Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Z tym rusztem to nie ma takie hop-siup... Trzeba cały palnik rozbebeszyc żeby się dostać do niego... Kiedyś się mi zablokował to wiem co pisze. Ja go nie czyszczę, skoro działa to niech tak zostanie. Może ktoś ma inne doświadczenia 

Opublikowano

Jezeli chodzi o palnik biopell3 to ruszt wyciąga się bez większych problemów i żadnej siły. Może w starszych wersjach jest gorzej, ale u mnie tylko unoszę lekko ruszt do góry i wyjmuje.

Pozdrawiam

Opublikowano

Hejeczka, tak informacyjnie pisze... mam zawór czterodrogowy i z niego rozchodzi się na grzejniki i podłogowe (ona ma dodatkowo zawór mieszający do obniżenia temp.) wygląda to tak że mam ustawione na zaworze 45* i tyle idzie na grzejniki a na podłogę przez mieszacz mniej, ale nie o tym... I teraz dzisiaj zauważyłem że termostaty dały sygnał że chata dogrzane i czerwony domek główny i zaworu ale cwu jeszcze dogrzewalo i pomimo że domek  był czerwony to zaworu nie zamkło i ciepło uciekoało na instalację przez rury... I wykombinowalem aby dać w ustawieniach zaworu obniżenie pokojowki na max. Czyli 35* i zawór się zamknął a przy tym temp c.o. poszła do góry... Czyli wychodzi na to że jeżeli zawór jest otwarty a pompy nie działają to tak czy siak są straty która ucieka po instalacji.
Takie moje spostrzeżenia... Miłego wieczoru.

  • Lubię to 2
Opublikowano
W dniu 9.11.2019 o 20:47, Trolik76 napisał:

Jak tam PJu !  Opanowałeś problem  z tym rozpalaniem? 

Przepraszam że tak długo nie odpowiadałem, problemem był przewód łączący pokojówkę z piecem (prawdopodobnie chodziło o to że zasilanie i sterowanie było w jednej wiązce). Po wymianie kabla i rozdzieleniu zasilania i sterowania w osobne wiązki problem ustąpił.

Opublikowano

o widzisz to spoko. u mnie to się zdarza  co jakieś dwa dni.kabla nie wymienię  bo puszczony pod tynkiem......

 

Opublikowano

Problem z częstym wygaszaniem w konfiguracji że sterowaniem pokojowym co powoduje wyrzucanie pelletu do popielnika. Dodam, że nie zawsze jest on wypalony. Czy zmiana przerwy podawania przy pracy w PID może pomóc i jak ją ewentualnie ustawić? 

Opublikowano

Witam, proszę o pomoc w ustawieniach. Kocioł przy obecnej temperaturze spala 30 kg na dobe. W zalaczniku ustawienia.

Defro kocioł.pdf

Opublikowano

błąd k29 ruszt wymaga oczyszczenia, coś znowu pomieszałem w ustawieniach? czy mam to zrobić ręcznie?

Opublikowano (edytowane)

Może się zablokował... miałem taką sytuację że się otworzył i nie mógł się zamknąć... blokował go spiek który dostał się pomiędzy ruszt a prowadnice

Edytowane przez pepa81
Opublikowano

tak właśnie jest i u mnie dzięki za podpowiedz (problem rozwiązany)

Opublikowano (edytowane)

Problem ze zbyt dużym spalaniem ma i ja (około 25 kg doba) serwisant z tech,a podpowiedział że można zredukować spalanie obniżając sprawność kotła ze 100% na 90% i powinno pomóc ( ale u mnie przy wartości 90% nie osiąga temperatury zadanej 65 *C) i znowu zonk :(

 

Edytowane przez gilbas
Opublikowano

ochronę powrotu mam wyłączoną ponieważ nie mam pompy dodatkowej do powrotu i pewnie tutaj tkwi problem cały czas wywala mi alert że mam zbyt niską temperaturę powrotu.

Opublikowano

Nie Nie tutaj instalacja jest wykonana ok z zaworem 4d i automatyką czytałem tylko wcześniej na forum że jest montowana jeszcze dodatkowa pompa która odpowiada za dogrzanie powrotu i tylko jej nie mam.

Opublikowano

Więc ok włączę po powrocie z pracy ustawię temp. powrotu na jakieś 50 *C i napiszę co zaobserwowałem. Dzięki za podpowiedzi.

Działam:)

Opublikowano

Właśnie tak jest cały czas na 100%

Opublikowano

Ja zacznie zbyt szybko dochodzić do zadanej temp i wygaszać się zmniejsz kontrolę pracy na 20-30 sek a w dalszym etapie zmniejszaj ochronę powrotu bo jak dla mnie masz za niską temp ustawioną i jeśli masz podłogówkę to 65 bedzie grubo za mało 

Opublikowano
44 minuty temu, gilbas napisał:

ochronę powrotu mam wyłączoną ponieważ nie mam pompy dodatkowej do powrotu i pewnie tutaj tkwi problem cały czas wywala mi alert że mam zbyt niską temperaturę powrotu.

I tu trafiłeś w 100%

Opublikowano

@gilbas ochronę powrotu na zaworze 4d najlepiej ustawić z własnych obserwacji tak aby była jak najmniejsza, ale żeby powrót nie różnił się od temp kotła powyżej 10* Jak dobrze ustawiasz to zawór nie otworzy Ci się na 100% bo nie biedzie miał takiej potrzeby. Powrót będzie dogrzany i temperatura zaworu będzie zadaną. Jak ustawiasz powrót wysoki to dla sterownika ochrona powrotu to priorytet i wtedy zawór będzie swirowac. Zamykać i otwierac, bo musi pilnować powrotu, a gdy już będzie powyżej zadanej temp powrotu to się otwiera na układ i do kotła wraca zimna z obiegu więc znów się zamknie i tak w kółko. Pompa kotlowa pomoże utrzymać dobra temp na powrocie :) 

Opublikowano

Ok dzięki za podpowiedzi właśnie włączyłem ochronę powrotu na kotle i temperaturę ustawiłem na 50*C zobaczymy co to da poczekajmy do wieczora.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.