Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sugeruje  żeby czekać aż kocioł padnie , bo to może jeszcze  trochę potrwać , a ty masz już dość syfu i smrodu węglowego ,rozumiem  że chodzi o kasę bo to nie mały wydatek , ale z drugiej strony palnik sterowanie i zasobnik to większa połowa kosztu całego zestawu  kupując też osobno palnik a w późniejszym  terminie wymiennik to drożej to wychodzi niż cały zestaw , stary kocioł można jeszcze sprzedać , może warto się zastanowić nad kupnem kotła peletowego  na raty . Okres wiosenny to najlepszy czas na takie inwestycje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych temperaturach wydaję się ok. Jakie masz średnie zapotrzebowanie cieplne budynku?

Nie mogę odszukać moich wyników z cieplowlasciwie.pl... :/ W wolnej chwili zrobię jeszcze raz.

A nie lepiej by ci było palić ciągle na niższej mocy. Ja znalazłem taka moc palnika aby prawie cały czas pracował o1 lub 2 st poniżej zadanej. Zadana to 68, moc min 8Kw, czasem wyskoczy w nadzór A czasem na 15Kw. Ale prawie cały dzień na tej min chodzi. Nie miałem żadnej różnicy w spalaniu ilosci paliwa z wygaszanie A paleniem ciągle, ok 35 kg doba, ale komfort stałej temp w domu bardzo odczuwalny.

Próbowałem pracy ciągłej, ale nie pasuje mi to. Zależy mi możliwie bezobsługowej i ekonomicznej pracy kotła. Tak, jak ustawiłem obecnie mi to zapewnia. Np. wczorajsza doba była znacznie cieplejsze niż poprzednie i spalanie u mnie, bez żadnych zmian w modulacji mocy spadło do 22kg.
Nie odczuwam też różnic, jeśli chodzi o komfort cieplny. Na regulatorze pokojowym mam histereze 0,2C wiec temperatura w domu przy zadanej 21,6C waha się w granicach 21,4-21,8C. Nie odczuwam tego. Dodatkowo przy moich dużych przeszkleniach, jak tylko złapie trochę słońca, kocioł przestaje chodzić, bo po co. Jak rozpale w kominku, to tez przestaje chodzić. Tak mi jest wygodnie i zauważyłem, ze najbardziej ekonomicznie.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kordjano napisał:

Nie sugeruje  żeby czekać aż kocioł padnie , bo to może jeszcze  trochę potrwać , a ty masz już dość syfu i smrodu węglowego ,rozumiem  że chodzi o kasę bo to nie mały wydatek , ale z drugiej strony palnik sterowanie i zasobnik to większa połowa kosztu całego zestawu  kupując też osobno palnik a w późniejszym  terminie wymiennik to drożej to wychodzi niż cały zestaw , stary kocioł można jeszcze sprzedać , może warto się zastanowić nad kupnem kotła peletowego  na raty . Okres wiosenny to najlepszy czas na takie inwestycje .

Pamiętaj jeszcze ze musi mocno zmodernizować instalacje przynajmniej w okolicy kotłowni, trudno powiedzieć jak to dalej wygląda. Wszystkie materiały i robocizna to tez będzie nie mały koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dosypuje pelet do zbiornika a tu taka niespodzianka z worka mi się wysypała. Z niezłych trocin  wyprodukowali ten pelet. Dobrze że już tylko 0.5t i go zostało. Tylko jak takie coś mogło dostać się do worka ?

Zrzut ekranu 2019-01-13 o 11.03.15.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joke00 napisał:

Pamiętaj jeszcze ze musi mocno zmodernizować instalacje przynajmniej w okolicy kotłowni, trudno powiedzieć jak to dalej wygląda. Wszystkie materiały i robocizna to tez będzie nie mały koszt.

Owszem  kosztuje . mnie się udało zamknąć temat  w kwocie nieco ponad tysiąc złotych  ,pompa została stara  ,do ochrony powrotu zrobiłem krótki obieg ,mieszaczy żadnych nie zakładałem , głowice termostatyczne na grzejnikach już miałem , kocioł założyłem sam  więc robocizna odpadła , mam satysfakcje bo nie jestem hydraulikiem , a wszystko działa fajnie .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi oczywiście chodziło o kolegę jarek20 który w zasadzie będzie startował od zera, nie ma nawet jednej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję informacji, mam sterownik Ecomax 850.

Po osiągnięciu temp. przez ecoster piec się wyłącza, i chodzą same pompy, do momentu ustawionej temp.

