Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, papen76 napisał:

Taka ciekawostka. Elektrociepłownia Siekierki też ma bufor ciepła, całkiem spory emoji6.png To ten srebrny baniak po prawej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrociep%C5%82ownia_Siekierki554408804fabb4b48e92b89ace22e0da.jpg

Do mnie nie wejdzie:))Musiałbym dom zburzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom się zmieści w środku

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkopać pod domem, w razie czego wodę się wypompuje i będzie schron przeciwatomowy :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wróbel75 napisał:

A histeryzacja

A cóż to takiego? Kolego wróbel75,  nie ma czegoś takiego, a w oczy kłuje ... heheh

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dragster napisał:

Kolego @GEGOL.

- Doczyszczenie wymiennika.

- Regulator ciągu, masz komin ceramiczny więc RCK w wyczystkę i ustawiony na 10Pa.

- Nie wiem jaki masz rozbiór ale wydaję, że spory. Masz głowice termostatyczne na grzejnikach? nie przegrzewasz pomieszczeń?

- Temperatura spalin zdecydowanie za wysoka, bardziej powinna być ~100. Wstaw zawirowacze spalin na półki oraz punkt 1.

- Zawsze namawiam by sprawdzić jak działa kocioł w trybie standard na dużej histerezie. Na jak długo kocioł się będzie odstawiał. Kocioł pelletowy jest najoszczędniejszy kiedy jest w postoju. Kwestia ilości rozpaleń. Jeśli będzie 10-11 to warto zrezygnować z FL.

OK. Na ile ustawić tem kotła i jaka histereza w trybie standard. 

"Wstaw zawirowacze spalin na półki" jak to wygląda i jak to montować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, GEGOL napisał:

OK. Na ile ustawić tem kotła i jaka histereza w trybie standard. 

"Wstaw zawirowacze spalin na półki" jak to wygląda i jak to montować? 

Na początek wywal sterowanie pogodowe kotłem. Ustaw kocioł na 75 stopni, histereza 15, bo powrót jest beznadziejnie niski. To na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Benton661 napisał:

A cóż to takiego? Kolego wróbel75,  nie ma czegoś takiego, a w oczy kłuje ... heheh

Robię 5 rzeczy na raz i taka "literówka myślowa" jak już człek coś sobie wbije do głowy to powiela głupoty

Oczywiście histereza

Sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia, sposoby palenia, zawirowywacze były kilka, albo i kilkanaście razy poruszane w tym wątku,  nie widzę sensu pisanie w kółko tego samego.... Wystarczy znależć chwilę i przestudiować temat

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Benton661 napisał:

Na początek wywal sterowanie pogodowe kotłem. Ustaw kocioł na 75 stopni, histereza 15, bo powrót jest beznadziejnie niski. To na początek

W FL to jednak dałbym 70stC, bo przy zadanej 75stC będzie dobijał do 80 a jeszcze jakiś tam nadzór pewnie wejdzie bo nie wiemy czy włączony czy wyłączony.

Podaje link do ustawień w standard: 

 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Benton661 napisał:

Na początek wywal sterowanie pogodowe kotłem. Ustaw kocioł na 75 stopni, histereza 15, bo powrót jest beznadziejnie niski. To na początek

Dzięki za info... Testuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pwltbk napisał:

A zadana temp jaka jest optymalna ?

A uzupełnić profil ciężko?Jak mamy Ci pomóc skoro nic nie wiemy o twojej instalacji:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dragster napisał:

W FL to jednak dałbym 70stC, bo przy zadanej 75stC będzie dobijał do 80

Oczywiście warto wypróbować najpierw tryb standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gegol U mnie w tym momencie jest tak. Zawór 4D otwarty na 25%. Na kaloryfery idzie 35, na podłogę 27. W domu temperatura - jak widać. f9275c1f0e431845e95bcff779f3f4f7.jpg40620986e7bda337bfeafedb1c4f5cf6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pwltbk napisał:

A te nadmuchy itp mam coś zmieniać czy puścić jak jest?

 


Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

 

Poobserwuj płomień na każdym progu mocy. Powinien być spokojny, żółto-pomarańczowy, taki na granicy dymienia. Płomień jasnożółty świadczy o zbyt dużym nadmuchu, wydmuchujesz ciepło w komin. Korygować powietrze i obserwować :)

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Benton661 napisał:

Ustawienia, sposoby palenia, zawirowywacze były kilka, albo i kilkanaście razy poruszane w tym wątku,  nie widzę sensu pisanie w kółko tego samego.... Wystarczy znależć chwilę i przestudiować temat

Benton, ale tu ciągle się coś zmieni. Sam z 20razy ustawiałem ślepo nastawy a po 10 stronach czytałem że to nie to ;-(

Choć nie ulega wątpieniu fakt że warto przeczytać od deski do deski aby coś zrozumieć (taki laik jak ja). Dzięki temu forum wiem ile mam błędów w instalacji i już mniej-więcej wiem czego chcę i dokąd zmierzam.

Za co przy okazji dziękuję zarówno tym którzy mi pomogli jak i tym z którymi się kłóciłem. Doceniam wkład każdego z Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się. Napisałem "na granicy dymienia", ale nie "dymiący" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony, dymiący płomień  jest równie niewskazany co jasnożółty, wręcz biały :)

Ja gdy koryguję powietrze, dobieram tak, by barwa  płomienia  była żółto-pomarańczowa i jest ok

Edytowane przez Benton661
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.