Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

No ale przez uchylone drzwiczki też się da chyba coś nieco pokazać

Widzę @maronka że znudził ci się już mpm, więc innych chcesz podglądać przez uchylone drzwiczki. ;)

Nie ładnie tak.

 

Ale powinieneś wiedzieć, że dla palnika na pellet lewe powietrze podane nagle do komory palnika to całkowite zakłócenie procesu palenia,

więc jak nie ma wizjera ze szkłem to nic się nie uchyla.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @maronka widzę , że na tak  po mału zmierzasz do podjęcia jedynie słusznej decyzji w swym życiu aby sobie ulżyć, z obsługą kotłowni. Patrząc jednak na Twój dom do ogrzania i instalację, która opiera się na dużych przekrojach i zapewne nie ocieplonych i tak dalej. Skonsultuj to np. z @samborem byś później nie narzekał na koszty modernizacji . Wiec na spokojnie wszystko rozważ i policz rozważnie. Uwzględnij cenę pelletu w okolicach 1000  zł byś później nie narzekał. Choć na pewno z naszej strony nie zostaniesz na przysłowiowym lodzie, nie miej jednak musisz ze swej strony wszystko rozważyć.

Dlaczego o tym piszę. A no dlatego iż mam porównanie obok siebie i swej sąsiadki. Kobieta w mym wieku żyje obecnie z mamą lat 85. Dom nie ocieplony parterowy podpiwniczony lecz w piwnicy brak grzejników. Powierzchnia do ogrzania około 140 m2. Pustak pustka pustak. Strop betonowy słabo ocieplony. 

Kobieta jednak zdecydowała się na grzanie pelletem ponieważ pracuje zawodowo i nie ma czasu na czarne złoto i drewno. Zarabia godnie i stać ją na pellet. Jest zadowolona. Choć kocioł na pellet praktycznie nie stygnie gdyż latem też grzeje wodę pelletem. Całym rokiem spala około 5,500 tony pelletu . Ale dom jak pisałem. W domu cały czas utrzymuje w okresie zimowym temperaturę około 21,5 stopnia. Jak wchodzisz do niej to jest efekt cieplny  Przez dłuższy czas przebywania u niej bez kapci nie odczuwa się chłodu. A wręcz jest ciepło. 

Tak , że przemyśl to wszystko tak byś był zadowolony. No i oczywiście uwzględnij naszą i Twoją strefę klimatyczną to też ma bardzo duże znaczenie w kosztach ogrzewania.

Pozdrawiam.

 

Edit. Ja jestem zwolennikiem zaworu 4D zaś @sambor nie ma lepsze rozwiązania. Ale co komu wygodne. 

U mnie był efekt skraplania się wody w wyczystce ,przy ekogroszku i jego przygodzie 2 letniej lecz po założeniu 4D o czym wcześniej pisał @Darek21 już ten efekt nie występuję NIGDY. Jestem bardzo zadowolony. 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i żeście napłodzili przez weekend  :D Więc w takim układzie poproszę o pomoc na PW co do ustawień ecostera i harmonogramu. Skoro piszecie ze hula z 850 bo ja do tej pory nie mogę ogarnąc skubańca bo za każdym razem jak zaznaczam ecoster to mi wyłącza kocioł. Nie wiem czy ma jakieś pozostałości po 800-ce czy faktycznie moja 850 jest coś uwalona. Nie chce tu rozgrzewac dyskusji dotyczącej ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kocur34 , aż się boję z Tobą zaczynać temat ustawień w harmonogramie po Twych przygodach ze słonecznikiem i innymi wynalazkami , gdyż nie wiem czy palnik da radę na Twym pellecie   ;) . Jak już będziesz gotów to daj znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin nie bój się. Jestem gotów bo temperatury powyżej 0. Teraz już bardziej dla samego siebie chcę się w to pobawic. Na tą chwilę i tak nie będę opierał się na ecosterze bo go w lipnym miejscu zamontowałem (tu mi pasowało) bo pod podłogą lecą przewody grzejne do wiatrołapu a że cały czas grzeje to i ecoster nie pokazuje prawidłowych temperatur.  Jak go przerzucę w inne miejsce to wówczas się zastanowię nad rozwiązaniem z wyłączaniem pompy CO. Ale to bajka na następny sezon grzewczy. Ostatnio sprawdziłem i podłoga kamienna u mnie po 1,5h łapie temperaturę. Teraz jeszcze przekalkulowałem sobie że niestety jak chce się miec drewniano-kamienne podłogi (góra dół) to trzeba zrobic dwa obiegi i do tego również się przymierzę. Na pewno patrząc na innych userów pomogło przy sterowaniu pogodowym podniesienie temperatur zasilania od 29 do 45 stopni bo o wiele lepiej podłogówka mi się sprawdziła. Tak więc robin nie panikuj pisz elaborat na pw jak ustawic harmonogram bo w niedziele niby -7 stopni zapowiadają więc sprawdzimy ;)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę @maronka że znudził ci się już mpm, więc innych chcesz podglądać przez uchylone drzwiczki. ;)

