Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Dragster, standardowe styropianowe dylematy, czy dać 20cm 0,040 czy 15cm 0,031 :) Ja zdecydowałem się na drugą opcję, koszt niemal jednakowy.

 

To tak jak z PV - teraz sam się zastanawiam, czy wyłożyć ~4500zł za 3kW, jeżeli realnie ta kwota to ponad 3lata kwoty rachunków za prąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar założyć PV i czasu zwrotu nie będe liczył , ważne jest to że urządzenie nie przynosi więcej strat , tylko od dnia założenia zaczyna zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie przeróbka to polega tylko na wstawieniu bufora, zwiększenie naczynia przelewowego (do układu otwartego) lub zwiększenie naczynia przeponowego ( dla zamkniętego) - przy 1000l mam 80l zbiornik. Kwestia zasilenia bufora od strony kotła ( mam laddomat, uważam, że najprościej + ochrona powrotu ) no i kwestia podłączenia zasilenia układu CO za buforem. Ilości wody to raczej też nie problem by zwierzyć.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robić bufor czy nie robić? Ja już wiem b2e400ec88cd0eeb22a3115f406a81a0.jpg91596f1421ce1f67265bcfc20af8de18.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robić bufor czy nie robić? Ja już wiem b2e400ec88cd0eeb22a3115f406a81a0.jpg91596f1421ce1f67265bcfc20af8de18.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

To jest masakra , w dwie godziny nagrzać na cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o wielkość bufora. Ja nie wiem ile mam w obiegu, może to być 350l, a może i 500 l. Jak w moim przypadku dobrać bufor do mojej wielkości obiegu, żeby to miało ręce i nogi. Bo jak Tomek ma 250 l obiegu i 1000 l bufora, to ma to sens. Ale jeśli ja mam 500 l obiegu, to 1000 l może być mało, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tak, że będzie każdy miał tak jak Tomek. Jak nie nagrzejesz to nie będzie ciepło. Tomkowi kW nie rozmnażają się z powietrza, kwestia wykorzystania sprawności urządzenia grzewczego, tez ma straty na wymienniku, ogólnie tak jak my wszyscy. Dla niego rozwiązanie dobre, a dla kogoś kto sparował dom z zapotrzebowaniem np. 10kW i kotłem 15kW i palnikiem 16kW już niekoniecznie to będzie miało sens. Każda instalacja jest inna, każdy dom też.

Edytowane przez arekgr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką powierzchnię ogrzewasz Promyk, bo że dom, to można się domyślić? Ile spalałeś pelletu np. w ostatnie mrozy i przy jakiej temp w pomieszczeniach?

 

400 m2 z tego 200 m2 na 22 oC a pozostała część na 15 oC

W ostatnie mrozy było różnie bo akurat walczyłem z ustawieniami - nie wiedzieć czemu palnik pewnego dnia stracił wszystkie ustawienia i robił co chciał. Pomógł reset - czyli przywrócenie ustawień fabrycznych i powolne wprowadzenie nowych ustawień. Trwało to kilka dni ale udało się - w najgorszą pogodę przy grzaniu całej powierzchni na 100% czyli 22oC wychodzi 60 kg/doba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 m2 z tego 200 m2 na 22 oC a pozostała część na 15 oC

W ostatnie mrozy było różnie bo akurat walczyłem z ustawieniami - nie wiedzieć czemu palnik pewnego dnia stracił wszystkie ustawienia i robił co chciał. Pomógł reset - czyli przywrócenie ustawień fabrycznych i powolne wprowadzenie nowych ustawień. Trwało to kilka dni ale udało się - w najgorszą pogodę przy grzaniu całej powierzchni na 100% czyli 22oC wychodzi 60 kg/doba 

 

Czyli jesteśmy w tym samym klubie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76

 

Przypuszczam, że i 2000l mogło by być mało. Nie chodzi o pojemność wodną tylko zapotrzebowanie na ciepło budynku i co jaki czas ma być nagrzewany.

 

Polecam przeczytać: http://czysteogrzewanie.pl/instalacja-grzewcza/bufor-ciepla/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy panowie jęczycie z tym spalaniem. Z całym szacunkiem, ale jak było stać na konia to musi być stać na bat.

Czytam Wasze opisy budynków i powierzchni do ogrzania i tak się zastanawiam, czego się spodziewaliście wybierając ogrzewanie pelletem? Oszczędności? To chyba niektórzy nie odrobili pracy domowej, zanim dokonali zakupu. Marketing odnośnie spalania wszystkiego zrobił swoje. Ogrzewanie pelletem z założenia ma być wygodne i eco...

Będzie jeszcze drożej, bo jest ciśnienie na walkę ze smogiem, palniki idą jak bułki z rana, popyt rośnie w błyskawicznym tempie, dopłaty...

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy panowie jęczycie z tym spalaniem. Z całym szacunkiem, ale jak było stać na konia to musi być stać na bat.

Czytam Wasze opisy budynków i powierzchni do ogrzania i tak się zastanawiam, czego się spodziewaliście wybierając ogrzewanie pelletem? Oszczędności? To chyba niektórzy nie odrobili pracy domowej, zanim dokonali zakupu. Marketing odnośnie spalania wszystkiego zrobił swoje. Ogrzewanie pelletem z założenia ma być wygodne i eco...

Noi jest wygodne i eco. Dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop, ja zakładałem spalanie dwa razy wyższe niż miałem w śmieciuchu, czyli przy pellecie ok 8 ton. Raczej nie pomyliłem się. Ale gdy to zakładałem rok temu, to i cena pelletu była niższa. Jak mówiłem, nigdy nie wróciłbym do poprzedniego palenia, pomimo dużo wyższych kosztów. Miałem świadomość, że za wygodę się płaci. Widzisz coś złego w tym, że ze spalania 5 worków przy mrozie -20 stopni, chciałbym urwać chociaż jeden worek? Zastanawiam się tylko, czy mam  żyć z obecnym spalaniem czy mogę coś poprawić. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76

 

Przypuszczam, że i 2000l mogło by być mało. Nie chodzi o pojemność wodną tylko zapotrzebowanie na ciepło budynku i co jaki czas ma być nagrzewany.

 

Polecam przeczytać: http://czysteogrzewanie.pl/instalacja-grzewcza/bufor-ciepla/

 

No i dzięki za odpowiedź. Nie mam możliwości pomieścić ponad 2m3 wody dodatkowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie widzę w tym nic złego. Nie licz jednak na to, że zmianą kalorii czy wiatrem urwiesz 15/25kg (zależy co tam kupujesz). Bufor- wszystko super, tylko kiedy to zacznie się zwracać:-/ nie mam na myśli pojemności rzędu beczka po kapuście.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 160 metrów.

 

Dzięki misiek. Teraz mam porównanie. W moim przypadku bufor nie wchodzi w rachubę, bo najzywaczniej w świecie, nigdzie go nie zmieszczę. Gdy budowano dom, w którym mieszkam, nikt nie myślał o wynalazkach typu bufor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poczytajcie sobie jeśli chodzi o dobór poj. bufora. Kupowałem bufor jak grzałem od góry węglem w viadrusie. Przy pellecie nie ma potrzeby dobierać takiej wielkiej pojemności. Tu raczej chodzi o peleniu na nominalnej mocy palnika (maksymalnej sprawności), co nie oznacza załączania palnika jeden raz na dzień. Wystarczy 500-800l. Na dzień dzisiejszy dla palnika takiej wielkości bufora bym szukał .

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.