Skocz do zawartości
IGNOROWANY

5 Klasa A Komin


ihmoteb

Rekomendowane odpowiedzi

Juzef no właśnie o tym mówię że każdy zachwalał bo chciał sprzedać a po dupie dostali najbardziej klienci (bo wydali kupę kasy) i instalatorzy właśnie to chciałem przekazać. 

 

Tyle że powstało na prawde masę firm w czasie wielkiego wybuchu piecy klasy 5 którzy wciskają blachę na potęgę , to jest jak z tą fotowoltaika ludzie którzy jeszcze wczoraj robili zupełnie co innego są fachowcami od wszystkiego ale to zupełnie inny temat.

 

Reasumuajc moim zdaniem nie warto się cisnąć w blachę za dużo ryzyko.

 

 

Co do pelletu to trochę lepiej jest ale też się cuda zdarzały ale nie tak jak w ekogroszku.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku firma jasno powiedziała, że mogą mi sprzedać, ale gwarancji na stalowy wkład kominowy do kotła na ekogroszek nie da. Wtedy się na nich trochę wkurzyłem, ale po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że przynajmniej sprawę postawili uczciwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy sezony na ekogroszku przy temp. spalin 70-100C.

Ten sezon na pelecie.

Wklad a raczej rura 160mm instalacyjna 316l scianka 2mm ma sie b. dobrze.

Montaz we wlasnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają spaliny ze współczesnego kotła w najzimniejszy miesiąc roku, jak widać do 100C to zawsze brakuje co najmniej 20C:

image.thumb.png.58a459b1b3434019aa7e108fc087df93.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 20:39, PrzybylaKominy napisał:

 

 

 

 

IMG_20201203_091032.jpg

 

Też tak miałem po 3 latach  użytkowania.

To korozja wżerowa (pitting) - występuje, gdy warstwa pasywna zostanie przełamana lokalnie. Za przełamanie warstwy odpowiedzialne są jony chlorku, które w środowisku elektrolitu zabierają stali szlachetnej atomy chromu, niezbędne dla utworzenia warstwy pasywnej. W ten sposób powstają otworki podobne do ukłucia igłą. Niebezpieczeństwo korozji wżerowej zwiększa się w wyniku kumulowania się na powierzchni osadów, obcej rdzy, resztek żużla i barwnych nalotów,

Wykonałem częściową rozbiórkę komina i wstawienie wkładu ceramicznego z schidla Rondo Plus

Edytowane przez bobbuilder
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie się zgadzam co do dziur, bo faktycznie popiół węglowy i jego unoszące się cząstki zawierają chlor. Jednak jest tu też korozja międzykrystaliczna.

Wkłady przeżyłyby kocioł, gdyby stop zawierał tytan lub niob, albo po taniości powierzchnia byłaby pokryta aluminium (tak robi się tłumiki w Hondzie, które przeżywają na ogół samochód, w przeciwieństwie do "nierdzewnych" z Porsche (wytrzymują wersje z silnikami z tyłu, bo są gorące, a z silnikami z przodu gniją) czy BMW. 

Edit: i jeszcze mi się przypomniało - komin wrocławskiej elektrociepłowni, odkąd spala biomasę i spaliny są 'mokre', pokryty jest żywicą epoksydową. Kominiarz pewnie by zszedł na zawał, gdyby zobaczył "plastikowy" komin w kotle na paliwo stałe, a sami widzicie jakie są realnie temperatury, do tego sadzy realnie nie ma wcale. U mnie ani grama przez 3 sezony nie wyskrobałem, wyłacznie unoszone do komina cząsteczki popiołu.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, HarryH napisał:

Tak wyglądają spaliny ze współczesnego kotła w najzimniejszy miesiąc roku, jak widać do 100C to zawsze brakuje co najmniej 20C:

image.thumb.png.58a459b1b3434019aa7e108fc087df93.png

Czujnik spalin kotla a raczej sposob pomiaru daje optymistycznie o okolo 10-20 C przeklamanie na minus.

80C - mierzone termopara w ~1/4 srednicy czopucha od gory i odleglosci ~20cm od kotla - mam teraz na nominalnej pracy (10kW) w pelecie i „czystym” wymienniku. Temperatura kotla podczas pomiaru 50C.

Przy weglu bylo nizej.

Sprawdz i porownaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.