U mnie chodzą dwie pompy, jedna od podłogówki druga od grzejników, pytanie czy idzie jakoś je rozdzielić ? aby pracowała np. tylko jedna zadana pompa ? 

Na samej podłodze pompa chodzi jeszcze przez 100 min, a z grzejnikami  tylko 10-15 min.

Przy 100 minutach , razy 5 rozpaleń sporo zaoszczędzam energii (liczę to sobie w praktyce), i przy tym również jest bardzo dobry komfort cieplny. 

Pompy zawsze załączają się dwie na raz...

 

 

20190108_170519_resize - Kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach serwisowych mieszacza, wyłączenie pompy od termostatu na "on". Jeśli dobrze zrozumiałem pytanie ;-)

Teraz dopatrzyłem, że masz jeden siłownik. Ja mam na podłodze i na grzejnikach, i po uzyskaniu zadanej na ecoSterze wyłacza mi pompę grzejników, podłoga chodzi non stop.

 

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w ustawieniach mieszacza od grzejników. W mieszaczu od podłogówki zostawiasz "off" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja mam jeden mieszacz na podłogówkę ? nie mam mieszacza elektrycznego  na grzejniki...i tu robi się teraz problem ?

Taką opcję mam, ale w mieszaczu podłogi, ja chciałbym wyłączyć pompę grzejnikową ?

Z tego co się orientuję ecoster 850 obsługuję tylko jeden mieszacz ? potem musi być moduł rozszerzeniowy na drugi mieszacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mixiorek napisał:

musi być moduł rozszerzeniowy na drugi mieszacz ?

Tak, ja mam dodatkowy moduł. A próbowałeś wyłączenie pompy kotła od termostatu w serwisowych? Przyznam szczerze, że nie pamiętam jak zachowa się ster, wyłaczy obie czy tylko jedną, w Twoim przypadku byłaby to ta od grzejników. Z ciekawości bym sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pompę na grzejniki masz wpiętą jako pompę kotłową? Ustaw wyłączenie palnika i pompy od termostatu a w ustawieniach mieszacza podłogówki wyłączenie pompy na off. Wtedy podłoga będzie kręcić cały czas, a grzejnikowa będzie chodzić razem z palnikiem.

Edytowane przez mhosaja
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę kotłowa jest podpięta pod grzejniki...

Zmieniłem Parametr na ON, teraz chodzi tylko podłogówka podczas pracy palnika, a pompę kotłową ( grzejniki ) w ogóle jej nie włączył...grzeje samą podłogę... Poszło nie w tą stronę ;)

lll.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 860-tce to działa, ale tam są trochę inne opcje. W serwisowych jest sposób działania termostatu, a tam: 'wyłącz pompę', 'wyłącz palnik' oraz 'wyłącz wszystko'. Przy wyłącz wszystko sterownik wyłącza pompę kotła i palnik, a pompa mieszacza mieli dalej. A sterowniku na kotle tak samo to wygląda jak przez econet?

EDYTA: Przejrzałem instrukcję 850-tki i wygląda, że faktycznie nie ma takiej opcji... Pozostaje moduł i siłownik...

PS. Swoją drogą 850-tka i 860-tka z pozoru bardzo zbliżone, w szczegółach i to często istotnych z punktu widzenia funkcjonalności, sporo się od siebie różnią...

Edytowane przez mhosaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zrozumiałem to chce,żeby po wyłączeniu palnika od termostatu pracowała tylko pompa od OP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Tak.

Chce aby po osiągnięciu zadanej temp. na ecoster,  chodziła tylko pompa podłogówki, u mnie śmigają zawsze dwie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podłącz pompe od OP bezpośrednio do gniazdka i po sprawie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie bezpośrednio do gniazdka bo będzie mu mielić również zimna wodę, ale kupić najprostszy za paręnaście zł sterownik pompy co, ustawić min temp i tyle, bez zbędnych przeróbek.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, robin60 napisał:

@mixiorek odkręć pokrywę sterownika 6 śrub i zrób zdjęcie płyty dokładne z podłączeniem pomp. To jest listwa gdzie są podpięte pod zaciski wszystkie funkcje palnika , prawa strona środek .

 

20190114_192533_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mixiorek By zrealizować to co chcesz potrzebujesz obsługi dodatkowego mieszacza. Wybierasz termostat/panel dla mieszacza oraz ustawiasz tryb "TYLKO POMPA". Inaczej poza sterownikiem, kup sobie sterownik pompy i podłącz pompę CO oddzielnie.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam z miesiąc i zainwestuje chyba w Moduł rozszerzeniowy B, dołożę siłownik elektryczny do układu grzejnikowego i wszystko będzie zrobione z jajem....

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.