Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego @kocur34 odległość na pewno nie mniejsza jak 30 cm komuś już to podawałem chyba 32 , ale jak otworzę następnym razem wysypać popiół to Ci dokładnie zmierzę.

Pozdrawiam

 

Ok to już mi daje rozeznanie, bo u mnie jest 50 cm więc trochę się obawiałem tego płomienia że odbija mi się od ściany wymiennika. Jak miałem retortę to deflektor wisi dalej a teraz sam nie wiedziałem czy potrzebna ta płyta czy nie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur34@  Odnośnie tego ślimaka bałbym się że będzie za bardzo pellet kruszył lub się zacinał i zrywał zabezpieczenie. Pył i tak mi zabiera oczywiście wasze sugestie zauważyłem na temat wagi pelletu przy różnej pojemności zbiornika. Np. jak mam przy końcówce zbiornika pellet jest cięższy bo zabiera więcej trocin - gdy mam pełen zbiornik świeży pellet wypycha trociny które idą na boki bądź pod ślimak - będę sam robił zbiornik teraz mam beczkę. Jeśli chodzi o łuskę kocur34@ Ja

walczę w tej chwili ze swoim pelletem i widzę że wagą nic nie wskóram, myślę że mój sterownik wariuje i se sam dobiera odpowiednie parametry. O płomień walczyłem ustawiłem na mocne 90 palnik siwy dobre spalanie niestety brak mocy kotła. Jakoś to wypośrodkowałem i dziś następna partia pelletu do sprawdzenia. Może mój wilgoci z powietrza nabrał. Jeśli ktoś śledził moje problemy z palnikiem to palnik też rozebrałem przeczyściłem nasmarowałem - na wiele się to nie zdało. Po obecnym pellecie mam wysoką temperaturę spalin i czarne osmolenie palnika jak i piec chyba zaczyna się smołować bo piec czasem nie może pracować z żądaną temperatur. 

Na razie mnie to odpowiada bo piec mimo iż nie może pracować sprawnie spala mi mało pelletu 15kg na dobę.

 

Jeśli chodzi o kolegów spory odnośnie cen i rąbania drewna, możecie mnie zakrzyczeć ale i tak będę dążył do economy mojej kieszeni - jeśli państwo chce abym chronił środowisko ok niech dołożą do ceny pelletu będę palił pelletem bo środowisko w większym stopniu zatruwają koncerny np. wiem czym pali moja miejska kotłownia a ceny przez nich podana ogrzania w domu są tragiczne." oczywiście ja śmieciami nie palę tylko drewnem lub węglem " 

Więc zostało mi w cholerę drewna po remoncie domu dokupiłem piec za 300 zł używany niestety podłączenie go to 1200 zł z hydraulikiem, i trochę telefonów do Kipi - Dziś już wiem że zwróci mi się to już po tym sezonie. 

Zasada jest prosta mam możliwość i czas palenia w śmieciuchu pale nim są temperatury poniżej -15 st palę węglem - przy tej temperaturze w tamtym roku pellet palił 4 do 5 worków na dobę.

Miało to chodzić automatycznie kiedy w śmieciuchu brak drewna przełącza się na pellet lecz zauważyłem że ceny siłowników i dodatkowego modułu na razie zbędne.

 

Plusy :

 

- zmniejsza mi się bałagan zrobiony drewnem w piwnicy 

- zysk dla mojego portfela 

- na drugi rok też dokupię opał w postaci drewna i tu zdrowie przy machaniu siekierą - trochę pracy i mała wódeczka z sąsiadem nikomu nie zaszkodziły.

- jestem nieuwiązany kiedy chcę palę pelletem kiedy chcę pallę drewnem - chciałbym zauważyć że świetną sprawą były kiedyś palniki na olej opałowy dopóki przestało się to opłacać.

Gdy było mało palników na pellet pellet kosztował z 300 zł tona, dziś gdy palników pojawiło się więcej ceny w górę i to dodatkowo pellet z piasku -- Panowie pellet to odpad to my nakręcamy cenę tegoż odpadu.

