Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

jak robic sprzeglo hydrauliczne to jakie ? - lepsze pionowe czy poziome ?

bufory mozna czasem kupic okazyjnie.

jakies 2 miesiace temu na olx gosciu wystawial 2 x 1000 l po 800 zl /szt.  fabryczne, bez ocieplenia

 

prad pojdzie do gory, ale pellet tez, bo przy jego produkcji potrzeba wlasnie duzo energii elektrycznej  :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionowe. Najlepiej przewymiarowane. To nie zaszkodzi. Przy pionowym masz dwie dodatkowe zalety: separator powietrza i odmulacz. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darbatt napisał:

Panowie, jeszcze jedno pytanie, historię moją już znacie :-) zawór 4d mam sterowany pogodowo a czy w tym przypadku można też Kociol ustawić na sterowanie pogodowe? Czy to będzie ze sobą wspolgralo czy już brednie wygaduje ? :-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Nie jest zalecanie sterowanie pogodowe kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dragster napisał:

A co mam zrobić, u mnie nawet gazu nie ma. (No może kiedyś będzie). O kocioł, który moduluje sprawnie 2-3kW ciężko i przy tej cenie i jakości względnie taniego pelletu takie kotły sobie daruję.

Pozostaje bufor i G12, odebranie 0.8 tego co się wysłało.  PV zrobię sobie sam, w zasadzie pozostaje koszt materiału, który i tak będę miał w dobrych cenach.  Zapotrzebowanie z ostatnich 4,5 dnia to 3,4kW. W mroźne dni pozostanie palnik KIPI i kocioł, który mam.

Tak wygląda produkcja energii elektrycznej u mnie od 1 listopada instalacja 3,19kW

Zrzut ekranu 2018-11-20 o 19.14.33.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor pogodowo, o tak ale to nie w PLUMie... niestety..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek0407 jakiej mocy masz instalację PV? Oddajesz do sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jeszcze jedno, czuję się w obowiązku podziękować Wam wszystkim za rady i uwagi odnośnie mojego problemu, niezmiernie mi pomogliscie i otworzyliscie oczy na rzeczy, które wydawały mi się bez znaczenia, dzięki jaszcze raz. Dla Was wszystkich...cd235a7fdfca8fca2fe92a72a4ea92da.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja 3,19kWp 11x290W skierowana na południe mam dach płaski

Zrzut ekranu 2018-11-20 o 19.22.51.png

Zrzut ekranu 2018-11-20 o 19.20.18.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec października zgłoszone do energetyki i zamontowany licznik dwukierunkowy, dlatego trochę jest różnica między Total energy a tym co jest poniżej za te dwa miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jeszcze raz wszystkich. 

Prosze o pomoc jak ustawic parametry palnika bo nijak nie moge sobie z tym poradzic.

JAk wczesniej pisalem mam kociol firmy Drewmet Kolbuszowa 28 kw. Zalozylem do niego palnik Kipi 26 kw. Wykonalem wazenie pelletu wyszlo 1290 gram. Wpisalem 1300. Kalorycznosc pelletu wpisalem z worka Lava ok 5 kwh/ na godz. Grzeje  docelowo 280 m2, a na chwile obecna ok 250. Zadnych innych ustawien nie zmienialem. Ustawilem jeszcze harmonogram zalaczania palnika. Pali na noc od 16.00 do 7.00 rano. Temperatura w pomieszczeniach 22 - 23 stopnie jak wracam z pracy przy temp na zewnatrz 0 lub -1 stopia. Ustawionya pogodowka przy temp. Na zewnatrz 0 stopni. Krzywa grzania kotla 1,6, temp kotla 58 stopni. Piec dobrze odbiera cieplo bo wymiennik ma 2,5 m, grzejniki w pokojach dobrze cieple. Temperatura spalin dosc wysoka oscylujaca w granicach 130-140 stopni Przy ustabilizowanej temeraturze 58 stopni na piecu. Palnik pracuje non stop. Podgrzewam jeszcze CWU do tem 45 stopni. Komin ceramiczny fi 200. Piec palony 2,5 sezonu weglem, potem wyczyszczony przed zalozenie palnika (na tyle na ile moglem). Nie posiadam regulatorow ciagu ani innych tego typu urzadzen. Czekam jeszcze na silownik do zawru 4 D. Sterownik Plum ecoMax 920 Touch.

Pojemnik na pelet 330 litrow i z bieda starczylo przy takim paleniu na tydzien. Wydaje mi sie ze bardzo duze spalanie. Doradzcie cos jak to wszystko ustawic bo nie narobie na pellet :-)

Pozdrawiam i prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Darbatt napisał:

Koledzy, jeszcze jedno, czuję się w obowiązku podziękować Wam wszystkim za rady i uwagi odnośnie mojego problemu, niezmiernie mi pomogliscie i otworzyliscie oczy na rzeczy, które wydawały mi się bez znaczenia, dzięki jaszcze raz. Dla Was wszystkich...cd235a7fdfca8fca2fe92a72a4ea92da.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo się cieszymy.że mogliśmy pomóc.Dziękujemy za prezent:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Tomek, teraz jesteś na maxa Eco... Solary, fotovoltaika, pellet... Jeszcze turbina wiatrowa i wodna i będziesz samowystarczalny. No i ta sterylność w Twojej kotłowni godna pozazdroszczenia. 

Blackout Ci nie straszny.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy byłem wywołany odnośnie bufora to może nadmienię, że instalowałem go gdy paliłem węglem i faktycznie na początku gdy przeszedłem na pellet to goniłem go na ponad 80 stC ale potem po próbach zacząłem go grzać im niższa temp. zewn. to dochodzę do 80. Aktualnie to do 65 dolna temperatura jest wyłączająca. I w sumie nie żałuję. Tak wygląda mój licznik serwisowy od 2 grudnia 2016r, A tak cała doba

Zrzut ekranu 2018-11-20 o 19.33.40.png

Zrzut ekranu 2018-11-20 o 19.35.03.png

Edytowane przez Tomek0407
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak teraz oglądam przez okna świat dookoła mojej posesji to nic nie wiedzę przez kłęby dymu z kominów sąsiadów.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa. Czujnik pogodowy ma sterowac kotlem czy zaworem 4 D. Bo przy sterowani kotlem ma przy temeraturach plusowych bardzo niskie temp. Na kotle. Kociol ustawiony na FL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek9407 Zielona kropka to Ty? 6ad47c0863d4ae500fe4be355e7486c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas85 , mamy zbliżoną produkcję, u mnie jest 14 paneli na zachodniej stronie dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tomek0407 napisał:

Tylko jak teraz oglądam przez okna świat dookoła mojej posesji to nic nie wiedzę przez kłęby dymu z kominów sąsiadów.

Z tego względu zaopatrzyłem moją WM w filtr węglowy bo był dramat. Teraz smrodku brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.