Nie ładnie tak.

 

Ale powinieneś wiedzieć, że dla palnika na pellet lewe powietrze podane nagle do komory palnika to całkowite zakłócenie procesu palenia,

więc jak nie ma wizjera ze szkłem to nic się nie uchyla.

Witam kolegę ,no ale wielkość kity widać,a swoją drogą to jak ustawiacie parametry na oko jak nie patrzycie na kitę,trzeba uchylić i podejrzeć czy może trochę powietrza ,czy mniej pelletu ,słowem ustawić palnik na oko ,aż tak będzie się różnił płomień niż w zamknięciu,nie jest to trochę tak jak się ustawia palnik do spawania,dawkuje powietrze tak by syczało i paliło na niebiesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @maronka widzę , że na tak  po mału zmierzasz do podjęcia jedynie słusznej decyzji w swym życiu aby sobie ulżyć, z obsługą kotłowni. Patrząc jednak na Twój dom do ogrzania i instalację, która opiera się na dużych przekrojach i zapewne nie ocieplonych i tak dalej. Skonsultuj to np. z @samborem byś później nie narzekał na koszty modernizacji . Wiec na spokojnie wszystko rozważ i policz rozważnie. Uwzględnij cenę pelletu w okolicach 1000  zł byś później nie narzekał. Choć na pewno z naszej strony nie zostaniesz na przysłowiowym lodzie, nie miej jednak musisz ze swej strony wszystko rozważyć.

Dlaczego o tym piszę. A no dlatego iż mam porównanie obok siebie i swej sąsiadki. Kobieta w mym wieku żyje obecnie z mamą lat 85. Dom nie ocieplony parterowy podpiwniczony lecz w piwnicy brak grzejników. Powierzchnia do ogrzania około 140 m2. Pustak pustka pustak. Strop betonowy słabo ocieplony. 

Kobieta jednak zdecydowała się na grzanie pelletem ponieważ pracuje zawodowo i nie ma czasu na czarne złoto i drewno. Zarabia godnie i stać ją na pellet. Jest zadowolona. Choć kocioł na pellet praktycznie nie stygnie gdyż latem też grzeje wodę pelletem. Całym rokiem spala około 5,500 tony pelletu . Ale dom jak pisałem. W domu cały czas utrzymuje w okresie zimowym temperaturę około 21,5 stopnia. Jak wchodzisz do niej to jest efekt cieplny  Przez dłuższy czas przebywania u niej bez kapci nie odczuwa się chłodu. A wręcz jest ciepło. 

Tak , że przemyśl to wszystko tak byś był zadowolony. No i oczywiście uwzględnij naszą i Twoją strefę klimatyczną to też ma bardzo duże znaczenie w kosztach ogrzewania.

Pozdrawiam.

 

Edit. Ja jestem zwolennikiem zaworu 4D zaś @sambor nie ma lepsze rozwiązania. Ale co komu wygodne. 

