Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

To porozciągaj histerezy w trybie standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfiorz  teraz  to ty masz  za wielki ten palnik , jaką masz moc minimalną  w procentach w tym fl  spróbuj dać 1% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu jak spadnie temperatura na zewnatrz to bedzie mi siedzial daleko od zadanej. Modulacja mocy ma polegac na tym ze palnik leci z moca nominalna i czym blizej zadanej to powinien spadac z moca a wiadomo ze robi to dopiero kilka stopni przed zadana temperatura co nie powinno miec miejsca tylko zaczac odpowiednio wczesniej jak oni sami mowia jak najszybsze dojscie do temperatury zadanej i utrzymywanie jej a nie dojscie przebicie wygaszanie i za jakis czas rozpalanie to sa same straty. Zobacz jak dziala modulacja mocy w kotlach gazowych zobacz jak palnik odpowiednio szybko moduluje zmniejsza plomien i utrzymuje na zadanej temperaturze i tutaj powinno byc tak samo utrzymywanie zadanej temperatury ewentualnie +/- 1 stopien a nie przebijanie o 5 stopni i wygaszanie to co to jest za sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka histereza kotła?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5st i jej zmiana nic nie powoduje bo palnik jak sie wygasi po przebiciu to szybciej badz pozniej sie rozpali a mi chodzi o to zeby utrzymywac zadana na piecu 24h bo wlasnie po to ta modulacja jest i powinna tak wlasnie dzialac zeby utrzymywac zadana temperature na kotle i palnik nie powinien byc ograniczany tylko sam dobierac moc od 1kw-26kw  i jest to do zrobienia tylko musi zaczac wczesniej modulowac przed zadana temperatura na kotle i wtedy mozemy nazywac ze jest modulacja w pelnym zakresie a nie to co teraz pare stopni schodzi z mocy maks a po osiagnieciu wchodzi na minimalna moc to na cholere takie cos. Sa parametry A B C i one to reguluja i powinno to byc w instrukcji opisane i dobierac do instalacji osobno a nie na jedno kopyto ustawic i niech leci  

Edytowane przez alfiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1kW to raczej nie ale od 5-6kW powinien już modulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak no moduluje jezeli osiagnie rowno zadana temperature a wiadomo ze ja przeciagnie jezeli zacznie za pozno schodzic z mocy tak? Tym bardziej jezeli plum twierdzi ze sa to tak skomplikowane uklady ze nie kazdy to pojmuje. Jezeli place pieniadze za urzadzenie z modulacja mocy to niech ta modulacja tak dziala zeby byla stale utrzymywana temperatura na kotle chyba ze za duzo wymagam od sterownika wartego 1,5tys zl

Edytowane przez alfiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfiorz , a próbowałeś harmonogram z wygaszaniem  , jak długo mógłby nie iść palnik zanim temperatura w domu spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc max FL 80%. Histereza kotła na 1. Nadzór na max, w czasie trwania nadzoru temperatura powinna już spadać. Kocioł musi się ustabilizować. Moc min też można tymczasowo zmniejszyć. Na pełną modulację w pełnym zakresie mocy raczej nie licz, chyba że przyjdą syberyjskie mrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości. odnośnie FL i tej modulacji.  Odnośnie tylko histeryz w FL H1 i H2  to ich zmiana nic nie daje za to odpowiadają tylko i wyłącznie parametry A B C FL . Odpowiedź do 2 tygodni max.

Daje natomiast zmiana histeryż H1 i H2 w trybie standart i tak jak pisze kolega @Benton661 proszę je zwiększyć na początek H1 na 5 a H2 na 8 i obserwować jak za mało to jeszcze i jeden podwyższać aż do uzyskania pracy ciągłej bez wygaszania.

