon z serwisu co powiedzą, jednak moim zdaniem nie powinno mieć miejsca takie zdazenie. Jest jeszcze gwarancja, także korzystam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy muszą jednak czasami mieć mocne nerwy odbierając takie zgłoszenia. Ale ok mamy takie prawo.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w aucie coś zaczyna stukać a jest na gwarancji to jadę do serwisu na kontrolę choćby mieli fuknąć wd40 i po sprawie, tak samo z każdym innym zakupem... jest gwarancja to jest ich zasrana za przeproszeniem sprawa aby choćby fuknąć tym wd40 aby było dobrze... uczyć się, dopracowywać, poprawiać aby było jak najlepsze, tym bardziej że rynek w tej branży jest spory. Taki kocioł nie kosztuje 5 zeta aby odpuścić i samemu łapy tam pchać. 

Takie moje zdanie. 

Edytowane przez pepa81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pepa81 napisał:

Jeżeli w aucie coś zaczyna stukać a jest na gwarancji to jadę do serwisu na kontrolę choćby mieli fuknąć wd40 i po sprawie, tak samo z każdym innym zakupem... jest gwarancja to jest ich zasrana za przeproszeniem sprawa aby choćby fuknąć tym wd40 aby było dobrze... uczyć się, dopracowywać, poprawiać aby było jak najlepsze, tym bardziej że rynek w tej branży jest spory. Taki kocioł nie kosztuje 5 zeta aby odpuścić i samemu łapy tam pchać. 

Takie moje zdanie. 

No tak, tylko taki samochód i taki kocioł potrzebuje serwisu od strony użytkownika , czyli czasem trzeba coś posmarować , czasem wymienić części , no zakładając że do samochodu lejesz tylko najlepsze paliwo na najlepszych stacjach , tak samo w kotle rozumiem że tylko stosujesz najlepszy pellet , ( w słabej jakości pelecie często coś można znaleźć ) wiec się nie dziwie takim sytuacją . 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Na początku uprzedzam, że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprawy związane z piecem, CO, CWU itp itd. W załączniku zdjęcia, które pomogą opisać sytuację. A więc dom nowowybudowany, ocieplenie styro 20cm, wełna 25cm, posadzka 10cm. Piec Defro Bio Slim 15kw, jeden grzejnik lazienkowy, poza nim 130m2 podłogówki. W 5 pomieszczeniach mam zamontowane regulatory pokojowe do ustalania temperatury, jeden jeszcze nie jest podłączony.  I teraz sprawy, które mnie nurtują a których mój hydraulik nie umie mi wyjaśnić:

1) co zrobić aby sterować piecem przez aplikację, przez komputer? Hydraulik mówi, że piec ma wbudowany moduł do internetu a ja w opcjach widzę tylko "moduł ethernet" i później nie wiem co dalej wpisać, ustawić. Pooglądałem troche YT i widzę, że ludzie mają takie małe białe moduły wifi zamontowane na kabelku do pieca? To takie coś musiałbym dokupić?

EDIT z tego co jeszcze doczytałem to powinienem mieć zamontowaną listwę L7 + moduł RS a nie L5?? Czyli ogólnie mam to źle dobrane tak?

2) na yt widziałem, że jedni mają histerezę na 2 stopnie, inni na 8, rozumiem, że są to ustawienia bez PID? Bo gdy u mnie ustawiłem na 2 czy 8 to piec dochodził do 70 i spadał do 50 więc 20 stopni mniej. PID mam włączony. 

3) dzisiaj na noc ustawiłem na dwóch regulatorach (salon + lazienka) temperaturę 21,5, rano się budzę i widzę, że jest tam 22,2. Dlaczego została przekroczona ta wartość?

3) jak należy to wszystko poustawiać (może mam zbyt ubogie wersje regulatorów) aby osiągnąć taki efekt: pracuję z żoną w godzinach 6-16 i jak wracam do domu to obecnie mam w nim +- 20 stopni. Chciałbym na powrocie mieć już stopni około 22 i tak do godziny dajmy na to 22:00. Później piec ma się sam wyłączyć i znowu na drugi dzień na powrocie z pracy o godzinie 16:00 ma pokazywać w pokoju 22 stopnie. Zdjęcie z końcówką 202 to praca pieca dzisiaj w nocy. No i na takim paleniu zjadł chyba z 3kg pelletu. 

Jak najdą mnie jeszcze jakieś pytania to będę pisać. 

20200507_192956.jpg

20200507_193002.jpg

20200507_193005.jpg

20200507_193021.jpg

20200507_193031.jpg

20200507_193042.jpg

20200507_193108.jpg

20200507_193255.jpg

20200508_054202.jpg

20200507_192922.jpg

Edytowane przez kusmi19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A gdzie to dokładnie puściło? Sorki, ale zdjęcie tak blisko, że nie mogę załapać gdzie to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.