Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Węgla Na 2017R


domelo27

Rekomendowane odpowiedzi

uuuu  to trzeba zamówić na zimę już....

Ciekawe co sie stało,  zawsze  się kupowało od czerwca do sierpnia  - najtaniej.... 

przynajmniej tak mi sie wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny lecą w górę jak jastrzębie. W sobotę na placu miałem miał Piast 23 za 440 zeta, a dziś widzę, że na składzie ta sama kupa już po 480 leży. Jesienią brałem go za 420. Swoją drogą na innym składzie z wyglądu identyczny towar jak ten Piast 23 sprzedawany jest jako miało-groszek za 580 zeta, a miał 23 pozbawiony jest niemal całkowicie frakcji groszku. Bez no comments  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem, że PGG oferuje szerszy asortyment niż tylko ten ze sklepu internetowego. A jak Ty myślisz damdam, oferuje, czy nie?

 

                                                                                                     post-61311-0-50957000-1496338567_thumb.jpg

I tak jest ze wszystkimi kopalniami.

TU już jest chyba nowy cennik, średnio 20-25zł na tonie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje potrzeby 2-3 tony na rok w zależności od zimy sklep internetowy, gdzie sprzedaż liczona na palety całkowicie wystarczy ale rozumiem i ciebie jak pakujesz 9 ton na jeden sezon to przeglądasz cenniki  gdzie mowa jest o sprzedaży samochodowej lub/i wagonowej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny lecą w górę jak jastrzębie. W sobotę na placu miałem miał Piast 23 za 440 zeta, a dziś widzę, że na składzie ta sama kupa już po 480 leży. Jesienią brałem go za 420. Swoją drogą na innym składzie z wyglądu identyczny towar jak ten Piast 23 sprzedawany jest jako miało-groszek za 580 zeta, a miał 23 pozbawiony jest niemal całkowicie frakcji groszku. Bez no comments  :rolleyes:

 

Cytuję sam siebie, ale kontekst jest tu niezbędny. Otóż zachciało mi się wczoraj jeszcze tonki do tych wziętych 3t na zimę tysiąclecia. Jadę na skład - nie ma problemu, sprzedamy panu po starej cenie, bo dowód zakupu nie kłamie. Nasza firma troszczy się o klienta, będzie pan zadowolony. Tylko kierowca przyjedzie za 2h, bo jeszcze ma parę kursów do wykonania.

 

Sypię sobie zawsze do worków po około 2/3 objętości, co odpowiada 25 kg +/- 1kg. Lata praktyki, a raczej tony praktyki, hehe hehe. Zważyłem tydzień temu 10 losowych worków na dobrej wadze, średnią przemnożyłem przez ilość worków - 2998 kg. Może być, w granicach błędu.

 

No dobra, przyjechał na fajrant w piątek około 17. Odczekałem 24h, aby paliwo nabrało mocy urzędowej i jadę z nim do wora. Folia, na której miał leżakował przez noc pozostała suchutka, zero śladów mokrego, pył.Tym razem zamiast 40 worków z 1t wyszło ledwo 37 worków. Zważyłem 10 worków - średnia 25,10 kg. Ciśnienie skoczyło, więc dla jego rozładowania zawziąłem się i zważyłem pozostałe worki - suma około 920 kg zamiast tony. Chyba, że... 0,920 t x 480 zł = 441,60 zł

 

Sprzedawca jednak bardzo solidny - zamiast po 480 zeta sprzedał Piast23 z tej starej kupy po starej cenie 440 zeta jak się umówiliśmy. Za 420 zł pewnie też by tego Piasta 23 sprzedał jak komu 480 zeta za drogo :)

 

I tak to z tymi cenami panowie jest. Klient ma być zadowolony, że kupił tanio.

 

ps. tak sobie myślę, że jednak może to i dobrze, że mi tam 80 litrów 'wilgoci własnej' miału nie dorzucili gratis do pełnej tonki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany. U mnie tona Piasta orzech jedynka na dzień dzisiejszy (byłem pytałem)   po 720 zeta, i jeszcze płaczą że 3 dni stał na kopalni w kolejce.Dobrze że ja już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 3.5t odsiewki 1tona z Kareny po 630 i 2.5t. na lokalnym składzie po 600/t. moc. popiół i spalanie podobne. Opał mocniejszy niż ekogroszek standart z Energo który miałem w poprzednim sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wieczorek po 850zł tona...a w zeszłym roku kupiłem za 740 podobno taniej nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.