Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

zmieniłem na 5 i 90 tylko aktualnie pracuje na 5 kW zwalnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to dokupiłbym jakiegoś normalnego pelletu i mieszał to z tym syfem. Będzie nauczka na przyszłość. Tylko nerwów szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam zmienić aby kocioł pracował od termostatu pokojowego salus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziwna sprawa wcześniej kocioł zwalniał przy 68 stopniach dochodził gdzieś do 75-78 i przechodził w nadzór, aktualnie doszedł do 71 pracuje na 5 kW

W serwisowych kotła mam ustawione uniwersalny, na mieszaczu również uniwersalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc rośnie 9 kW rzeczywisty płomień do 7-10 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie termostatu pokojowego nie podpowiem, bo mam pluma i działa to bardzo dobrze. Nie pamiętam podłączeń w sterowniku przy termostacie uniwersalnym, ale chyba trzeba coś mostkować. 

Co do regulacji... Mnie to przerasta. Tutaj potrzeba regulacji kilku parametrów, a i tak efekty nie będą spektakularne. To jest tylko utylizacja. Ci magicy, którzy produkują taki pellet, powinni od razu w komplecie mieć  usługę regulacji palnika pod takie cudo. 

Powiedziałem wcześniej tak jak @Outsider. Jedyne wg mnie wyjście to dokupienie normalnego pelletu i pomieszanie z tym dębowym. Do sprawdzenia pozostały jeszcze nadmuchy. Ale ja odpadam. Sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, cezar76 napisał:

Spróbuj ustawić czyszczenie na 5% a czas na 90s. Zobacz co będzie. Być może trzeba będzie podnieść nadmuch o jakieś 2%na każdym progu mocy. Spróbuj najpierw z tym czyszczeniem. A odnośnie zużycia, praca od termostatu powinna być oszczędniejsza. 

Trafiłeś w moje ustawienia , jak w totolotku właśnie takie mam haha .

@rychu29 Jesli chodzi o fl czy standard to powiem że nie ma to większego wpływu na ilosć spalonego pelletu , a moc fl rozumiem że massz ustawioną moc minimalną 0% a maksymalną 100 % . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kordjano coś doradzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zadzwonić Jeśli chcesz ,pisania za dużo a coś mi klawiatura w laptopie szwankuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu podaj numer ja dzwonię 

Tylko nie wiem czy tu można podać numer telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc w dobraniu parametrow - obecnie spalam ok 4 workow / dobe ok 60kg.

 

Wg licznych wpisow przy takiej kubaturze domu spalanie powinno byc w okolicach 2/3workow/dobe. Czy mogę poprzez zmiane ktorychkolwiek ustawien zmniejszyć zużycie paliwa? Z góry dziękuje 

Posiadam piec wyposażony w palnik KIPI rotatory 26kW oraz sterownik ecomax860.

Powierzchnia domu parter + pietro po 100m2 + piwnice kolejne 100m2 (skrecone na grzejnikach na 40%). Zbiornik zasypuje co 3 dni 12 workami co daje 4 worki na dzień :O Pellet olczyk 5,3kg kalorycznosc

Temperatura w domu 20 

Bojler 200l

Dwie pompy do CO i CWU

Tryb pracy FL 0-100% – testowałem również standardowy i spalanie wychodzi podobne

Opcje sterowania pogodowego wylaczylem, bo się nie sprawdzalo. Nie potrafilem dobrac odpowiednich wartosci.

Temperatura zadana CO 40 – obniżenie nocne od 23 do 6 rano o 15st + miedzy 11 a 13 w dzień.

Temperatura zadana CWU 38 – obniżenie nocne od 23 do 6 rano.

Brak ochrony powrotu

 

Parametry:

Temperatura kotla zadana 75

Krzywa grzewcza kotla 1,8


image.png.b72539bb9aa2a07697664763ea3d5087.png

image.png.89c0bd7d480646466a22b0c65e76770a.png

image.png.96698f53227d3655e1c6ccba77372724.png

image.png.0ef7aad96b9527820053840e180a9191.png

image.thumb.png.2d83b8dee1cb5ad03e46b0d98446b744.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz strasznie dziwne moce poustawiane minimalna powinna być 7 kw średnia 13 kw a maksymalna może być 24 kw , czas cyklu praca jak na olczyka to 15 s powinno być ok i chyba dlatego że masz olczyka to jeszcze ci się pali , ten dom ocieplony jest ? bo widzę że kocioł przy plusowych temperaturach prawie na okrągło chodzi a palnik w jakim kotle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moce moga byc tak dziwnie poustawiane bo troche sie ostatnimi czasy tym bawilem i przy niskich temp nie osiagalo mi zadanej wartosci dlatego podnioslem moc minimalna ale to nie bierzmy tego pod uwage.

Dom byl budowany 20lat temu styropian w srodku pomiedzy dwoma ceglami.

Jeszcze jakies sugestie?

 

Kociol:
image.png.1490c3a8a402f087d7a466de5a8762e7.png

 

Czy zostawiac FL czy zmienic na standard? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej , jakie ogrzewanie podłogówka ?  jak zabezpieczony powrót , Jak płomień wygląda w palniku  ? Kocioł odpala się od histerezy kotła ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym wykresie dziwnie późno mieszacz się otworzył, w trakcie tej pracy ok 11.30. Dopiero po ponad godzinie. Tak wysoko ustawiony start pompy, czy CWU grzane było? Kocioł pewnie pracuje od histerezy, bo później linia mieszacza prosta. 

Te alarmy na wykresie to z powodu braku pelletu, czy z innego powodu? Czy to może nadzór?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 173tomi napisał:

Ogrzewanie tylko grzejniki, powrot bez zabezpieczenia, płomien wg mnie wyglada dobrze, aczkolwiek obserwuje obecnie troche niespalonego peletu.

Kociol odpala sie od histerezy kotla? Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale histereza kotla jest ustawiona na 15st.

A termostat jest w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.