Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, takimi kotłami będziemy palić za kilka lat, jak rdza przeźre nasze obecne :)

http://www.hkslazar.pl/produkty,kotly-co-interfire-11,9,144.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chętnych obecnie promocja, jedyne 22140 zł :) . Opcja odpopielania dodatkowo jedyne 2100 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby za tę cenę produkował pellet, to bym wziął.

 

www.kochowka.blogspot.com

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby za tę cenę produkował pellet, to bym wziął.

 

www.kochowka.blogspot.com

Kto wie, co wymyślą za kilka lat? Może granulator w zasobniku? :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chętnych obecnie promocja, jedyne 22140 zł :) . Opcja odpopielania dodatkowo jedyne 2100 zł :)

Oferta jak od handlowca. Ciekawe czy na agro pójdzie, bo jak nie to odpada na starcie;-)

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam B, bo wydawał mi się bardziej funkcjonalny.

Dobra decyzja. Instalator założył mi C, a teraz muszę dokupić B do bufora. a0a56f4c66d691b5edb2ea927486a0cd.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no spoko, nie podejrzewam go o zła wolę. Chciał dobrze. Dopiero potem wyszło, że moduł B również obsługuje dwa obwody CO. Tego nie doczytałem

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały, ale wariat :)  :)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie dwa i połącz  :)  :)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja. Instalator założył mi C, a teraz muszę dokupić B do bufora. a0a56f4c66d691b5edb2ea927486a0cd.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

 

 

Jednak buforek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki za wszystkie porady. Spalanie po waszych poradach okolo 50 kg takze zobaczymy bede bawil sie dalej ale juz sa oszczednosci 20 kg. Teraz pale z nadzorem i z temperatura 59 w trybie standard a powrot okolo 45-47. Zobaczymy jak dalej ustawienia sie sprawdza. Wygaszanie chyba nie bedzie oplacalne ale przetestuje. Pewnie sterownik pokojowy dalby oszczednosci jeszcze wieksze. Swoja droga czy w przypadku mojego powrotu jest oplacalne montowanie zaworu 3 droznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki za wszystkie porady. Spalanie po waszych poradach okolo 50 kg takze zobaczymy bede bawil sie dalej ale juz sa oszczednosci 20 kg. Teraz pale z nadzorem i z temperatura 59 w trybie standard a powrot okolo 45-47. Zobaczymy jak dalej ustawienia sie sprawdza. Wygaszanie chyba nie bedzie oplacalne ale przetestuje. Pewnie sterownik pokojowy dalby oszczednosci jeszcze wieksze. Swoja droga czy w przypadku mojego powrotu jest oplacalne montowanie zaworu 3 droznego?

 W tej chwili zakładanie 3 d nic nie zmieni bo zabezpieczenie powrotu jakiś tam masz , nie przyniesie ci to spadku w zużyciu pelletu ,jak będziesz wymieniał kocioł to wtedy to poprawisz ,jak palisz z nadzorem to pamiętaj że nadzór nie służy do podtrzymywania temperatury na kotle a podtrzymania żaru w palniku czyli ustaw jak najmniejszą moc i nadmuch , co do wygaszania to poprostu musisz to sprawdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już mniej istotne , ważne żeby wymiennik miał wysoką sprawność cieplną minimum 90% a czy chcesz ruszt czy nie to twoja sprawa ,ja mam bo chciałem na wypadek jakby się na przykład palnik zepsuł , albo były jakieś problemy z pelletem to zawsze się można poratować ,a jak masz swoje drewno to z nudów też od czasu do czasu można  popalić , natomiast wymiennik z rusztem awaryjnym nie będzie miał 5 klasy co nie znaczy że jest gorszy ,

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie. Bo skubaniec na tym nowy pellecie grzeje jak szalony i mi się wyłącza. Histerezy h2 kotła 8 a h1- 4.  Dobrze rozumiem że w pierwszym wariancie kocioł zaczyna zwalniać 8 stopni przed osiągnięciem temperatury zadanej i później 4 stopnie? Czegoś takiego jak palę pelletem nie widziałem płomień niemal biały jak zamykam drzwiczki od kotła to muszę zumować wzrok jakbym na słońce patrzył. Przy obecnych temperaturach spalanie około 25 kg na dobę. W moim przypadku to rekord świata. teraz na zwykłym zużycie powinno być około 40 kg.

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.