- gdy mam awarię jednego z pieców zawsze mam drugi

 

Minusy :

- czasem bałagan przy piecu popiół te sprawy

- czasem dym rzadko i tylko przy rozpalaniu  przy małym wywiewie z komina "za ducha"

Sami oceńcie ale raczej nie komentujcie bo śmietnik się zrobi z tego forum - pomyślcie o osobach które szukają tu pomocy i aby rozwiązać problem jakich głupot muszą się naczytać zamiast znaleźć potrzebną im informację

 

kocur34 - nawiązuję do tego że gdybym miał łuskę palił bym łuską bo tańsza po to se zajefa**** palnik kupiłem a producent mówi że pali to czemu nie . Niestety za tą cenę to chyba na jedno wychodzi.

Mam prośbę czy ktoś może ma lub ma możliwość wstawienia filmu jak uważa że ma w miarę poprawny płomień i jak on się pali . Interesuje mnie jak w momencie palenia wygląda gardziel palnika czy tam z tyłu widać świeży pellet jeszcze nie zapalony jak u mnie ? Czy na mniejszej mocy ten płomień jest mniejszy a pellet się cały już w rurze palnika spala? Myślę iż niektórym by to pomogło poprawnie ustawić palnik instrukcję palenia się płomienia widziałem , Potrzebowałbym na żywo . 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:

https://youtu.be/ssCI9__bEHs

 

2:

https://youtu.be/OOq1Wu8tdDE

 

3: wyczyszczony palnik

 

4: sytuacja na wykresiefdf4c09c6fb4a2be5a0d4f9bce31e474.jpg

8ff0b96946cac94d79fdeb90a59a23e0.jpg

Edytowane przez papen76
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1:

 

2:

 

3: wyczyszczony palnik

 

4: sytuacja na wykresiefdf4c09c6fb4a2be5a0d4f9bce31e474.jpg

8ff0b96946cac94d79fdeb90a59a23e0.jpg

Dzięki za szybką odpowiedz czegoś takiego potrzebowałem . U mnie taki ładny pierwszy płomień to gdy był na ustawieniach fabrycznych niestety po godzinie do połowy przynajmniej zapychał się palnik a potem zaczął się wracać płomień do rury podajnika, lub płomienia palnik nie widzi i wygasza piec. 

Ja mam jeszcze jedną wadę nie mam możliwości ustawienia mocy na palniku poza tym że mogę podawać czas ile sek ma podawać pellet. Podejrzewam że to jest ten odpowiednik mocy . Dzwonię do Kipi odnośnie aktualizacji . 

Pellet kupiony nowy jeszcze na aucie zaraz będziemy ustawiać na nowo fabryczne i takie tam .

 

A gdy kolega otwiera drzwiczki bo ja tak mam za każdym razem to dym lub płomień cofa się ???

Edytowane przez rzegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ciąg w kominie mam aż za duży i właściwie nie czuję (teraz), że mam kocioł w piwnicy. Może na tym polega Twój problem, że ciąg za słaby? Albo złe napowietrzenie kotłowni?

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papen76 jak zamknę drzwiczki to też niby jest oki tylko wtedy gdy je odtworzę to się cofa . Poza tą jedną sytuacją kiedy ten palmiczek mi się zasypał ponad połowę to taki ostry ciąg poszedł tą rurą . Coś z napowietrzaniem może być bo ostatnio musiałem zatkać jeden z luftów w kominie średnica komina też mała bo wkład 10 na olej starczało a i w tamtym sezonie pellet se radził. Komin czyściłem szczotka bez problemu weszła. Mam okienka w piwnicy to zobaczymy różnicę jak je otworzę choć chyba już to testowałem.

Edytowane przez rzegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okienko obowiązkowo musi być uchylone, jeżeli nie masz "zetki" do napowietrzania kotłowni. Wg przepisów otwór napowietrzający musi mieć średnicę 160 mm.

