Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik masz przystosowany do takiego czujnika, więc podłączyć łatwo, i będziesz widział jaką masz temperaturę spalin, a nawet po temperaturze będziesz mógł wywnioskować czy trzeba czyścić wymiennik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darxy75 napisał:

Czyli musiałbym przepięć pompę pod mieszacz nawet wtedy gdy to jest jedyna pompa zasilająca cały dom poza CWU.

W sumie nie musisz , ale jak nie chcesz żeby się wyłączała  od termostatu  daj na nie ,wtedy  palnik się wygasi a pompa będzie pracować aż temperatura na kotle spadnie poniżej temperatury załączania pomp , przy pompie mieszacza są tam jeszcze taki opcje jak włączona podłoga  podłoga tylko pompa włączone co , poczytaj w instrukcji a dowiesz się dokładnie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje dzisiejsze obserwacje:

10.04 trwa czyszczenie i rozpalanie temp. zadania 70 stopni na kotle 55 stopni , mieszacz 40/40,nadmuch 28%

10.08 płomień ok.98% moc 0, temp. kotła spada do 53, minimalna 51 stopni

10.09 palnik pracuje moc 5 kW płomień spada od ok.15 %

10.11 moc 6 kW płomień rośnie do ok.60 % parametry powoli rosną ale płomień powiem taki sobie .

10.16 moc 16 kW płomień 16-20 %

10.19 moc 16 kW nadmuch 36 płomień w granicach od 40-100 % mógłby być

10.46 palnik zwalnia temp. kotła 68 stopni parametry maleją

10.53 kocioł przechodzi w nadzór temp. kotła dochodzi do 76 stopni

Od godziny 10.00 dnia wczorajszego do dziś godz.7.00 spalił 25ca zadowolo kg pelletu

Nie jestem do końca zadowolony z długości płomienia nawet przy 100 % jego odległość od ściany kotła wynosi ok.5-10 cm 

i tak jest w rzeczywistości, przy mniejszych wartościach płomienia ledwie do połowy sięga.

Dawka paliwa do rozpalenia 100g

Czas nadmuchu po rozpaleniu 6 min.

Czas pracy z mocą minimalną po rozpaleniu 2 min

Takie mam parametry ustawione o które prosił Kordjano

Jakieś sugestie co jest źle , co poprawić ?

Innych parametrów kotła jeszcze nie zmieniałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie mniej by spalał bez nadzoru, ustawić tak żeby szedł cały czas na małej mocy , albo w cyklach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu29 Dla porównania sposob pracy przy -13 do -16 oraz ostatnia doba 0-3.
06393e2d6dfaf2473a94a7daf38c3eb5.jpg&key=7445a60a1290e22777afc0af973bb39d57c563bf8189d960355c3cc2acd79f8b46f47207e5e036941101fa6db7fa10c4.jpg&key=6737a10f339d5a7a6358fcfc76c069fa3344347842981cc38cd0bad880722c77

PS. Jakoś u mnie nadzór się nie sprawdza, ale mam za słaby wymiennik do palenia na 2-3 kW. Teraz jadę w trybie standard, wyłączenie kotla od termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu29 dla wglądu jakie masz u siebie te parametry pracy i czyszczenia palnika? Dawka paliwa u mnie będzie większa bo inna moc.Screenshot_20210122-123306_Chrome.thumb.jpg.f3a18c5cca232b2919f12c34a3a1b5f8.jpg

Screenshot_20210122-123108_Chrome.jpg

Bez nadzoru na FL kocioł ładnie trzyma temp.

Screenshot_20210122-124107_Chrome.jpg

Zużycie paliwa 

Screenshot_20210122-124532_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zamówiłem sobie bezpośrednio od producenta kotła moduł econet, jednak w pudełku brakuje mi adaptera el2adapter V2 którego potrzebuję do swojego sterownika (zgodnie z instrukcją). Czy w tej sytuacji muszę go dokupić osobno? Wołam @Kotłospaw może coś Pan Jakub doradzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rychu29 napisał:

Jakieś sugestie co jest źle , co poprawić ?

Teoretycznie wszystko dobrze, oprócz pelletu... Mówiłem, że będzie mordęga...

Rysiek, jakie masz ustawienia jeśli chodzi o czyszczenie, co ile sekund i jaka intensywność w procentach?

Jak paliłeś olczykiem też były takie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie laptop zniesiony do kotłowni.

Na olczku nie było żadnych  problemow, zwłaszcza że było cieplej, problemy zaczęły się na nowym pelecie.

