Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Histereza H2= 8*,H1=8*.Temp. zadana 50-52*,  temp. na piecu w zależności od temp. na zewnątrz 42-45 *.


Ciekawe parametry. Rdzy w kotle nie widać?

@robin60 kolega pali w podobny sposób jak Ty

EDIT. Chyba założyciel tematu nam chwilowo zniknął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyłącz i włącz econeta. U mnie pomogło parę razy. Jak nie, to zresetuj modem.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Jestem świeżym posiadaczem paliczka Kipi 16kw , pracuje u mnie w olejowym Viessmanie. Przesiadłem się  z palnika Skiepko Uni2 i powiem jest przepaść na plus Kipi . Powiem szczerze, że przebrnąłem przez pół tematu i wymiękłem ?300 stron z prawie 600 i tak uważam za sukces. Mam nadzieję, że mogę liczyć na ewentualną pomoc, a może sam na coś się przydam ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego użytkownika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PiotrNdt napisał:

Przesiadłem się  z palnika Skiepko Uni2 i powiem jest przepaść na plus Kipi

Coś więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrotowa komora palnika kipi świetnie radzi sobie z odprowadzaniem popiołu, w palniku Uni system ruchomego rusztu niby działa coś tam usuwa ale cały czas zalega na nim warstwa popiołu. Nieraz potrafi się tak spiętrzyć, że płomień nie ma miejsca i cofał się dym do rury spiro . Jedno co można przyznać , że ich palniki są chyba przewymiarowane bo przy 16 kw szybciej dochodził kocioł do zadanej niż w kipi gdzie można go można nawet ustawić  na 18 kw . No chyba że jeszcze nie ustawiłem optymalnego spalania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Co może być przyczyną że w kotle lumo 20kW przy rozpalaniu pojawiają się skropliny na wizjeze a znikają po jakiś 30minutach 8ae5051775b330b4037700f8a140e5fd.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jameess napisał:

Najzwyczajniej w świecie nie umiesz ustawić odpowiednio palnika ?

To żeś dał odpowiedź, może rozwiniesz swą myśl? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jakiś czas mimo wszystko kocioł jest chłodny. Jak pali się cały czas, to nie ma problemu. A tak to do ok. 50 stopni na powrocie (choć tu różnie podają) występuje skraplanie i korozja niskotemperaturowa. I rudo się robi w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przynajmniej tego nie widać, hehe. Zobacz, przez jaki czas u mnie temperatura powrotu jest poniżej tych 50 stopni... cdfd9ebce128ad6efef4fe5fdb8ce2c5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pompy kotłowej brak, mam dwie pompy mieszaczy. Jedna przy zaworze 4D daje na kaloryfery, druga przy 3D na podłogowke. Chodzą cały czas. Włączenie pompy następuje od 42 stopni, ale w praktyce dzieje się to po wyłączeniu sterownika.

Generalnie mam to skopane, bo powinni zrobić pompę na powrocie i założyć sprzęgło hydrauliczne i dopiero za sprzęgłem pompy na te dwa obiegi. Ale już nie będę tego poprawiał. Póki co, jakoś tam działa. Temperatura domowa ustawiona na 22.8 z histereza 0.2 stopnia. Teraz odpala mi się ok. 5 razy na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam trochę inaczej, Ja ładuje bufor 800l i mam tylko jeden obiek z bufora na mieszacz i mam same grzejniki

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrkierys to szkiełko jest zimne w momencie rozpalania , z ciekawości możesz zrobić taki eksperyment zagrzej to szkiełko  suszarką i odpal kocioł tylko nie pozwól mu ostygnąć zanim się dobrze nie rozpali , być może to szkiełko się tylko poci jak kocioł całkiem nie ostygną , ale to tylko być może ,nie znaczy że tak jest .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy to normalne że jak ściągnę rurę z palnika to wydostaje się dym, na zdjęciu tego tak nie widać ale dos sporo tego dymu się wydobywa, jak założę rurę to dymu w kotłowni nie czuć, w kotłowni jest nawiew i kratka wentylacyjna komin fi200 8m wysokosca113a704b2bf732e2d6fbf0d243e0b0b.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo za słaby ciąg, albo za mocno dmuchasz. A tak nawiasem mówiąc to rozwiązanie tej rury jest słabe. Powinna ona wchodzić w środek a nie na zewnątrz, u mnie też wysypuje się pył peletowy przy pracy podajnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat normalne jak ściągniesz rurę to część spalin będzie tam tędy wydmuchiwana ,natomiast pył tam nie powinien się wysypywać jak rura założona chyba że gdzieś rura spiro jest pęknięta ,u mnie tak było jak założyłem nową to nic się nie wysypuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnej pracy tak Ci się wysypuje , czy jak zdjąłeś rurę to się z niej wysypało na palnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pył to mi się wysypał przy zdejmowaniu ruru bo kilka razy ja zdejmowałem żeby sprawdzić czy czaly czas się wydostaje dym z palnika, przy normalnej pracy niema tam żadnego pyłu

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takie razie to normalne, też tak mam. Dym z palnika tez mi leci przy wyjęciu rury. Szybszą drogą chce się wydostać ?

 

Edytowane przez Tomek0407
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.