Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, CV6 napisał:

Panowie dziś kolejna rzecz, która mnie zaniepokoiła. Rura wewnętrzna (palenisko) ta z otworami napowietrzającymi jest wyżarta. Miał ktoś taki przypadek? Można to jakoś dokupić? 

Można ale tania nie jest , długo już palisz tym palnikiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Koledzy tera zprzy moich ustawienia
Kaloryczność 5
Nadmuch 39%
Czas podawania 15s
Moc kotła 20Kw
Płomień jest już ok, bufor sie nagrzrwa w 2 godziny do 65c
Tylko mam teraz problem bo kocioł jes okopvony na czarno, sondą lambda wyłączona ale pokazuje że tlenu jest tylko 3,7-6,0%
Dałem już Nadmuch na 45%,a sonda pokazuje 5, 5%tlenu
Co mogę jescze zmienić żeby palnik mniej kopcił


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kordjano napisał:

Można ale tania nie jest , długo już palisz tym palnikiem? 

Tak myślałem, powoli będę myślał chyba o innym rodzaju ogrzewania tylko nie mam pojęcia jakie. Sieć ciepłownicza, życzą sobie chore kwoty za przyłącze, gaz jedynie albo jakaś pompa ciepła. Palnik służy 4 lata tylko cwu takze cały rok ogrzewa i jestem zaskoczony tym faktem z czego był wymieniany na gwarancji sterownik przez guzik i po czasie znowu niedomaga...  Nie chwalę ale grzałka dalej siedzi oryginalna także przynajmniej tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pięć sezonów wytrzymała w palniku 36 kw , poza tym żadnej innej usterki nie było ani w jednym ani w drugim palniku ,w drugim palniku 20kw na jesień planuję wymienić bo widzę że cieniutka się zrobiła i kolejnego sezonu może nie wytrzymać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioytrkierys - włącz sondę 

Odnośnie posiadania lub nie bufora to widzę jeszcze inną korzyść  palenia z buforem, rura mojego palnika dalej wygląda na -5/ +4 , a to już piąty sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek sondą włączona
Pacz jaki Nadmuch a tlen i tak niski 239079454ba8fd3e9d9ddd548254058d.jpg&key=8ebaf826e7ec9ff83eed237a27731542baf4b55648c8008b8374a81f67fa2093

Takie pytanie czy jak w sterowniku 860 robi się kalibracje sondy lambdy to czy wentylator wam się kręcił bo u mnie się nie kręcił a w sterowniku ecomax 850 jak robiłem kalibracje to wentylator się kręcił

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamietam czy się kręcił, taki masz nadmuch bo widocznie tyle trzeba tlenu. Masz jakieś elementy włożone w otwory by zmniejszyć przepływ spalin? U mnie tak teraz wygląda

Zrzut ekranu 2021-02-25 o 18.55.37.png

Moje dane dla sondy:

Dynamika -5

Czas reakcji -150

Zakres korekcji nadmuchu - 30%

Max nadmuch 40%

Tlen max 8%, tlen średni- 10%, tlen min 12%

Jak kocioł stanie to zrobię jeszcze raz kalibrację i dam Ci znać czy wentylator chodził, ale wydaje się że musiał

Praca z sondą jak widać stabilna na palecie olczyk - wykres tygodniowy

Zrzut ekranu 2021-02-25 o 19.06.30.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kordjano napisał:

U mnie pięć sezonów wytrzymała w palniku 36 kw , poza tym żadnej innej usterki nie było ani w jednym ani w drugim palniku ,w drugim palniku 20kw na jesień planuję wymienić bo widzę że cieniutka się zrobiła i kolejnego sezonu może nie wytrzymać .

Czyli to wada fabryczna tych palników na to wychodzi. Producent nie przewidział wysokich temperatur na palniku. Bez sensu to jest płacisz tyle pieniędzy za palnik i jeszcze po 4 sezonach wydajesz następny tysiąc żeby móc kolejne 4 sezony palić. Może ktoś polecić  palnik za normalną kwotę, który wytrzyma dłużej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady ,tyle ta rura nie kosztuje .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, tak wyglądała u mnie po czterech sezonach:
Myślę, że bardziej jej zaszkodziło pozostawienie palnika w kotle na sezony letnie, niż temperatura. A jest tam kilkaset stopni.9e63983f60a7796fb798cb64d6a01921.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CV6 napisał:

Czyli to wada fabryczna tych palników na to wychodzi. Producent nie przewidział wysokich temperatur na palniku. Bez sensu to jest płacisz tyle pieniędzy za palnik i jeszcze po 4 sezonach wydajesz następny tysiąc żeby móc kolejne 4 sezony palić. Może ktoś polecić  palnik za normalną kwotę, który wytrzyma dłużej? 

