Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Heheh, mocno pomarańczowy to taki prawie czerwony.... Będzie dymił :) 

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gegol. Aha, no i krzywa grzewcza 1.7 - wydaje mi się, że za duża jak na tę temperaturę. Ja bym spróbował ustawić kocioł w standardzie na 70' a zawór 4D odkręcić na 3-4. I obserwować.

 

I oczywiście wyłączyć najpierw sterowanie pogodowe kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, papen76 napisał:

Aha, no i krzywa grzewcza 1.7

Kolega gegol ma taką krzywą grzewczą na kotle, nie na mieszaczu 

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się. Dlatego ja bym najpierw wyłączył sterowanie pogodowe kotla, bo domyślnie taka temperatura bez mieszacza jest puszczana w obieg. Nie wiem na ile mieszacz jest otwarty...

 

d8081a94ce246ac1cd4917683a64189d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, papen76 napisał:

@gegol. Aha, no i krzywa grzewcza 1.7 - wydaje mi się, że za duża jak na tę temperaturę. Ja bym spróbował ustawić kocioł w standardzie na 70' a zawór 4D odkręcić na 3-4. I obserwować.

 

I oczywiście wyłączyć najpierw sterowanie pogodowe kotłem.

OK. Ustawiłem wszystko w trybie standardy. Pogodowka wylaczona. Zostawiam do rana na tych ustawieniach co podał Dragster.  Zobaczymy jak będzie rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż strach pomyśleć, jaką temperaturę sterowanie pogodowe kotła ustawiłoby przy temperaturze na zewnątrz +10 stopni heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet do prawidłowego spalenia potrzebuje wysokiej temperatury na kotle i powrocie. Ustawianie na stałe pięćdziesięciu kilku stopni na kotle  i jednoczesna praca ciągła w trybie FL to  delikatnie mówiąc nieporozumienie

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsza noc po odpaleniu kipi. Nie miałem pogodowki podłączonej ani ecoToucha, tylko siłownik do kaloryferów. Gość się mnie pyta, jaka temperaturę ustawić na mieszaczu? A skąd miałem wiedzieć po paleniu wunglem? Powiedziałem "40" i tak ustawił. To było ok. 22.00 jak skończył robotę. O szóstej rano się obudziłem cały mokry, w domu +25 hihi. Od razu znalazłem "ustawienia mieszacza 1" w sterowniku Taka była moja pierwsza noc z pelletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że nie ustawił 60 :) Obudziłbyś się i wyglądał jak zmokła kura po fińskiej saunie hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na węglu miałem też czterdzieści, tylko że rozpalalem wtedy rano i na wieczór. Paliło się dwie-trzy godziny, a nie całą noc hihi. Teraz jestem o parę kilo peletu mądrzejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dragster, jakie masz obecnie progi mocy i ile rozpaleń na dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. 

Po nocy niewiele się poprawiło. Zużycie pelletu się trosze zmniejszyło ale nadal jest wysokie. Praca palnika standard zadania temp 75', histereza 20. Palnik jak patrzyłem wyłączył się tylko raz. Zawór 4D ustawiony na 3. Temp zmierzona w pokojach od 22 do 24 stopnie, ale to jeszcze mogę ustawić na glowicach przy grzejnikach. Postaram się dziś jeszcze podczyścić wymiennik ale wiecie że nie jest to takie proste. 

Zrobię te zawirowywacze (dzięki za zdjęcia) i wstawię do kotła ale dopiero w sobotę. Wiecie praca do późna i nie ma kiedy... 

Co robić dalej zostać na standard czy przejść na FL. Dzisiaj podłącze ten silownik do zaworu 4D. Tylko pomóżcie jakie ustawienia startowe na FL i zawór 4D. 

Jak tak dalej pójdzie to za jeden miesiąc spale 1 tonę pelettu... A mrozów jeszcze nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Benton661 napisał:

@Dragster, jakie masz obecnie progi mocy i ile rozpaleń na dobę?

Rozpaleń niestety coraz więcej bo 9. Progi 14/9/6, H1 7, H2 15.. Zużycie ~20kg.