 

Wg DTR wymagany ciąg kominowy dla palnika 16 kW to 22 Pa, trzeba zawołać kominiarza, żeby to sprawdził miernikiem.

 

Średnica komina 100 mm to chyba trochę mało, jak na pellet...

 

3f20e65ed44b39c5321dd58ce5a0a6fb.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie szybkie pytanko czy do

ecoTOUCH można podłączyć czujki pokojowe CT-7 BO DOSTAŁEM INFORMACJĘ ŻE NIE

 

ct-7 to tylko do starszego ecoster 200, a sam ecomax 850 umożliwia dodanie w sumie trzech regulatorów ecotouch (w instrukcji masz opisane dodatkowe zasilanie 12Vdc dla takiego 'kombajnu', chociaż touch działa też na 5Vdc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wiesz o czym piszesz albo próbujesz się usprawiedliwić. Chyba że kocił stoi u Ciebie w ciepłym pomieszczeniu ale też pewnie temperatura wody CO nie jest taka jak powietrza. U mnie kocioł jest w piwnicy gdzie latem mam jakieś 15 st więc tyle ma i kocioł więc jak ciepłe trafi na zimne to kondensuje. Taka jest fizyka. 

Co do kamienia to tego niczym nie zahamujesz jedynie niższą temperaturą.

tak zgadzam sie z kolega jak cieple trafi na zimne to kondensuje , ale chyba odwrotnie niż piszesz jak cieple powietrze trafi na zimna rurę to sie skrapla a jak zimne na ciepla to juz nie i tu bez znaczenia co bedzie w rurze woda czy też powietrze 

no chyba ze twoja fizyka jest inna

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @rzegus każdy z nas pali jak i czym chce. Teraz ponieważ byłem w domu przez dobre dwa tygodnie to bawiłem się z ta łuską. I pewnie wiele osób kiedy maiłoby czas bawiłoby się i próbowało różnych wariantów z palnikiem i paliwem. Dużo czasu zajęło mi dobranie parametrów do tejże łuski słonecznika. Ale jak się okazało również i podajnik miał i to duże znaczenie. To co na pewno zauważyłem to albo mój ma coś ze żmijką - ślimakiem bo nie podaje mi równomiernie paliwa jak jest pod dużym kątem do podłogi. Okienko podglądowe nie jest wypełnione całkowicie pelletem ani łuską ani drzewnym. I tu jestem na bank przekonany bo wczoraj obniżałem podajnik na ustawieniach na których łuska się pięknie pali i im większy był kąt tym gorzej wyglądał płomień i raz palił jak szalony a raz ledwo płomień się pojawiał. Wystarczyło wrócić z podajnikiem niemal do poziomu i znów jest wszystko pięknie. 

 

Co do tego ślimaka też mam takie obawy że może się klinować i raczej skłaniam się do przebudowy zasobnika. Chyba kosztem pojemności skrócę go tak żeby nie był tuż nad podłogą co pozwoli zmniejszyć kąt podawania paliwa, lub przerobię mu lej na taki jak robią to teraz - nie ma takiego szerokiego wejścia pod podajnik.

 

post-76031-0-83063400-1515137728_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okienko obowiązkowo musi być uchylone, jeżeli nie masz "zetki" do napowietrzania kotłowni. Wg przepisów otwór napowietrzający musi mieć średnicę 160 mm.

 

 

Dokładnie tak jak pisze @papen76. Na początku przygody z kotłownią nie miałem dolotu powietrza bo nikt mi nie powiedział że takowy potrzebny. Jak wyrzuciło mi parę razy pellet przy retorcie do popielnika (raz nawet pół zasobnika około 35kg) to szybko się zabrałem za dorobienie dolotu. Nawet w ubiegłym tygodniu kiedy było bezwietrznie i mgła w nocy to kipi też mi lekko szwankował z paleniem i otworzyłem mu okno w kotłowni. Myślę że dodatkowy dolot powietrza przy mechanicznym nadmuchu to już obowiązek. Tym bardziej że jak piszą użytkownicy ecolambdy potrafi dmuchać z 75% więc zapotrzebowanie na powietrze zwłaszcza w małym pomieszczeniu jest duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Myślę że dodatkowy dolot powietrza przy mechanicznym nadmuchu to już obowiązek...

