Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej palnik się naprawił

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manewruje palnikiem krece ustawiam i dalej d... przeslone otworzylem bo lepiej chyba tak mi sie wydaje. Byla przymnkieta na 3/4. Zrobilem zdjecie po ponad godzinie moczenia peletu w wodzie zobaczcie sami. Palacz mi pomaga i nie mozemy dojsc do prawidlowych ustawien. Wniosek jedynie ze pelet do bani.

post-77765-0-08734100-1520548322_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a dużo masz tego pelletu? Może jakbyś dokupił innego z dobrego źródła i mieszał 50% na 50% lub 75 % dobrego a 25% tego szajsu to byś to jakoś spalił i pozbył się w końcu problemu. Bo widać ewidentnie po teście z wodą że wszystkiemu winien jest pellet.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfiorz ,a dziurki w palniku były zasyfione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Czy jest różnica w modułach econet, i czy oprogramowanie się aktualizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie econetu aktualizuje się przez internet. Jest różnica w oprogramowaniu. Taka, że trzeba kupić pod konkretnego producenta palnika. Fizycznie to będzie ten sam routerek 3G/4G TPLinka model o ole pamiętam TL-MR3020.

 

Ja mam takie wersje oprogramowania dla 860tki touch.

 

Wersja modułu ecoNET: 1.11.3515
Wersja modułu A:4.30.5
Wersja modułu Panel:4.11.6
Wersja modułu ecoSTER 1:1.13.69
 
Miesiąc temu były to najnowsze wersje softu. 
Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manewruje palnikiem krece ustawiam i dalej d... przeslone otworzylem bo lepiej chyba tak mi sie wydaje. Byla przymnkieta na 3/4. Zrobilem zdjecie po ponad godzinie moczenia peletu w wodzie zobaczcie sami. Palacz mi pomaga i nie mozemy dojsc do prawidlowych ustawien. Wniosek jedynie ze pelet do bani.

 

To jest 6mm? Bo widzę w nim jakieś białe dodatki jak w mojej przemysłówce. A jeśli się nie rozmoczył po godzinie to dodali do niego dużo uszlachetniaczy :angry: złodzieje. Jeśli czyszczenie nie dało efektów to zwiększaj kaloryczność i nadmuchy. Na bank złapiesz moment najlepszego palenia. Cyzszczenie palnika ustaw na 120-130 sek. a obrót 8%

 

I przydałby się jednak czujnik temperatury spalin. Bo może byc problem z płomieniem ale temperatura może byc ok.

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​Witam Wszystkich - z wielką uwagą przeczytałem wszystkie posty w temacie i bardzo mi pomogły. Troszkę walczyłem z ustawieniami i po zapoznaniu się z doświadczeniami szanownych kolegów wreszcie ustawiłem swojego potwora. Palniczek Kipi 35 kW w kotle Heitz 36 kW sterownik ekoMax 850. Jeśli ktoś potrzebuje porady do ustawienia takiego potwora to służę radą

Edytowane przez PROMYK1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Czy jest różnica w modułach econet, i czy oprogramowanie się aktualizuje.

Misiek ale byle jaki router nie pasuje musi byc specjalny pod dany sterownik. Nie wszystkie da sie przeprogramowac. Bylo gdzies o tym na forum. Ludziska kupily i niegralo im .

Edytowane przez rzegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ecoMaxa850 i chcę podłączyć econeta do niego. W domu mam neta po światłowodzie noi oczywiście wifi które w piwnicy ma mocny sygnał. To co jeszcze może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy econet zagra z tym ecomaxem. Musisz pytać bezpośrednio u producenta. Ktoś miał tutaj z tym problemy.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek30 jak pisałem wcześniej. Musisz kupić dedykowany econet pod palnik KIPI.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się wysilili. Wymieszasz to sobie sam w zasobniku. Powodzenia życzę przy ustalaniu wydajności podajnika. Gdyby tak produktem końcowym był gotowy pellet 50/50 to jeszcze.

Takich czy innych wynalazków będzie coraz więcej. Tu masz przykład kilku zastosowań:

https://www.olx.pl/oferta/trawokulki-granulat-paszowy-z-siana-pellet-CID757-IDdkzlh.html#e01badc86f

 

@misiek30

cofnij kilkanaście stron do tyłu, bo może się okazać, że ujrzysz komunikat jak na zrzucie który pokazywałem.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, to chyba coś dla kocura... I wymieszany od razu. Ma już chłop doświadczenie, więc jak cena byłaby o połowę niższa, już by go pisanki swędziały... :D  :D  :D 

Tomek, a'propos testu wody. Jaki ma być ten pellet, po moczeniu? Dzisiaj z ciekawości zamoczyłem kilka granulek i po ok 20-30 minutach zaczęły się robić takie kalafiory. To dobrze czy źle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek1baeb90b467030fdec2e4bd88c948cb7.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, to chyba coś dla kocura... I wymieszany od razu. Ma już chłop doświadczenie, więc jak cena byłaby o połowę niższa, już by go pisanki swędziały... :D  :D  :D

Tomek, a'propos testu wody. Jaki ma być ten pellet, po moczeniu? Dzisiaj z ciekawości zamoczyłem kilka granulek i po ok 20-30 minutach zaczęły się robić takie kalafiory. To dobrze czy źle? 

 

To dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.