Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stary Komin A V Klasa


pasl

Rekomendowane odpowiedzi

Przy pellecie jest gorzej, bo produktem spalania jest o wiele wiecej wody (wiecej wodoru jest w pellecie, niz weglu, zwlaszcza wusokokalorycznym). Z tego powodu bedac zmuszony okolicznosciami do pilnego montazu kotla w zeszlym roku wybralem weglowy. Pierwszy sezon minal i pomimo temp. spalin w okolicach 60C komin suchy jak pieprz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na grawitacji, z systemem grubych rur i żeliwnych kaloryferów,ok 400 L wody, komin byłby bezpieczny.

Taka dywagacja,bo terminy antysmogowe się zbliżają,a jakiś plan trzeba mieć  w razie twardego egzekwowania owych ustaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palilem z modulacja, przez wiekszosc czasu kociol pracowal z moca ok. 3 kW, przy grzaniu wody z pelna moca 9kW. W marcu juz sporo wchodzil w nadzor.  Komin cegla 15cm, 6m wysokosci. Wykres z temp. spalin wrzucilem w wątek o zawirowywaczach. Komin suchutki po pierwszym roku, jak pisalem. 

Ale nikt gwarancji nie da, to troche loteria. Ja opieralem sie na zdaniu firmy, ktora w mojej okolicy zalozyla setki kotlow 5 klasy i problemow nie mieli pod warunkiem, że cwu latem była grzana prądem. Natomiast przy kotlach pelletowych problem jest nagminny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tym dodatkowym rozwiązaniem okazał się smartlflow ,w kominie zrobiło się cieplej i sucho .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.