W HT pękają palniki, w kostrzewie nakładki ceramiczne i to nawet w ciągu pierwszego roku użytkowania. Spodziewałeś się, że palnik będzie pracował 15 lat i jak pierdyknie, to wszystko na raz? Na szczęście jest to część wymienna i można ją samodzielnie wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kordjano napisał:

Nie no bez przesady ,tyle ta rura nie kosztuje .

Gadałem z gościem z serwisu i powiedział, że za tyle ostatnio ściągal klientowi.

 

20 minut temu, cezar76 napisał:

W HT pękają palniki, w kostrzewie nakładki ceramiczne i to nawet w ciągu pierwszego roku użytkowania. Spodziewałeś się, że palnik będzie pracował 15 lat i jak pierdyknie, to wszystko na raz? Na szczęście jest to część wymienna i można ją samodzielnie wymienić. 

Nie, wydając 5500zl spodziewałem się, że będę co 4 sezony wydawał 1000zl żeby mieć czym palić. Może dla ciebie to kwota niska ale dla mnie kupując nowy sprzęt to ma on być dobry a tutaj kipi przygrało w mola z tym i to mocno a cenę jaką sobie życzą to kpina i celowe zagranie żeby mieć na czym zarobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Producent nie przewidział wysokich temperatur na palniku...




Z tym tysiącem za rurę palnika to chyba ktoś się zagalopował (czyt. chce Cię oszukać / zarobić na Tobie 100%). Kilka sekund u wujka google i cyk: 926e139c1ac72dd37e7dd6843030ece6.jpg&key=d1489dfb39fc5104464b9a7f54c725e691f7b21ecc60e7fdc016356bab737073
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CV6 Cóż Ci mogę powiedzieć. Najwidoczniej podjąłeś złą decyzję kupując ten palnik. Mój też pracuje 4 sezon, spalił jakieś 25 ton pelletu, może ciut więcej ?, i ja tego problemu na razie nie mam. Ale, że rzadko do niego zaglądam, może się okazać, że niebawem też będę musiał wymienić tą rurę ( we wrześniu było wszystko ok). Są szwedzkie palniki viking,  polskie skiepko... Może w tą stronę, skoro ten Cię zawiódł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, papen76 napisał:


 

 


emoji6.png

Z tym tysiącem za rurę palnika to chyba ktoś się zagalopował (czyt. chce Cię oszukać / zarobić na Tobie 100%). Kilka sekund u wujka google i cyk: 926e139c1ac72dd37e7dd6843030ece6.jpg&key=d1489dfb39fc5104464b9a7f54c725e691f7b21ecc60e7fdc016356bab737073

 

Będę szukał i organizował coś bo masakra. Dzięki za info.

1 godzinę temu, cezar76 napisał:

@CV6 Cóż Ci mogę powiedzieć. Najwidoczniej podjąłeś złą decyzję kupując ten palnik. Mój też pracuje 4 sezon, spalił jakieś 25 ton pelletu, może ciut więcej ?, i ja tego problemu na razie nie mam. Ale, że rzadko do niego zaglądam, może się okazać, że niebawem też będę musiał wymienić tą rurę ( we wrześniu było wszystko ok). Są szwedzkie palniki viking,  polskie skiepko... Może w tą stronę, skoro ten Cię zawiódł. 

Wiesz to tak jak z samochodem, byś kupił nowy i główny element zawiodl. Dalej nie wiem co ze sterownikiem będzie bo już jest na takim etapie że ten guziczek mi się zapadł i nie "klika" kwestia tygodnia, dwóch i mam problem kolejny. Rozbiórek posprawdzamy i wymienię jak będę wiedział na co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale twój "samochód" już nie jest nowy. Swój *przebieg" już ma. Pracował na lepszym lub gorszym paliwie. Gdyby taka usterka zdarzyła się w pierwszym czy drugim roku, to faktycznie, można mieć pretensje. Zużyła się po prostu ta rura, jak wiele rzeczy. Ja z pokrętłem sterownika też nie mam problemu, może dlatego, że w większości używam econeta. Takie życie. 