U mnie był efekt skraplania się wody w wyczystce ,przy ekogroszku i jego przygodzie 2 letniej lecz po założeniu 4D o czym wcześniej pisał @Darek21 już ten efekt nie występuję NIGDY. Jestem bardzo zadowolony. 

Mam tego pełną świadomość i dlatego wymiennikiem moim mógłby być tylko kocił mpm ds w którym się super spala drewno ale też ładnie odbiera na palniku kipi ,jeden z kolegów na mocy 16 kw miał 100 temp spalin więc dla mojego komina jeszcze akceptowalna a i ekonomiczna a w razie dramatu połowa sezonu na drewnie ta łagodniejsza a połowa na palniku,ale pelet za 600 tylko mnie interesuje bo za 1000 to mam pewną wtopę i palenie 15/7 15h palenia 7 odpoczynek wtedy i moc może być większa i w nocy się lepiej śpi,mnie nie przeszkadza iść i włączyć i wyłączyć kocioł ręcznie,tak jak teraz tylko szybciej

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papen przepraszam ! nie chciałem cię  urazić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie ma problemu. Ja dziękuję za wszystko, czego się tu dowiedzialem. Piwko dla Ciebie i reszty też

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę ,no ale wielkość kity widać,a swoją drogą to jak ustawiacie parametry na oko jak nie patrzycie na kitę,trzeba uchylić i podejrzeć czy może trochę powietrza ,czy mniej pelletu ,słowem ustawić palnik na oko ,aż tak będzie się różnił płomień niż w zamknięciu,nie jest to trochę tak jak się ustawia palnik do spawania,dawkuje powietrze tak by syczało i paliło na niebiesko

 

Jeśli płomień jest 100% a ścianki kotła są w odpowiednim kolorze, pellet dobrze się dopala, to ja się tak kitą płomienia nie przejmuję. 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% płomienia nie zawsze idzie w parze z tym co widać poza palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są inne dane służące do oceny czy dobrze się spala. Poza tym nigdy nie będziesz do końca miał pewności, że masz dobrze wszystko (patrz optymalnie) ustawione bez dobrego systemu pomiarowego, który pomoże Ci w takim doborze ustawień, byś mógł wycisnąć max z paliwa

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to przy obserwacji płomienia, który wychodzi z rury to zawsze będzie ocena subiektywna nigdy obiektywna. Dana ze sterownika %Płomienia już trochę więcej przypomina pewien subiektywizm w ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mi się udało, nagrałem ten filmik. Normalnie w kotle znajduje się jeszcze półka szamotowa, którą na potrzeby filmu wyjąłem. Nadmuch na moją max moc na której palę w zasadzie w 100% czasu -  to 47%, przy mniejszych dałem trochę mniej ale dobrałem te nadmuchy tak na oko. Zdaję sobie z tego sprawę, że ktoś może stwierdzić, że za duży lub za mały nadmuch. Powtórzę jeszcze raz nie pale na tych małych mocach więc nie miałem szans dobrać odpowiedni ich poziom.

 

Miłego oglądania z dedykacją dla Maronki :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ja bym zmniejszył nadmuch 44% to max! Film pierwsza klasa Mistrzu i pali się jak powinno jak widać na filmie.

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy 44 nie robił mi się ten siwy nalot na ściankach kotła jak dobiłem na 47 już tak. Więc tak zostawiłem. W piecu nie ma lewego powietrza bo też okno musiałem otworzyć tak mi było gorąco przy nagrywaniu oraz ma do pokonania dwie półki szamotowe.  Więc sam juz nie wiem. .

Natomiast zawsze chętnie słucham dobrych rad.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to trzeba tak zostawić w takim razie jak ściany białe ;). Ale ta temperatura spalin to aż wierzyć mi się nie chce jak to możliwe. Też bym tak chciał a mam prawie dwa razy większa i w żaden sposób nie mogę obniżyć ale to uroki smieciucha. Półki się robią to może urwę parę stopni

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś na tyle rozpali, że zaproponuję mnie do Oskarów w nominacji -gorące film krótkometrażowe B)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie starym mam to nagrane i chyba lepiej widać niż na zdjęciach

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.