 

Przy jakimkolwiek nadmuchu Ztka w kotłowni to obowiązek. Tak samo jak sprawna wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

... Ale jak się okazało również i podajnik miał i to duże znaczenie.

To co na pewno zauważyłem to albo mój ma coś ze żmijką - ślimakiem bo nie podaje mi równomiernie...

 

... wczoraj obniżałem podajnik na ustawieniach na których łuska się pięknie pali i im większy był kąt tym gorzej wyglądał płomień i raz palił jak szalony a raz ledwo płomień się pojawiał. Wystarczyło wrócić z podajnikiem niemal do poziomu i znów jest wszystko pięknie

1.

No właśnie! Walczymy o płomień ustawiając różne parametry palnika, a może to właśnie za ostry kąt podajnika? U mnie kąt ok. 45 stopni i też okienko nie zawsze pełne. Muszę przerobić zasobnik jak na zdjęciu powyżej.

 

2.

Wilgotność pelletu, mierzył to ktoś kiedyś?

 

U mnie po rozpoczęciu nowej tony, która trzymałem w innym pomieszczeniu spadł % płomienia. Worki były lekko zaparowane z zewnątrz. W środku niby na oko okej, ale...

 

3.

Wentylacja:

http://czysteogrzewanie.pl/komin/brak-wentylacji-zabija/#Czad_w_domu_i_zagrodzie

 

Warto czytać całego bloga www.czysteogrzewanie.pl

Facet robi naprawdę dobrą robotę!

 

 

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Nie chce tworzyć nowego tematu wiec pisze tutaj .

Zastanawiam się nad zakupem palnika kipi 16kw i pytanie czy podstawowy sterownik ecomax 350 jest wystarczający żeby obsłużyć prosto instalacje  1 pompo CO i trochę modyfikować proces spalania w razie potrzeby  ?

W przyszłości będę chciał zamontować ogrzewanie podłogowe i może jakiś mieszać 3 lub 4 drogowy .

Jeśli ten ecomax 350 jest zbyt okrojony i nie warto w niego inwestować to gdzie i jaki sterownik wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie po rozpoczęciu nowej tony, która trzymałem w innym pomieszczeniu spadł % płomienia. Worki były lekko zaparowane z zewnątrz. W środku niby na oko okej, ale...

 

 

Kolego @papen76 nie wiem gdzie leży pellet u Ciebie ale dawno temu natknąłem się na info że jeśli przenosimy pellet z pomieszczenia o niższej temperaturze to trzeba mu dać czas na złapanie temperatury żeby własnie się nie wykraplała woda. Może to było jest przyczyna ze płomień spadł.

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Nie chce tworzyć nowego tematu wiec pisze tutaj .

Zastanawiam się nad zakupem palnika kipi 16kw i pytanie czy podstawowy sterownik ecomax 350 jest wystarczający żeby obsłużyć prosto instalacje  1 pompo CO i trochę modyfikować proces spalania w razie potrzeby  ?

W przyszłości będę chciał zamontować ogrzewanie podłogowe i może jakiś mieszać 3 lub 4 drogowy .

Jeśli ten ecomax 350 jest zbyt okrojony i nie warto w niego inwestować to gdzie i jaki sterownik wybrać ?

Kolego co do sterownika to jeśli kupujesz juz palnik to myśl przyszłościowo. Lepiej według mnie żeby miał zapas do rozbudowy w sobie niż masz później kupować kolejne moduły. Myślę że cena z innym sterownikiem nie będzie jakoś specjalnie wygórowana tak jak w przypadku gdybyś kupował sam sterownik lub go wymieniał na na nowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kocur

Dokładnie. W kotłowni mam +15, a pellet leży drugi miesiąc w nieogrzewanym magazynku. Do tej pory zasypywałem cały zbiornik na bieżąco, teraz spróbuję zasypać jeden, a rezerwę na kolejny zostawię w piwnicy.

