Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jest możliwe bez ważenia na tak zwane oko ustawić tą wagę pelletu ,coś jak w ekogrochu obserwowanie palnika i wysokość spalanego opału i na tej obserwacji oprzeć czy za mało idzie pelletu czy za dużo czy w sam raz,rozumiem że w kipi patrzymy na płomień i popiół pozostający w palniku ,jak za mały płomień na max mocy to zmniejszamy wagę,jak za duży i nie dopala,zapełnia się palnik jak u kolegi aliorz bodajże -to zwiększamy wagę ,oczywiście jest to uproszone ,nie uwzględniające mniejszych mocy i nadmuchów i czasu i częstotliwości czyszczenia,i jeszcze pewnie paru rzeczy ,matko jest tych parametrów trochę a kolega chce wejść w kocioł z palnikiem defro ,nastawić moc lub temperaturę na kotle i zapomnieć o kotle ,chyba się troszkę zdziwi 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja napewno też, ja na razie mam dno płaskie więc może dlatego jest to bardziej zauważalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwe bez ważenia na tak zwane oko ustawić tą wagę pelletu ,coś jak w ekogrochu obserwowanie palnika i wysokość spalanego opału i na tej obserwacji oprzeć czy za mało idzie pelletu czy za dużo czy w sam raz,rozumiem że w kipi patrzymy na płomień i popiół pozostający w palniku ,jak za mały płomień na max mocy to zmniejszamy wagę,jak za duży i nie dopala,zapełnia się palnik jak u kolegi aliorz bodajże -to zwiększamy wagę ,oczywiście jest to uproszone ,nie uwzględniające mniejszych mocy i nadmuchów i czasu i częstotliwości czyszczenia,i jeszcze pewnie paru rzeczy ,matko jest tych parametrów trochę a kolega chce wejść w kocioł z palnikiem defro ,nastawić moc lub temperaturę na kotle i zapomnieć o kotle ,chyba się troszkę ździwi

 

Jakąś wagę trzeba podać, bo fabrycznie jest 1100g. A jak u Ciebie podajnik w teście naważy 2000g. to nic z tego nie będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś wagę trzeba podać, bo fabrycznie jest 1100g. A jak u Ciebie podajnik w teście naważy 2000g. to nic z tego nie będziesz wiedział.

No niby tak ale obserwując palnik będę widział,czy nie ,że za dużo tego pelletu podaje ? Bo zmierzam do tego iż umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków jest lepsze niż ciągłe ważenie,po,prostu to ważenie raz w tygodniu byłoby wkurzające i ja na pewno bym nie ważył tylko reagował w sposób wyżej opisany ,no może pierwszy raz by uwzględniło nachylenie podajnika,i wagę bym podawał ale taką z powietrza ,by pasowała pod to co chcę uzyskać

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka ja ustawiam na tak zwane "oko" bo mój stary sterownik nie umożliwia przeliczania wagi i kaloryczności na kW. Wiem ile sypie w kg tylko dlatego, że chciałem się dowiedzieć jaką właściwie moc ustawiłem na min i max. Ważenie zrobiłem dopiero po ustawieniu "na oko" palnika (dokładniej na oko, popiół i temperaturę spalin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak myślałem że jest ktoś kto to ogarnął na oko , ważeniem to można się raz na rok wspomóc by przekonać się że to co się prędzej wpisywało w miarę się zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważenie - ta procedura trwa 6min. więc nie jest jakość szczególnie uciążliwa, obserwacja zaś płomienia czasem jest trudna. Najlepiej jak jest możliwość obserwacji płomienia gdy kocioł jest zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknęła i u mnie ale już tak miałem. Panowie dzisiaj wyłączyłem kociołek zdalnie. Jednak zaskoczyło mnie to że z poziomu sterownika nie mogłem go włączyć, ale zadziałało ponownie zdalne włączenie. Ależ mam zabaweczkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę to podpowiedzcie mi odnośnie harmonogramu z poziomu econeta. Te niebieskie słupki to czas kiedy działa? Jak to ustawić?

 

 

Martwię się o alfiorza nie daje znaku życia czyżby poległ z tym palnikiem?

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie harmonogramu to u mnie to tylko działa obniżenie temperatury a nie dział funkcja załączania i wyłączania palnika (ecomax 860P3). Nie mogę się doprosić załączenia tej funkcji w moim sterowniku. Niebieskie słupki to załączenie.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia od mojego znajomego instalatora. Zamontował palnik u kobitki.

Po tygodniu babka dzwoni, że przestało grzać. On pyta, czy dosypała pani peletu? Ona, że nie. No to wrzuci pani parę worków do zasobnika.

Za pół godziny babka dzwoni, że dorzuciła parę worków, ale palnik się zepsuł i nie działa.

Gość zajeżdża do niej, otwiera zbiornik, a tam parę worków... Całych, z niewysypanym peletem.

 

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknęła i u mnie ale już tak miałem. Panowie dzisiaj wyłączyłem kociołek zdalnie. Jednak zaskoczyło mnie to że z poziomu sterownika nie mogłem go włączyć, ale zadziałało ponownie zdalne włączenie. Ależ mam zabaweczkę ;)

To dziwne ja mogę załączać zdalnie i ponownie włączać z poziomu sterownika w kotłowni i na odwrót.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek0407 ja mam cały czas wrażenie że ten mój sterownik coś szwankuje. Spisuję sobie zauważone problemy i wyśle go po sezonie do pluma. Dobrze że mam pompę ciepła to kotłownia może stać w lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknęła i u mnie ale już tak miałem. Panowie dzisiaj wyłączyłem kociołek zdalnie. Jednak zaskoczyło mnie to że z poziomu sterownika nie mogłem go włączyć, ale zadziałało ponownie zdalne włączenie. Ależ mam zabaweczkę ;)

 

Włączenie i wyłączenie kotła u mnie działa tak samo jak u Ciebie, mogę to zrobić tylko przez econeta. Tak samo np. z ustawieniem niektórych wartości nadmuchu, jedne mogę zrobić z poziomu sterownika, a inne tylko przez econeta. Ale zauważyłem, że gdy kilka dni temu econet nie miał połączenia z serwerem, to mogłem wszystko robić z poziomu sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba plumowi dać robotę niech pracują nad poprawkami. Oby tylko nie było z tymi ich sterownikami jak z komputerami. W nowych jest wsparcie i aktualizacje w starych zapomnij  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie teraz połączenie z serwerem, 19:40?

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie coś znowu z Play u mnie c4890ebd8a315e110f4cfcfb1b1bbaf8.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest nowy produkt, poza tym nie do naszych palników tylko podajnikowców węglowych

 https://www.varmo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.