Cezary 76

czas czyszczenia rozpalania 10s.

czas czyszczenia wygaszania 2 min

nadmuch czyszczenia 100%c

cykl rotacyjnego czyszczenia 180 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu29 Na pocieszenie Ci powiem, że uczestnicy tego forum palili już pestka z wiśni i miskantem. Przepalisz tego dęba i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w serwisowych, a to jest w ogólnych mam 3 %

Jaka jest możliwość skontaktowania się telefonicznego z Wami ?

Ktoś tu proponował ustawienia standardowe , a ja mam FL już sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na 5-6 %, a cykl rotacyjnego czyszczenia na 120s. Zobacz czy w trakcie ruchu palnika, jest jakaś reakcja na wskazania płomienia. Intensywność w razie czego próbuj gdzieś do 8% a intensywność w razie czego możesz próbować nawet 90s.

Oprócz tego, że miło spędzasz czas w kotłowni.... ;-) to jeszcze instrukcję w rękę... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko oczy mi już wysiadają , nawet okulary nie pomagają, a tam takie małe literki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Was zaproszę do mojej kotłowni, bo już tracę cierpliwość.

Po wprowadzonych zmianach z 3 na 6 i  180 na 120 jest jakby lepiej, patrzę raz na rzeczywisty płomień jest ok, patrzę za minutę sięga do połowy. 

W piwnicy trunku nie brakuje, jak co to zapraszam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś może jak się palnik porusza, to jest trochę lepiej. Jakie masz teraz nadmuchy? Skąd jesteś, bo Chmielników pewnie jest kilka. Taka wieś jest nawet niedaleko mnie.

Jprdl, że też musiał się trafić dąb. Co to była za okazja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, mój tok myślenia był taki skoro dębowy to będzie lepszy od sosnowego no i cena .

Nadmuchy 25,32,36.

 Świętokrzyskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu29  Zwiększyłeś kaloryczność do 6 co z popiołem są niedopałki w nim ? 

Ja wolałbym żebyś kaloryczność dał na 5.6 a moc przycioł do 14 kw  wtedy nieco więcej będzie sypało na mocach mniejszych w trakcie rozpędzania się kotła a gdy dojdzie do 14 kw finalnie nie powinno zasypać palnika .

Na mocach mniejszych podczas rozpędzania się kotła nigdy nie będziesz miał nie wiadomo jakiego płomienia , tym bardziej na twardym .

Czy możesz określić jakiej długosci jest płomień na mocy maksymalnej bo 10 cm od przeciwległej  scianki nic mi nie mówi nie wiem ile odległości jest w twoim kotle między palnikiem   a ścianką  .

Masz same grzejniki  a pojemność wodna twego kotła pewnie jest mała moim zdaniem powinieneś palić od termostatu pokojowego nie od histerezy kotła , po nagrzaniu chałpy termostat powinien wprowadzić kocioł w postój a pompa powinna jeszcze jakiś czas pracować do momentu aż temperatura na kotle spadnie .kocioł powinien się odpalić dopiero kiedy temperatura w domu spadnie o dwie dziesiąte stopnia niż zadana na termostacie , Jak teraz jest  u Ciebie ?

Do tego rotacyjnego cyklu znajdź jeszcze parametr intensywnosć czyszczenia ile procent ? bo korygując jedno od razu trzeba to drugie korygować .

Co by nie było to naprawdę za dużo spalasz u mnie dzisiaj za calutką dobę poszło 15 kl a w największy mróz tej zimy ( -16 ) 30 kl pelletu tak to się zmienia z dnia na dzień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół moim zdaniem jest ok. Jeśli chodzi Ci o inne parametry coś tu dzisiaj pozmieniałem, poczytaj moje wcześniejsze posty.

Powiem tak, muszę zmęczyć ten pellet , tylko że mój kocioł moim zdaniem bardzo dużo spala. Jak pisałem wcześniej jestem laik w tych sprawach, kiedy paliłem olczykiem  wszystko było ok i kotłem się za bardzo nie interesowałem.

Może razem spróbujemy go przestawić tak jak proponujesz ? Cholernie dużo spala 

Długość płomienia ok. 20 może paru centymetrów, a szerokość kotła 34 cm mierzyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić czyszczenie na 5% a czas na 90s. Zobacz co będzie. Być może trzeba będzie podnieść nadmuch o jakieś 2%na każdym progu mocy. Spróbuj najpierw z tym czyszczeniem. A odnośnie zużycia, praca od termostatu powinna być oszczędniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intensywność czyszczenia podniosłem z 3 na 6   a  czas z 180 na 120s

Cezar masz na myśli termostat salus jak rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.