 

Znalazłem coś o podajniku ślimakowym:

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/przenosniki-do-ziarna-czym-podac-zboze,58808.html040c65b1252e0979a8da635b57f6a3fa.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo. I mam już odpowiedź na mój dylemat. Szukam materiałów do zrobienia leja i większego spadku. Szkoda że zmniejszy to pojemność zasobnika ale nie będę wsypywał paliwa z drabiny bo zasobnik i tak już wysoki  :D

Wielkie dzięki za ten post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Kocur34 ja mam taki zasobnik jak przedstawiłeś na zdjęciu jest to zasobnik pellasa . bo tylko on zdaje się takowe produkuje. Wejście podajnika pelltu w otwór u dołu już jest wyprofilowany i jego kont wynosi 45 st . U mnie przy tym pellecie pojawił się problem tzn. jest według mnie dużo trociny w okienku rewizyjnym. Lecz tej trociny nie ma w cale u dołu zasobnika w miejscu gdzie jest włożony podajnik.. Też jak Ty myślałem podobnie , że coś jest ze spiralą w środku podajnika albo z kątem podajnika.

Lecz Pan z KIPI i firmy ekopalnik rozwiali moje wątpliwości i zgodnie powiedzieli , że to zależy od pelletu. I faktycznie miałem dwa worki starego pelletu którym paliłem ostatnio jeden wsypałem i pellet w okienku nie jest rozdrobniony , lecz cały a ten obecny pokruszony, czyli za słabo sprasowany bądź nie takie wartości składu trociny z drewna są użyte do jego produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Nie chce tworzyć nowego tematu wiec pisze tutaj .

Zastanawiam się nad zakupem palnika kipi 16kw i pytanie czy podstawowy sterownik ecomax 350 jest wystarczający żeby obsłużyć prosto instalacje  1 pompo CO i trochę modyfikować proces spalania w razie potrzeby  ?

W przyszłości będę chciał zamontować ogrzewanie podłogowe i może jakiś mieszać 3 lub 4 drogowy .

Jeśli ten ecomax 350 jest zbyt okrojony i nie warto w niego inwestować to gdzie i jaki sterownik wybrać ?

350tka + moduł B obsłuży 2 mieszacze.

 

Zerknij tu: http://kipi.pl/produkty/sterowniki/ na zakładce funkcje masz porównanie. Co do samego spalania to 350tke tak samo ustawisz jak 850/860tke. Te sterowniki pod tym względem się chyba nic nie różnią. Jedyny minus 350tki to brak możliwości podłączenia czujnika spalin a to dość istotne informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna to czyżby dalej dylemat z podajnikiem miał być? Przeglądając filmiki innych użytkowników takich podajników nie zauważyłem żeby im przesypywało pellet. Fakt że łuska ma sporo tzw. trocin. Ale przecież jeśli podajnik u mnie jest niemal poziomo to zabiera wszystko jak leci bo widzę w rurze spiro jak sypie ten miał i pellet. To czemu mimo wszystko podajnik nie wypełniony? Spróbuję zanim zabiorę się za modernizację zasobnika zrobić z płyty mniejszy zasobnik z lejem. 

 

A w takim razie czy ktoś pali pelletem 8mm? Bo może to też mieć jakiś wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350tka + moduł B obsłuży 2 mieszacze.

 

Zerknij tu: http://kipi.pl/produkty/sterowniki/ na zakładce funkcje masz porównanie. Co do samego spalania to 350tke tak samo ustawisz jak 850/860tke. Te sterowniki pod tym względem się chyba nic nie różnią. Jedyny minus 350tki to brak możliwości podłączenia czujnika spalin a to dość istotne informację.

dzięki za informacje po kontakcie z sprzedającym okazało że jest możliwość wzięcia go z 850/860 więc wybór jest oczywisty skoro w przyszłości ma być mieszacz   i podłogówka .

Edytowane przez Dareks09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.