Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Bo posłuchał przy wyborze kotła starych filozofów - mi też każdy chciał na siłę wepchać 25-26kW, gadali że 19-20kW nie da rady itp itd. Gdybym nie doczytał i nie dopytał tutaj - miałbym pewnie kloca w kotłowni. I dziwić się że ludzie później mają problemy...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po tygodniu palenia palnika KIPI wygląda to tak:

 

295d89ba86ccdad0gen.jpg

 

d0bb2f4fae6c6bb3gen.jpg

 

Chałupa 250m2, docieplona 15cm styro i 35cm wełny na poddaszu. Kocioł, 25kW, palnik 6-26.

Zużycie z ostatnich 5ciu dni ok 24kg doba. Ostatnie dwie doby po 27kg.

Edytowane przez Dragster
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo posłuchał przy wyborze kotła starych filozofów - mi też każdy chciał na siłę wepchać 25-26kW...

Dokładnie! I wiecie, co by było... Weszli do domu w listopadzie, a w marcu o mały włos pożar komina

 

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam palnik Kipi 6-26kw i sterownik pluma 350 w kotle żeliwnym kielar eco 2 29,2kw. Proszę o pomoc ponieważ kocioł spala 50-70 kg peletu na dobe w trybie fuzzy logic. Serwisant rozkłada ręce a serwis kipi tłumaczy że sam nie dam rady ustawić standardu i zostaje odsyłany od jednego do drugiego bez pomocy. Gdybym wiedział, że zostane bez pomocy to nie dam tyle pieniędzy za to wszystko... Troche o domu, ogrzewam na razie parter ok.100m2 i dwa grzejniki żeliwne grzeją piwnice, przyjmijmy grzeje gdzieś 150m2. Na piętrze ok 100m2 temperatura utrzymywana gdzieś okolo 15 stopni bo nie jest wykończone. Mury podwójne, cegła, budownictwo lata 90 ocieplenie ścian 8 cm, dach 15cm. Jest jakaś szansa żeby w ogóle obniżyć te spalanie? Serwisant ustawil moce 22/10/4 nadmuchy 28/25/20. Strasznie wolno dochodzi do zadanej temperatrury i nie ma mowy o jakim kolwiek nadzorze tak jak mówił mi, że będzie to działać. Przeważenie wyszło 18kg. Temperatura zadana na kotle 55 stopni. Pelet mam teraz 6mm i spala go dużo więcej niż 10mm przemysłowego. Proszę o pomoc w ustawieniach tego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem eksperem bo palnik mam zamontowany od tygodnia ale po przeczytaniu tego tematu spokojnie można coś już wywalczyć z ustawieniami.

 

Zacznij od tego by przełączyć się w standard. Moce 22/12/8. Histereza kotła 20st, Temperatura zadana 75st. H1 3st, H2 7st. To na początek. Zobacz czy dojdzie do zadanej i przejdzie w postój. i jak długo będzie w postoju. Jeśli rozpaleń będzie 11/12 na dobę pozostanie tylko tunning. Wydaje mi się, że nadmuchy też masz za niskie. ja przy 20/12/8 mam 40%/30%/26%. Zaopatrz się tez w czujnik temperatury spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą głowice termostatyczne na grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfiorz a masz ecoSTER 200 lub coś podobnego w budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem przy pellecie obowiązek ecoSTER TOUCH lub 200!!!

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Postoje chyba nie zdadza egzaminu przy prostej instalacji. Kociol będzie tracil 10 minit na stop i start tak mi się wydaje bo tyle to u mnie trwa.

Nie jestem eksperem bo palnik mam zamontowany od tygodnia ale po przeczytaniu tego tematu spokojnie można coś już wywalczyć z ustawieniami.

 

Zacznij od tego by przełączyć się w standard. Moce 22/12/8. Histereza kotła 20st, Temperatura zadana 75st. H1 3st, H2 7st. To na początek. Zobacz czy dojdzie do zadanej i przejdzie w postój. i jak długo będzie w postoju. Jeśli rozpaleń będzie 11/12 na dobę pozostanie tylko tunning. Wydaje mi się, że nadmuchy też masz za niskie. ja przy 20/12/8 mam 40%/30%/26%. Zaopatrz się tez w czujnik temperatury spalin.

 

 

Nie będzie, od tego jest duża histereza kotła, 20st. A jeśli będzie za dużo rozpaleń zawsze możesz wrócić do nadzoru przy zbyt dużym rozbiorze. Poza tym sam piszesz, że do nadzoru nie dobija więc ustawienia ewidentnie skopane albo pellet do d...

 

Moim skromnym zdaniem przy pellecie obowiązek !!!

 

Głowice termostatyczne w zasadzie wystarczą. Ważne że jest kontrola nad odbiorem ciepła.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ecoSTER TOUCH lub 200 konieczny jak dla mnie ale każdy ma swoje zdanie.

Dragster pompy chodzą u ciebie cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie start 5, wygaszenie 7, praca 30-40 minut, postój 1g10min. W tej chwili podobnie jak Ty ogrzewam do 22-23st 150m2 z 250m2. Co nie znaczy, że w reszcie pomieszczeń tyle co na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko godz uuuu? U mnie dziś np o 8 rano się wygasił i dopiero o 14 ponownie pracuje żeby dobić temperaturę na kotle. Czyli był w postoju ok 6 godz.

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ecoSTER TOUCH lub 200 konieczny jak dla mnie ale każdy ma swoje zdanie.

Dragster pompy chodzą u ciebie cały czas?

 

Ja mam zrobione tak, obieg grzejnikowy,pompa  działa cały czas. Pompa Wilo w autoadapt. Na grzejnikach głowice. Obieg podłogówki mam na zaworze 3d z siłownikiem, spięte z ecoSTER TOUCH. W zasadzie cały parter mam w podłogówce. Obieg CWU na osobnej pompie i obieg kotłowy również na osobnej pompie ustawionej na minimum oraz przydławionej zaworem grzybkowym. W tej konfiguracji jak najbardziej działa wszystko prawidłowo. Jedyne co zmienię w przyszłości to dołożę sprzęgło hydrauliczne i ewentualnie 3d na grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozpala u Ciebie ok 12 razy na dobe przy założeniu, że spala 3 kg w ciągu tych 40 min wychodzi na to, że spalasz ok 40kg.

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spala tyle. Napisałem do 40 minut z czego więcej niż połowa czasu h1 i h2. Wczoraj i przedwczoraj przy -10 w nocy -3 w dzień spalanie wyszło 27kg. Co nie znaczy, że jest ok. Uczę się tego dopiero.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest źle przy 27kg/24h na tyle M2!

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 5 dni spaliłem 120kg pelletu. Z czego dwie ostatnie doby średnia temperatura spada dość mocno. Jeśli mam być szczery to więcej mi spalał czeskiego ekoszajsu bo przy 0st spokojnie 25kg a peletu ok 22kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapomniałeś dodać, że obsługa jest nie porównywalna z wynglem czy ekoszajsem jak to nazwałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać.

 

W jedynym Ci przyznam rację bo tak samo zrobię z panelem pokojowym. U mnie akurat podłogówka i zamiast wyłączenia pompy będzie obniżenie temp na zaworze po osiągnięciu temp. zadanej pomieszczenia. Spróbuję to spiąć z pogodówką. 

Oczywiście nie zmieniam zdania, że głowice termostatyczne są wystarczające. Ważne by kontrolować oddawanie ciepła i nie przegrzewać pomieszczeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chciał sprawić sobie ecoSTER TOUCH lub 200 daj znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam, nawet podłączony. Tylko niczego jeszcze nie konfigurowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.