Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wyłączę palnik na noc to niejako przejdzie i zaliczy tą procedurę czyszczenia czy i tak sobie drugi raz w dzień wyłączy by przeczyścić się ? Dokładnie to chodzi mi o to by uniknąć częstego wyłączania się palnika i jak już musi raz na dobę to chciałbym wtedy grzać mocniej w dzień a w nocy w ogóle ale żeby nie byłu dodatkowej procedyry czyszczenia tylko w czasie wyłączania mojego wymuszonego lub czasie włączania rano 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można go ustawić tak że pójdzie tylko w dzień , a w nocy będzie stał , po pracy oczywiście się wyczyści , ale czy jeszcze w międzyczasie będzie się czyścił to nie wiem. Może ktoś pomoże w tym pytaniu?

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ustawić czas czyszczenia w zakresie od 1h do 250h. (Sterownik ecomax 860P)

post-65375-0-36874900-1520096799_thumb.png

Edytowane przez Tomek0407
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha , noi wszystko jasne , można ustawić 250 godzin czyszczenie , bo i tak będzie się czyścił średnio co 12 godzin. Dzięki Tomek0407

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli poprzez lekko zawiłe kombinacje można w miarę logicznie i praktycznie to wszystko poukładać ,a ciekaw jestem co by było gdybym ustawił 250h i palił non stop ,zapcha się ,popsuje ,czy przełknie to lekkim dytkiem  ? Pytania są pod kątem moich problemów z moją starą instalacją

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu musisz to sprawdzić. Im lepsze paliwo to napewno w większych odstępach czasu można korzystać z trybu czyszczenia automatycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I punkt rosy też pewnie można ominąć wiedząc kiedy następuje i dać parę stopni więcej lub jak wspomniałem tak jak teraz grzanie dzienne w wyższej temperaturze a na noc odpoczynek ,peletu pójdzie plus minus tyle samo a kocioł będzie miał zdrowsze warunki pracy a w nocy się lepiej pośpi jak chłodniej ,kusi mnie ustrojstwo a psuje się ten palnik czy raczej bezawaryjny jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli śmiga aż huczy a wygoda jaka ,popiół podobno raz na dwa tygodnie,raz na tydzień zbiornik raz na miesiąc pewnie wymiennik i sam palnik zdałoby się ręcznie wyczyścić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o co pytasz zależy przede wszystkim od jakości pelletu. Bo można mieć w piecu czysto na pelecie z górnej półki, a można mieć kupe pyłu i spieki w palniku, jak się pali byle czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda ,dziś przywiozłem z dworu dwie taczki drewna i na próbę załadowałem cały kocioł i  nie chce się palić ,kombinuję już z godzinę i trochę się rusza ,zmarznięte drewno w ds-e ma ciężko jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego maronka  ,a co ty się tak boisz tego czyszczenia  ? wszystko można poustawiać jak komu pasuje, chcesz  mieć 40st na piecu  to będzie, chcesz żeby palnik chodził na okrągło  to będzie chodził , będziesz chciał żeby kocioł grzał w określonych przez ciebie godzinach to tez da rade , ja mam dwa palniki w różnych piecach ,jeden chodzi dwa sezony drugi pracuje już pełny rok i jak na razie bez usterki .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka pamiętaj jak już kupisz palnik to przynajmniej ze sterownikiem 850. Możesz palić na niskiej temperaturze, z harmonogramem jakim chcesz i z mocą jaką chcesz (byle w zakresie). W automacie lub będziesz go "odpalać" ręcznie. Jak padnie zapalarka możesz odpalić podpałką do grila i pościć go w FL. W sumie palnik i sterowanie robi wszystko czego byś chciał. Ważne byś był świadomy tego co może się stać i jakie są konsekwencje palenia pelletem w niskiej temperaturze kotła i spalin. O tym, że raczej będzie drożej też musisz wiedzieć. Wiadomo coś za coś.

Edytowane przez Dragster
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez ostatnią dobę odpalał się 9razy - w sumie 370min pracy. Musiałem ustawić histerezę na 1* i moc min na 10kW, jak spadała moc to działo się najgorsze co może, czyli próba "wstawania" palnika z małej mocy do maksymalne.

 

Ogólnie ~18-20kg zjadło na dobę w ostatnie mrozy. Temp w domu ~15,5-16*.

 

Muszę sobie na półkę wrzucić zapalarkę zapasową, zbliżam się do 800 odpaleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba i ja o zapalarce muszę pomyśleć. Licznik od 22 grudnia 2016.e106a269b6cf22ba27a66fd9498a0cec.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

b17f7bdeeb550f45d2ee1f1689ec7cf6.jpg

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba jeszcze mogę poczekać z kupnem zapalarki , na dzień dzisiejszy jest 120 rozpaleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka pamiętaj jak już kupisz palnik to przynajmniej ze sterownikiem 850. Możesz palić na niskiej temperaturze, z harmonogramem jakim chcesz i z mocą jaką chcesz (byle w zakresie). W automacie lub będziesz go "odpalać" ręcznie. Jak padnie zapalarka możesz odpalić podpałką do grila i pościć go w FL. W sumie palnik i sterowanie robi wszystko czego byś chciał. Ważne byś był świadomy tego co może się stać i jakie są konsekwencje palenia pelletem w niskiej temperaturze kotła i spalin. O tym, że raczej będzie drożej też musisz wiedzieć. Wiadomo coś za coś.

Dokładnie . Kolega dragster dobrze mówi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalarkę dobrze jest mieć pod ręką  ( jeść nie woła ) a w razie złego da się wymienić zanim kocioł ostygnie , u mnie już leży na półce od miesiąca .                                             Kolego papen był już ten serwisant ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po niedzieli. Nie dał rady, bo jest serwisantem firmy na D i musiał robić gwarancyjny serwis kotła u innego klienta Oby do poniedziałku, ma być cieplej

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I punkt rosy też pewnie można ominąć wiedząc kiedy następuje i dać parę stopni więcej lub jak wspomniałem tak jak teraz grzanie dzienne w wyższej temperaturze a na noc odpoczynek ,peletu pójdzie plus minus tyle samo a kocioł będzie miał zdrowsze warunki pracy a w nocy się lepiej pośpi jak chłodniej ,kusi mnie ustrojstwo a psuje się ten palnik czy raczej bezawaryjny jest? 

Widzę kolego ze ciśnienie na montaż palnika wzrasta.Gdybym miał pewność stałości ceny i dostaw dobrego peletu też pewnie wstawiłbym palnik do swojego kociołka.Kusi mnie dobra modulacja mocy,odpycha koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w mpm-e mówili że 1000 odpaleń a kolega wyżej ma ponad 3000 ,to jest już ok praktycznie to nie problem ,tym bardziej że idzie odpalić podpałką,toć teraz 2x dziennie odpalam podpałką mojego ds-a ,a czyszczenia to ja się nie boje tego raz na tydzień czyszczę i jest fajnie,tego czego się boję to awarii lub że sam coś spieprzę ale od czego mamy wspaniałych kolegów z forum,a swoją drogą to gonicie nas z ilościami stron z mpm ds -mamy 441 stron a witam kolegę carinus ,no powiedz sam że jakiś bajer ten palnik jest a im więcej wiem tym mądrzejszy umrę

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wcześniej miał czas na czytanie forum, to pewnie byłoby mniej odpaleń i bym zaoszczędził na pelecie

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.