Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sadza w kotłach na pelet


Gosia51

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też zawsze miałem sadze jak paliłem na pół gwizdka, teraz mam bufor 600L i na pełnej mocy w kotle kawa z mlekiem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie 600l to nie bufor to bojler ;) . Buforem można nazwać 1000l.

Ja mam zładu wody w instalacji 300l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... bufor 1000L, to nie bufor. 5000L !!! To jest dopiero bufor xD

Też mam spory zład wody z tym że ogrzewam połowę domu i po zagrzaniu bufora do 75*C przy mrozie -10*C starcza na 3-4 godz. a bez bufora rozpalał się co 15/30min, więc wolałem palić cały czas na mocy 7/10kw z sadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kocioł źle dobrałeś, znaczy przewymiarowany i lekarstwem przewymiarowania kotła stał się bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to przestałem zimą wynajmować połowę domu, więc kocioł nie miał co robić bez bufora

PXL_20210324_064924247.thumb.jpg.6c7f14b6392a09ae7184a2060474ca58.jpg

PXL_20230325_142558332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ochrony powrotu brak - z podłogi musi wracać zimna woda jak zasilanie ma powiedzmy 38 to powrót 40 nie będzie miał. Taka ekogroszkowa instalacja. Ale w tym wypadku to pewnie pellet jest taki jaki jest. To co się działo w zeszłym roku na rynku pelletu niestety zmuszało ludzi do kupowania różnych wynalazków pelletopodobnych. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sambor napisał(a):

Dolna pompa to od ...

Pewnie od podłogówki, jak tak , to powinna być za zaw 4-D.

Brak pompy na powrocie z 4-d do kotła.

Nie ma podłogówki,  to dom z lat 80 tych są tylko  Kaloryfery 11 sztuk i bojler 300 l. Pompa do podłogówki na razie nie jest uruchomiona , to na wypadek zamontowania podłogówki w przyszłości.  

Edytowane przez Gosia51
Wyjaśnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zasilanie CWU. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego służy ta pompka z tyłu , z boku komina? 

Podczas pracy kotła najlepiej kiedy kocioł będzie pracował na mocy max. Zrób zdjęcie sterownika konkretnie panel producenta 

Naciśnij i dłużej przytrzymaj ok 2 s przycisk menu kod do panelu 2902. Zjecie wykonaj najlepiej na mocy 100 %.

Podczas pracy 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sambor napisał(a):

Sprawdził czy jest ochrona kotła - czyli ten zaw 4-D, a reszta serwisanta nie interesuje.

Wedlug mnie powinien sprawdzic czy temperatura powrotu jest powyzej zalecanej wg. dtr a to czy sa zawory 4d/3d pompy itd. czy ich nie ma to nie powinno go interesowac i tego chyba tez nie zrobil.

Instalacja jest do przerobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od sadzy i skończyło na dyskusji o instalacji ,no tak to już bywa .

Jak autorka napisała że jak ochrona powrotu włączona to grzejniki nie grzeją to można się było spodziewać tego co jest .

Przykre jest to że tak zwani fachowcy jakoś tak potrafią bez myślnie podłączyć kocioł .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pompa kotłowa/przewałowa pomiędzy kotłem a zaworem 4D potrzebna od zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo problem jest w tym, że osoby zainteresowane danym tematem powinny go najpierw zgłębić w miarę np.na forum, a dopiero przejść do praktyki.

Ja zawsze tak robię zanim coś ważnego kupię czy zamontuję i nigdy nie miałem problemów w późniejszym użytkowaniu.

Niestety większość trafia na fora już z problemami bo inaczej nigdy by na to forum nie trafili. Ale są plusy, bo następny zakup/wybór będzie już po zapoznaniu się z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sambor napisał(a):

Jak nie ma podłogówki to od czego elementy w czerwonej ramce?

image.thumb.jpeg.3aec16f6ed19d87db1b0f60c3d3b9f5e.jpeg

Proszę mi wybaczyć niewiedzę,  ale ja pracuje w szpitalu i nie znam się na hydraulice . Wiem tylko że ta pompa na razie jest nie uruchomiona bo czeka na zamontowanie podłogówki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.