Pozdrawiam

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie chęci da się wprowadzić palnik w tryb pracy ciągłej na FL, łatwiej jednak osiągnąć to w trybie standard

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociol w fl zawsze przebije i zmiana nic nie da. Nie wiem czy rozumie ktos o co mi chodzi. Palnik ma leciec 24h moc max nie powinna byc ogranicxana tylko 26kw w moim przypadku a moc min 5-6kw i w tym zakresie palnik powinien chodzi i modulowac odpowiednio wczesnie bo teraz robi to za pozno co daje efekt przebicia i wygaszenia. Modulacja ma polegac na dobraniu mocy z pelnego zakresu czyli 6-26kw a nie ze palnik ciagnie na 26kw praktycznie do konca bo kilka stopni przed zadana zaczyna spadac z mocy on powinien wczesnij schodzic z mocy i stopniowo ja obnizac jezeli wzrasta mu temp na kotle i wtedy mozna powiedziec ze to jest modulacja mocy a nie takie cos jak jest teraz. Zgodze sie ze na standard latwiej to dobrac ale ma to chodzic w automacie i obsluga ma sie ograniczac do wyczyszczenia kotla i uzupelnianiu paliwa ewentualnie nowego wazenia i wprowadzenia a nie wydania duzych pieniedzy i siedzenia codziennie po kilka godzin w kotlowni i doboru histerez h1 h2 no kurde albo mialo byc bezobslugowo albo wciskaja po prostu ludziom kit... co w przypadku ograniczenia palnika na 14kw a przywali -20 na dworze to moze byc za malo zeby utrzymac zadana na kotle i znowu trzeba isc sterowac, ustawiac, dobierac no kurde nie. Palnik ma sam dobrac moc i odpowiednio wczesniej zaczac modulowac moc do osiagniecia i utrzymywania zadanej temperatury na kotle bo to jest modulacja mocy 

Edytowane przez alfiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Alfiorz  przesadzasz  zeszłym sezonie narzekałeś  ze nie możesz nagrzać kotła  , teraz narzekasz że ci za szybko grzeje  , nie możesz okiełznać tego ognistego rumaka , coś tak się uparł tej modulacji  , zacznij wprowadzać palnik w postój  co najmniej na godzinę dużą histerezą kotła , albo pracą na czas  to przy okazji mniej spalisz  i będziesz  zadowolony nie od dziś wiadomo że ciągła praca palnika to większe zużycie pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak byly problemy z nagrzaniem dlatego dokonalem nowych zakupow do kotlowni i jest lepiej ale modulaja mocy to dobor na podstawie aktualnych parametrow i doboru ich do utrzymania zadanej temperatury w trybie automatycznym fl i tak to ma dzialac a nie ze bedzie przebijac wygaszac znowu rozpalac przebijac i wygaszac to nie jest modulacja mocy to jest dla mnie. Patrzac na to to latwiej w kotle zasypowym trzymac stale zadana temperature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, alfiorz napisał:

Kociol w fl zawsze przebije i zmiana nic nie da. Nie wiem czy rozumie ktos o co mi chodzi. Palnik ma leciec 24h moc max nie powinna byc ogranicxana tylko 26kw w moim przypadku a moc min 5-6kw i w tym zakresie palnik powinien chodzi i modulowac odpowiednio wczesnie bo teraz robi to za pozno co daje efekt przebicia i wygaszenia. Modulacja ma polegac na dobraniu mocy z pelnego zakresu czyli 6-26kw a nie ze palnik ciagnie na 26kw praktycznie do konca bo kilka stopni przed zadana zaczyna spadac z mocy on powinien wczesnij schodzic z mocy i stopniowo ja obnizac jezeli wzrasta mu temp na kotle i wtedy mozna powiedziec ze to jest modulacja mocy a nie takie cos jak jest teraz. Zgodze sie ze na standard latwiej to dobrac ale ma to chodzic w automacie i obsluga ma sie ograniczac do wyczyszczenia kotla i uzupelnianiu paliwa ewentualnie nowego wazenia i wprowadzenia a nie wydania duzych pieniedzy i siedzenia codziennie po kilka godzin w kotlowni i doboru histerez h1 h2 no kurde albo mialo byc bezobslugowo albo wciskaja po prostu ludziom kit... co w przypadku ograniczenia palnika na 14kw a przywali -20 na dworze to moze byc za malo zeby utrzymac zadana na kotle i znowu trzeba isc sterowac, ustawiac, dobierac no kurde nie. Palnik ma sam dobrac moc i odpowiednio wczesniej zaczac modulowac moc do osiagniecia i utrzymywania zadanej temperatury na kotle bo to jest modulacja mocy 

