Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, laptop napisał:

jest tylko jedno ale. Obiegi grzewcze sterowane są zaworami mieszającymi z siłownikami, więc można sobie pozwolić na takie nastawy i nawet

Dla tego właśnie przerobiłem instalację pod dwa zawory mieszające. Przy okazji dorzuciłem sprzęgło i zawor ATV w obiegu kotłowym by temperatura powrotu krytycznie nie spadała poniżej 50st. Szczególnie przy dołach w trybie standard. Tutaj nie ma czarów, przy dużej histerezie kocioł na pewno złapie doła.

28 minut temu, tedi90 napisał:

zaręczam że pellet spala się prawidłowo.

Jesteś tego pewny?

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dragster napisał:

Jesteś tego pewny?

Tak naprawde to pewnie by trzeba zrobić analize puchu z kotła z powrotem 40 st, i puchu z kotła z powrotem 60 st, z drugiej strony wiadomo że jak to się mówi i wyższa tem. tym leprzy przetop ! ale czy tak jest w tym przypadku i w jakim stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać po krótkiej przerwie. Słyszałem, że sporo mnie ominęło. Proponuję zluzować gumę w gaciach ;-) albo założyć nowy temat "dajmy se po razie" i tam dawać upust emocjom. Pamiętajcie, człowiek na poziomie trzyma się w pionie! ;-) pozdrawiam i ciepła życzę.

Edytowane przez laptop
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję, że to już koniec problemów z forum.

 

Edit. No i widzę że forum zmigrowane na inny hosting.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkich przepraszam za niepotrzebne emocje. Po czasie zorientowałem się, że można trolla zablokować, co też zrobiłem. A kipi i tak jest lepszy od jakiś tam badziewi, hehe.
Niech moc będzie z Wami

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak ( po czasie piszę, bo miałem ograniczony dostęp do serwisu) o co gościowi chodziło?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął się czepiać, że lajkujemy posty, potem krytykował czyjeś ustawienia kotła a na koniec klasycznie - obrotowy palnik. Nie wiem, po co tu przylazl. A jako, że miałem zły dzień, to usłyszał kilka ciepłych słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Gosciowi chodzilo o jedno. Czlowiek chcialby sie czegos dowiedziec. Najlepsza nauka to obserwacje jak robia to inni. Jakie sa plusy tego czy tamtego. Zwykle tak. Ale na watku Kipi zrobilo sie tak cukierkowo ze az do omdlenia. Poziom i merytoryka niektorych postow… szkoda slow. To tez przylaczylem sie do trendu. Halo a kuku- like, kupilem pellet- like, nie bylo mnie a jestem-like. Panowie, o matko i corko, trzymajcie jakis poziom. Forum jest jednak dla wszystkich. No a ze tez moglem miec zly dzien to po prostu nie nazwalem tego dosadnie. A kazdy odczytal to sobie jak chcial. I tyle.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230 aleś się uwziął. Kto chce to wyczyta sobie merytoryczne posty. Jak chcesz to Ci pokolorujemy to co istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha dobre. A tak z innej beczki, mój econet nie daje się zaktualizować, macie jakieś pomysły .

 

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też, w Plumie powiedzieli ze aktualizacja jest nie dla naszego ecoNETU, tak na być, później poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor 4 drogowy z silownikiem i osobnym sterownikiem tech 431n. Ustawione sterowanie pogodowe kociol ustawiony na 68 stopni a temperatura za zaworem plywa, zalozmy ze zadana to 40 stopni a plywa w granicach 30-50 stopni. Mozna jakos poprzestawiac parametry zaworu co by lepiej regulowal temperature za zaworem i ja utrzymywal ewentualna odchylka jak juz to np. -2/+2 stopnie ? Moze jakos praca palnika wplywa na temperature zaworu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Wygląda na przeregulowanie. Praca palnika nie wpływa na zawór ale praca pomp, zmiany temperatury czy odbiór ciepła już tak. Jeśli temperatura waha się od 30-50 to znaczy, że doszło do oscylacji/przeregulowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba dostosować do konkretnej instalacji. Podaj jakie masz te parametry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
56 minut temu, alfiorz napisał:

Zawor 4 drogowy z silownikiem i osobnym sterownikiem tech 431n. Ustawione sterowanie pogodowe kociol ustawiony na 68 stopni a temperatura za zaworem plywa, zalozmy ze zadana to 40 stopni a plywa w granicach 30-50 stopni. Mozna jakos poprzestawiac parametry zaworu co by lepiej regulowal temperature za zaworem i ja utrzymywal ewentualna odchylka jak juz to np. -2/+2 stopnie ? Moze jakos praca palnika wplywa na temperature zaworu? 

Mialem ten sterownik. Jak dokladnie pamietam to trzeba wejsc w tryb instalatora i wylacz albo obniz do 35 stopni ochrone powrotu. Kontrole temperatury ustaw na min 60 - 90 sek. Wspolczynnik proporcjonalnosci 10 lub wyzej. Skok jednostkowy 2 do 5 %. Minimalne otwarcie na 10 do 20%. Powinno sie uspokoic. Zeby zawor zachowywal sie stabilnie trzeba obserwowac zawor i dograc parametry jakie podalem wyzej. Zalezy tez jak jest to wszystko jest podlaczone. Czy jest sterownik pokojowy, jaki, czy zawor jest sterowany pogodowo, jaka jest instalacja, wydajnosc pompy itd. Wszestko ma wplyw na mozliwosc sterowania i na zachowanie zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor sterowany pogodowo. Ochrona powrotu na 45 st. Wspolczynnik proporcjonalnosci zmieniony na 7 a fabrycznie 5, przerwa pomiaru na 10 sekund fabrycznie na 30s, minimalny skok na 29% fabrycznie 5% , skok jednostkowy 80% fabrycznie 5% Po zmianie fabrycznych parametrow sa wlasnie skoki temperatur mniejsze ale w zakresie jaki podalem. Na fabrycznych wartosciach zawor otwieral sie na maksa i zamykal. Temperatura skakala jeszcze bardziej. Jezeli przerwa pomiaru byla dluga to temp. zaworu dochodzila do 60 st. i potem spadala do 20 nim znowu zawor sie zamknal. Brak sterownika pokojowego gdyz nie sprawdzal sie stad wybralem sterowanie pogodowe i programowalne glowice na kaloryfery  

 

Edytowane przez alfiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Strasznie masz to rozjechane. Odpowiem pozniej i postaram sie pomoc. U mnie ten sterownik sprawowal sie wysmienicie.

Aha. wazne zeby pompka pracowala stale.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to wygląda, z tym że mam też sterowanie pokojowe. Na wykresie podgląd temperatur z początku poprzedniego sezonu grzewczego. Temperatury kotła i powrotu. Jak widzisz, u mnie też nie całkiem idealnie ten powrót wygląda. Miałem jeszcze wcześniej inna przygodę - kabel czujnika temperatury powrotu nie był dokładnie przykrecony w sterowniki i dane mi skakały... Przy wyłączonym kotle temperatura robiła cyrki, po dokręceniu kabla się ustabilizowała (trzeci wykres).b51e16ad8b7069bb1ad4d89e275d6032.jpgdfb96f072a623944f370225f469dccda.jpgff6f0fed41a5c1dae083f37256655050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.