 

14 minut temu, GEGOL napisał:

Palnik jak patrzyłem wyłączył się tylko raz.

No to słabo. Masz może źle ustawione progi. Dobrze by było jakbyś  miał ecoNET. Wszystko było by jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gegol 22-24 stopnie na 250-280 m2 potrzebuje sporo paliwa...

Ja bym spróbował FL na 65' - przeciągnie kocioł do 70. Zawory termostatyczne na grzejnikach ustawić na 22'. Być może spowolnić nieco pompę/y obiegowe. U mnie mieszacz kaloryferów domknął się na 22% teraz.

Aha, mówią, że +1'C w domu to 6% więcej opału.

 

Wymiennik z czasem się sam opali. Też na początku miałem spaliny 180', teraz ok. 120 na prostym wymienniku w mialowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, papen76 napisał:

U mnie pierwsza noc po odpaleniu kipi. Nie miałem pogodowki podłączonej ani ecoToucha, tylko siłownik do kaloryferów. Gość się mnie pyta, jaka temperaturę ustawić na mieszaczu? A skąd miałem wiedzieć po paleniu wunglem? emoji23.png Powiedziałem "40" i tak ustawił. To było ok. 22.00 jak skończył robotę. O szóstej rano się obudziłem cały mokry, w domu +25 hihi. Od razu znalazłem "ustawienia mieszacza 1" w sterowniku emoji23.png Taka była moja pierwsza noc z pelletem.

Masz idealne warunki do bufora. Takie przewymiarowane grzejniki i ogrzewanie podłogowe to skarb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wszystko zaprojektowane, miejsce naszykowane, i za trzy tygodnie wyjeżdżam znowu... Kolejny sezon w plecy. Tymczasem Energa zarabia na rozpalaniu Dziś przekroczę 4000 rozpaleń. Próbowałem wszystkiego, ale co zrobić. Pojemność wodna mojego kotła to 75 litrów.
BTW. Tydzień temu wysłałem ogłoszenie nt montażu wkładu kominowego na oferteo, ale póki co, zero odzewu.

Teraz, jak patrzę na wykresy z econetu, to coraz częściej myślę o powietrznej pompie ciepła. Na kaloryfery max 42-43 st, podłoga max 35. Parametry idealne... 5c153848ee237ca0879151b94ba277b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to bym wszystko w podłogówce zrobił... heheh... Z grzejników jedynie drabinki łazienkowe ale to z grzałką i tyle.

 

U mnie od lutego 2018, więc tak naprawdę palnik nie przepracował jeszcze sezonu:

image.thumb.png.b99e5b09f29ce7ae7efe7f081a1e4629.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie dwa sezony paliłem na FL. W tym roku zapomniałem przełączyć po lecie z trybu standard i tak sobie chodzi. Histerezy 10 i 3 stopnie, zmniejszyłem trochę nadmuchy i działa.
Człowiek uczy się całe życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak wczoraj pisalem testów ciąg dalszy, pomimo ust. 70 st na piecu, standard, histereza 10 st, piec pracuje bardzo chaotycznie, może wymaga czasu na ustabilizowanie się ( wykr 1 od 16:00 do północy) ale że jestem bardzo niecierpliwy więc zrobiłem jeszcze jeden myk, zostawilem te same ustawienia natomiast ustawilem dodatkowo wyłączenie pompki od termostatu na tak ( wykr 2 od północy do 8:30)
U mnie w domu jest ok rano na termometrze 19,7 st, w domu u mamy chyba trochę chłodniej albo przyzwyczaiła się do wyższej temp, muszę to sprawdzić, myślę żeby podnieść jej nieco temp nocną i ustawić wcześniejsze grzanie na dzienną
Oto wspomniane wykresy ( econet już działa :-)33704fa69b77fb668394ff0269d43eaf.jpg630655c730fd8d753f4c306ac6650746.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pokaże mój licznik serwisowy od 2.12.2006 od początku bufor. To w sumie juz dwa pełne sezony

Zrzut ekranu 2018-11-21 o 09.23.31.png

Edytowane przez Tomek0407
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda, praca w zasadzie tylko na MAX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.