A czy Kolega posiada już termostat pokojowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfiorz, u mnie jak palę ciągle , to palnik moduluje bez problemu.

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2018-11-22 19-11_2018-11-23 19-11.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misiek30 napisał:

alfiorz, u mnie jak palę ciągle , to palnik moduluje bez problemu.

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2018-11-22 19-11_2018-11-23 19-11.png

Bo masz zapotrzebowanie na kW. Kolega @alfiorz najprawdopodobniej nie ma zapotrzebowania przynajmniej 5kW na obecną temperaturę zewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, alfiorz napisał:

Kociol w fl zawsze przebije i zmiana nic nie da. Nie wiem czy rozumie ktos o co mi chodzi. Palnik ma leciec 24h moc max nie powinna byc ogranicxana tylko 26kw w moim przypadku a moc min 5-6kw i w tym zakresie palnik powinien chodzi i modulowac odpowiednio wczesnie bo teraz robi to za pozno co daje efekt przebicia i wygaszenia. Modulacja ma polegac na dobraniu mocy z pelnego zakresu czyli 6-26kw a nie ze palnik ciagnie na 26kw praktycznie do konca bo kilka stopni przed zadana zaczyna spadac z mocy on powinien wczesnij schodzic z mocy i stopniowo ja obnizac jezeli wzrasta mu temp na kotle i wtedy mozna powiedziec ze to jest modulacja mocy a nie takie cos jak jest teraz. Zgodze sie ze na standard latwiej to dobrac ale ma to chodzic w automacie i obsluga ma sie ograniczac do wyczyszczenia kotla i uzupelnianiu paliwa ewentualnie nowego wazenia i wprowadzenia a nie wydania duzych pieniedzy i siedzenia codziennie po kilka godzin w kotlowni i doboru histerez h1 h2 no kurde albo mialo byc bezobslugowo albo wciskaja po prostu ludziom kit... co w przypadku ograniczenia palnika na 14kw a przywali -20 na dworze to moze byc za malo zeby utrzymac zadana na kotle i znowu trzeba isc sterowac, ustawiac, dobierac no kurde nie. Palnik ma sam dobrac moc i odpowiednio wczesniej zaczac modulowac moc do osiagniecia i utrzymywania zadanej temperatury na kotle bo to jest modulacja mocy 

Jakbyś dobrał kocioł zgodnie z zapotrzebowaniem budynku, byłoby łatwiej. Po co Ci chłopie moc 26 kW???? Ogrzewasz 400 metrowy pałac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cezar76 napisał:

Może zamiast zakupów, trzeba była zacząć od sprzedaży palnika i zakupienia takiego, który sprosta twoim wymaganiom, bo chyba się wkopałeś z tym KIPI.

Byc moze tak ale za duzo bym na tym stracil. To co chce osiagnac jest do zrobienia tylko nikt z serwisu nie chce mi powiedziec ktore parametry mam ruszyc A, B czy C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragster, dlatego pytam, czy nie lepiej byłoby dać mu popracować w harmonogramie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, alfiorz napisał:

Tak sie sklada ze mam go w kotle 20kw

To po kiego grzyba chcesz modulować palnikiem na 26 kW? Za dużo masz kasy i stać Cię na wydmuchiwanie pelletu przez komin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.