P.S. Ostatnio media donoszą, że pewnemu panu , po 1,5 roku zepsuł się TV OLED za 10k zł,  od nadmiernego oglądania TVP Info. Po pierwszej usterce dostał nowy, ale po kolejnej tej samej awarii w podobnym czasie, producent się zbiesił i już mu nie wymienił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że przepalone kilkanascie ton peletu jest ale logiczne chyba że różne paliwa będą tam spalane i jako producent takiego urządzenia nie pozwolilbym sobie żeby coś takiego miało miejsce. To główny element tego palnika i powinien być wykonany z odpowiednio dopasowanej stali. Być może ja jestem zbyt pedantyczny i do życia źle podchodzę bo kupując coś to ma chodzić bezawaryjnie, a nie psuć się pokolei. Guzik już kolejny raz zawiódł. Szukam na internecie i nie mogę znaleźć tego. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamietam czy się kręcił, taki masz nadmuch bo widocznie tyle trzeba tlenu. Masz jakieś elementy włożone w otwory by zmniejszyć przepływ spalin? U mnie tak teraz wygląda
1418808616_Zrzutekranu2021-02-25o18_55_37.thumb.png.7a4c97f56ea6c50c1b438b35038c6f0f.png
Moje dane dla sondy:
Dynamika -5
Czas reakcji -150
Zakres korekcji nadmuchu - 30%
Max nadmuch 40%
Tlen max 8%, tlen średni- 10%, tlen min 12%
Jak kocioł stanie to zrobię jeszcze raz kalibrację i dam Ci znać czy wentylator chodził, ale wydaje się że musiał
Praca z sondą jak widać stabilna na palecie olczyk - wykres tygodniowy
1820289346_Zrzutekranu2021-02-25o19_06_30.thumb.png.5ca386a12c2d8b497d4b7569f36aaa84.png
Cześć Tomek
Umnie nie ma takich ustawień jak
Dynamika
Czas reakcji
Mam tylko
Zakres korekcji nadmuchu - 20%
Nic mi nie blokuję przepływu spalin,Nowy kocioł
Wczoraj jeszcze raz robiłem kalibracje sondy i wentylator w palniku stoi przy kalibracji
A jaki masz %sondy jak sondą nie pracuje bo u mnie 213%4426ca94cbbfa23a602eb06647c7b3c3.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z kalibracją, wentylator musi chodzić. Na postoju też mam tak

 

Zrzut ekranu 2021-02-26 o 09.16.02.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadzwoniłem do serwisu Plum i się okazało że jednak wentylator się nie kręci przy kalibracji, serwisant zalecił mi żebym przy kalibracji wykręcił kotła sondę i teraz w postoju sondą pokazuje 204%
Ale Nadmuch dalej są wysokie
A czy może być to spowodowane jak w plecie jest duzo drobnego pylu z pelletu (wygląda tak jakby podajnik kruszył pellet w zasobniku niema aż tyle tego pyłu)
A tak kocioł wygląda po 2 tygodniach pracy 322d0e8eaf3ad53dd1c038c53385340f.jpg3225f0e1f8337c371a7b616af1822f8f.jpg8beb292f9736b5301a4f4b31659791ff.jpgfde114cdefa5605e0aabd176064df6ec.jpgb8284bcca1acf8ab3db6908cf19351dd.jpgdb68d0c1f8a4b74830db60316a55a9d6.jpg8cc7103d798c759e3cca0e81c7fd01b2.jpgcc54e80276f42c00e12ef632a02bfc7b.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że nie jestem pedantem, uważam, że wymiennik wygląda dobrze. Brakuje ciut tlenu, ale to sam widzisz po wskazaniach sondy.

Mój analizator tlenu w spalinach Brager BC 02, na postoju, przy wygaszonym palniku, pokazuje 229%. 

W okienku podajnika,z jakiegoś powodu , jest stanowczo zbyt dużo luźnej trociny. Może to zaburzać proces spalania.

 

 

 

P.S. Na zrzutach ekranu z econeta powinieneś pokazywać skalę i legendę. Nie wiemy, który kolor wykresu do czego się odnosi i nie mamy żadnej podziałki na wykresie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do wypowiedzi cezar76 . Wymiennik OK, nie czepiałbym się. Wyjaśnij  może tę podpowiedź z serwisu, masz zrobić kalibrację sondy w kotle bez sondy  umieszczonej w kotle. Nie do końca rozumiem.

  • Lubię to 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Z tym peletem coś nie tak. Paliłem różnymi wynalazkami, ale nigdy nie miałem tyle pyłu w okienku podajnika.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.